Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Átlagos szülők, a ti gyerekeit...

Átlagos szülők, a ti gyerekeitek miből fognak lakást venni és családot alapítani?

Figyelt kérdés

Átlagos szülők alatt szimpla bérből, fizetésből élőkre gondolok, akiknek nincsenek plusz lakásaik, nem örököltek tízmilliókat, ilyesmi.


Az én gyerekeim még kicsik, de sokszor elgondolkodom rajta, mert már mi is csak úgy jutottunk ingatlanhoz, hogy évekig dolgoztunk két helyen külföldön. Igyekszünk spórolni, félretenni nekik, de nem tudom, mi lesz 20-25 év múlva....


A mai ingatlanárak mellett, ti nem izgultok azon, hogy ha semmivel nem tudjátok útnak indítani a gyerekeiteket, ők hogy fognak eljutni a saját otthonig, családalapításig? Vagy nem érdekel titeket, úgy vagytok vele, nem a ti gondotok, oldják meg?



júl. 26. 19:54
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
86%
Én úgy csinálnám, hogy kigazdálkodnám az önerőt, vennék egy lakást, kiadnám, abból +spórolásból kifizetném/előtörleszteném a kölcsönt. Ha lenne még egy gyerekem, megcsinálnám ugyanezt mégegyszer. Nem.gondolom lehetetlennek egyáltalán. Termestetesen lyukas seggre, albérletbe egyáltalan nem vállalnék gyereket, mert a gyerek felelősség, és nem az államnak kell eltartania, hanem nekem.
júl. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 A kérdező kommentje:

31, eredetileg mi is erre gondoltunk, de azóta úgy elszálltak az árak, hogy már ezt se látom lehetségesnek. Egyrészt, még nekünk is van kevés hitel a házon, másrészt 1-2 dolgot fel kell újítani/befejezni és ennek is nagyon elszállt az ára, harmadrészt ugye fel is kell nevelni a gyerekeket.


Ha havonta 150 ezret csak erre félretennék nekik (ami nem megy jelenleg, mert a kocsit is cserélni kell majd 3-4 év múlva, arra is spórolni kell például), az is csak évi 1,8 millió. 10 év múlva 18 millió, most egy garzon a városban 30 millió, addigra lesz mondjuk 40. De most pl. 60 ezret tudunk kettejüknek félretenni, ebből sosem lesz lakásönerő sem, és már ez is több amúgy, mint amennyit a közeli ismerőseink tesznek félre a gyerekeiknek.

júl. 27. 14:08
 33/38 anonim ***** válasza:
39%

Amúgy én nem ajánlom senkinek azt hogy egy kiadott lakásra alapozzon. Nyilván régió függő valamennyire de nehéz megbízható alberlot találni. Aki meg az, az általában halad előre az életben és nem lesz örökké ott, keresheted helyette a következőt, de közben azt az ingatlant szinten is kell tartani.

Tudom miről beszélek mert én ezzel küzdök.

Szóval szerintem biztosabb ha az ember rakosgatja félre a pénzt.

júl. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
74%

#33, Apam is igy gondolkodott. Egy fel hazravalot osszesporolt, majd a '89-es forradalom utan abbol a penzbol tudott venni 2 malacot.

Amit ma osszekuporgatsz, egy het mulva kevesebbet er.

Nezd meg egy onerot egy hitelhez. 15 eve azert a penzert megkaptad a teljes ingatlant.

júl. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
84%
Lehet még jobb a helyzetetek. Amennyit félreteszel, azt fektesd be, állampapírba pl hogy legalább az inflációnak ellenálljon. Lehet, hogy 5-8 évig kell félretenned az önerőre de ennyiből igenis lehet előre haladni.
júl. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
79%
Sehogy, én melós szülők gyereke vagyon és 6 év alatt annyira vittem Magyarországon, hogy lett 4.5M pénzem, ebből a 26 éves kocsimat egy 19 évesre tudtam cserélni. Maradt kb 3M-em, pedig kerestem minimálbért és 500 nettót is 7 évvel ezelőtt, de már akkor sem lehetett tartani a lépést az ingatlan árakkal. Most nyugaton próbálok szerencsét, házam még nincs, de gyűjtök az önerőre, viszont vettem egy 10M-es kocsit átszámítva. Munkából az én szintemen kp-ra ez elég jó, erre büszke vagyok. 31 vagyok, szépen lassan haladok előre. Ugyan azt dolgozom, mint Magyarországon, csak sokkal többért. De így is életem végéig fizetni fogom a házat, amit nem is lesz kire hagyni, mert gyereket nem akarok. Majd ha már wc-re se tudok elmenni egyedül akkor eladom, az árából meg befekszek valahova, ahol ganéznak majd alólam, meg adnak egy pohár vizet és kb ennyi. Nem irigylem azokat, akik okosak és huszon évesen házuk van, vagy a szüleik nyomták meg őket, mert az itt is látszik egy-két kommenten, hogy nem kicsit lenézik a melósokat. Lóvé az van, de tisztelet az semmi, ha ezzel jár a ház akkor inkább nem is kell.
júl. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
24%

"Nagyanyaink bele se gondoltak ilyenekbe..és sokkal eletkepesebb gyerekeik is lettek, mindegyik megoldotta maganak.."


Mert akkor még meg lehetett oldalni

júl. 30. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
Dehogy lettek életképesek azok a regi gyerekek. Nézz már szét picit az országban.
júl. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!