Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az átlagon aluli anyagi/jövede...

Az átlagon aluli anyagi/jövedelmi helyzetű szülők miért akadnak ki / csodálkoznak azon, ha a gyerekük/gyerekeik nem szeretik, nem tisztelik őket?

Figyelt kérdés
Egyáltalán: az ilyenek, akik még gyermektelenül sem tudnának egy valóban jónak, kellemesnek mondható életet megvalósítani (saját maguknak), minek csinálnak gyerek(ek)et?
júl. 27. 02:35
1 2 3 4
 21/38 A kérdező kommentje:

Akárki akármit ír/mond, én megutáltam a szüleimet egy életre, torkig vagyok a csóró mivoltukkal. Az tuti, hogy a létező legolcsóbb temetést fogják kapni, és utána egy szál virág árát sem fogom rájuk költeni.

Mások 20 éves korukra már beutazták a fél világot a szüleikkel, fasza autókba tehetik a seggüket nap mint nap, súlyos millióik lesznek (a szüleik előzetes takarékoskodásának köszönhetően) a felnőtt életük megkezdéséhez (mire befejezik a tanulmányaikat). Nekem meg semmi ilyen.

júl. 27. 11:40
 22/38 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező!


Remélem, hogy a Téged is csak a pénzedért fognak szeretni! Ha neked ennyire a pénz körül forognak a gondolataid akkor ne vállalj gyereket!

júl. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 A kérdező kommentje:
Nekem eszem ágába sincs gyereket csinálni, nem estem fejre. A jövedelmemből kizárólag magamat szeretném majd eltartani, senki mást.
júl. 27. 11:44
 24/38 anonim ***** válasza:
48%

Le leszek pontozva, de nem érdekel.

Minek vállal az is gyereket, aki saját magát sem tudja eltartani? Na, ez remek kérdés. Mert a másik kérdésnél a sok idióta szerint szülni alapjog. Aztán, hogy a gyereknek nélkülöznie kell, hogy nem egyenlő esélyekkel indul, az a kutyát se izgatja. De a lényeg, hogy anycika szülhetett, minő öröm, boldogság.

Sok embernél az ösztön felülírja a józan észt. Na, az ilyen családok lesik az adományokat, mennek el 2-3 munkahelyre kulizni, közben a gyereknek semmije sincs, a szülők nyomathatják évtizedig a “de én felnevetelek tisztességgel” című mártír dumát. Arról nem is beszélve, hogy sok esetben a gyerek nem tud kitörni sem, mert továbbtanulás helyett anyciapcit kell támogatni és mielőbb munkába állni.

A gyerek nem azért nem tiszteli vagy szereti ezeket a szülőket, mert csórók. Hanem mert borzalmas hátrányt raktak a nyakába, amit talán sosem ugrik meg.

Örülök annak, hogy az én szüleim gondolkodtak gyerekvállalás előtt és mind a négyünknek megvolt mindene, el tudtak indítani az életben. Az én gyerekeimnek is ilyen élete lesz, már most milliós nagyságrendű a megtakarítása a 3,5 éves fiamnak, mert nem csupasz popira akarom kiengedni az életbe.

júl. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 A kérdező kommentje:
“mert borzalmas hátrányt raktak a nyakába, amit talán sosem ugrik meg.” Pontosan, ez a lényeg. Meg a depriváltság miatti frusztráltság érzet.
júl. 27. 11:51
 26/38 anonim ***** válasza:
72%
Ja, kieg a 24-es válaszomhoz: a minden nem csak anyagi háttér. Úgy, hogy nem kellett azon aggodalmaskodnunk, hogy lesz-e zsír a kenyérre huszadikán, nyugodt légkört eredményezett. Mentünk programokra, nem volt baj, ha két hétig otthon voltunk betegen és csak a táppénzt kapta anyánk, mehettünk többféle különórára, táborba.. Érzelmi biztonságban voltunk.
júl. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 Micimacko67 ***** válasza:
76%
Kérdező, van néhány dolog amiről fogalmad sincs a való életből...Néhány dolog amit nem vehetsz meg pénzért...egészség, szeretet, tisztelet, becsület! Az anyagi javaidat meg feldughatod magadnak, mert a végén te is tepsiben végzed, mint mindenki! Röviden és velősen ennyi...
júl. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
60%
Oké kérdező remélem te addig nem szaporodsz, míg nem lesz önerőből hitel nélkül akkora házad amiben minden gyerekednek külön szobája legyen, és nem keresel nettó 1 millió felett hogy tudd állni a magánovit, különórákat évi kétszeri külföldi nyaralást stb. Mert ha nem akkor egy suttyó proli leszel akinek nem kéne szaporodni
júl. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
66%

Kérdező, mi szegények voltunk, de szeretetben többet kaptam mint a legtöbb gyerek. És meglepetés.. önerőből jól tanultam, versenyeket nyertem, külföldi ösztöndíjjal tanultam Dániában, itthon felvettek állami egyetemre, a mestert szintén Dániában végeztem, és 35 éves koromra van fix, nagyon jól fizető munkahelyem, hitelmentes felújított lakásom, megtakarításom.


Aki a saját sikertelensége miatt a szüleit okolja az egy lúzer és sajnálom a szüleiket hogy gyereket vártak de csak egy ilyen semmirevaló jött.

júl. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
83%

A kérdező a 2000-es évek fogyasztói társadalmának mintaszerű terméke. Tökéletesen bemutatja a reklámok és fogyasztási szokások emberekre gyakorolt hatását. Ha valamit nem tudsz megvenni, már nem is vagy ember. Önbizalom és önértékelés nulla, értékteled darab 💩-nak érzi magát, ha nincs meg mindene, ami másoknak van. Erre a saját korosztályától kapott visszajelzések is ráerősítenek jó esetben. A tárgyak meglététől, birtoklásától függ az emberi minősége, önértékelése, önbecsülése. Végtelenül szomorú.

Példa a gondolkodásmódjának megcáfolására: A ll. világháború idején is voltak boldogan, önfeledten játszadozó gyerekek, pedig sokszor még egy falat kenyér se jutott nekik. Vagy pl. a '70-es - '80-as évek Kádári szocializmusában sem volt akkora árubőség, mint amekkora manapság van, mégis rengeteg embernek volt boldog gyerekkora akkoriban is.

A reklámok által sugallt (téves) nézetek áldozata vagy, kérdező. A boldogság nem a tárgyaktól függ. Hozzájárul(hat!, de nem feltétlenül) az életünk könnyebbé, zökkenőmentesebbé tételéhez, de korántsem csak ezektől függ a boldogságunk. Ha a tiéd igen, akkor nagyon nagy baj van. Persze a nyomor sem jó, megértem. De akit ennyire nyomaszt a nyomor, az jólétben sem lenne tökéletesem boldog soha. Mindig elégedetlen lenne, örök életében.

júl. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!