Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Manipulációnak, érzelmi...

Manipulációnak, érzelmi zsarolásának hogyan ne dőljek be?

Figyelt kérdés

Szüleim úgy vannak vele hogyha nekem bármi rossz érzésem van velük kapcsolatban, az hamis érzés, nem jól látom a dolgokat. Nem akarom most kifejteni, a lényeg, hogy nem akarok megengedni nekik mindent. Felnőtt vagyok már külön élek. Tudom hogy már korábban kellett volna kiállnom magamért de sajnos nem erre neveltek. Most nagyon nyomatják az érzelmi zsarolást, manipulációt, mert kiálltam magamért, amihez nincsenek hozzászokva.


Gyengének érzem magam, fogy az erőm, félek, hogy engedek nekik és megint csak szenvedek, de így is szenvedek, mert elhiszem hogy nekik van igazuk és nekem inkább az lenne a dolgom hogy mivel ők a szülők ezért azt csinálni amit ők mondanak és megengedni hogy bárhogy bánjanak velem. Megmondtam normálisan nekik, hogy min változtassanak és azt mondták nem fogadnak el ultimátumot tőlem. Pedig nem voltak olyan dolgok amiken ne lehetne könnyen változtatni.


2023. máj. 23. 09:47
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%
Utolsoval egyetertek. Nagyon hasznos technika. :) Nekem bekepzelt kisse narcisztikua lakotarsam kezeleseben is kivalo technika... mivel vagyakozik a figyelmemre, de kondicionalva van arra, h fakepnel lesz hagyva, ha nem megfeleloen beszel velem, ezert mar kezes barany. Ugyanezt nagymamammal es anyammal is megtettem. 20 evesen meg nem gondoltam volna, hogy 30 eves koromban ilyen kemenyen kordaban tarthatok masokat. :)
2023. júl. 16. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!