Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Átlagos szülők, a ti gyerekeit...

Átlagos szülők, a ti gyerekeitek miből fognak lakást venni és családot alapítani?

Figyelt kérdés

Átlagos szülők alatt szimpla bérből, fizetésből élőkre gondolok, akiknek nincsenek plusz lakásaik, nem örököltek tízmilliókat, ilyesmi.


Az én gyerekeim még kicsik, de sokszor elgondolkodom rajta, mert már mi is csak úgy jutottunk ingatlanhoz, hogy évekig dolgoztunk két helyen külföldön. Igyekszünk spórolni, félretenni nekik, de nem tudom, mi lesz 20-25 év múlva....


A mai ingatlanárak mellett, ti nem izgultok azon, hogy ha semmivel nem tudjátok útnak indítani a gyerekeiteket, ők hogy fognak eljutni a saját otthonig, családalapításig? Vagy nem érdekel titeket, úgy vagytok vele, nem a ti gondotok, oldják meg?



júl. 26. 19:54
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
64%
Külföldön nem sokan kötik le magukat saját házzal és nem megy el az életük ezután sovarogva. Mégis van csaladjuk. És mobilak, akkor költöznek amikor akarnak. Nekem ez szimpatikusabb mint kidogleni abba hogy utána elmondhasd van házad. Szóval remélem egy gyönyörű mediterrán országban fog élni és olyan munkát végezni amit szeret. Egy helyen :)
júl. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
79%
Sehogy. Hála ezeknek a narancsos bűnözőknek.
júl. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:
1-es, ott tök más a bérleti kultúra, tök mások a fizetés-ár arányok, más a szociális háló. Tudom, ismétlem, éltem ott évekig. Itthon ki sem tudnék most fizetni havi 200 ezret csak albérletre.
júl. 26. 20:08
 4/38 anonim ***** válasza:
96%
Epp ezert vallalok be csak egy gyereket
júl. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
60%
Én komoly stresszen vagyok emiatt. Azon gondolkoztam, ha majd nem lesz ilyen szorosan szüksége rám, mondjuk egyetemista lesz, akkor másodállást vállalok majd, hogy jobban tudjam támogatni.
júl. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
52%
Kérdező minek jöttetek haza ebbe a nyomorba? Ha nekem lehetőségem lenne vissza se néznék.
júl. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
88%

Amiből akarnak. Mi például éltünk Németországban 5 évet, aztán haza jöttünk és vettünk egy házat. De persze még így is hitelt fizetünk.


Kiköltöznek agglomerációba, hitelt fizetnek, lakást vesznek kertes ház helyett, esetleg albérleteznek, megfelelő szakmát választanak, külföldre mennek (ahol ugyanúgy max albit fognak tudni fenntartani, kivéve ha valami baromi nagy vállalkozók vagy IT szakemberek lesznek) stb. Sok lehetőség van. Nyilván van rosszabb és jobb lehetőség. Küldöldön és Magyarországon is.

júl. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
93%

#1, Ez szep es jo, de nyugat/kulfold nem csak Nemetorszag es Ausztria. Sok mas orszagban szinten a sajatot probaljak osszehozni.

Jo, mobil vagy fiatalon. Na de 50 felett is folyton koltozol?

Esetleg olyan hogy lakaskrizis, ahol vagy brutal draga az alberlet vagy egyaltalan nincs?

Tengerpart kozeleben lakom, es szeretem a munkamat, de akkor is inkabb a sajat torlesztomet fogom fizetni alberlet helyett elobb utobb.

júl. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
89%
Ugyanúgy, ahogy ti.
júl. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
81%
#8 Vagyok. Nekem annak idejen eleg volt 2 ev kulfold hazat venni. Most meg eladtam a hitetlmentes hazat, hogy kint uj, jobb eletet biztositsak a gyerekeimnek. Lakast nem fogok tudni venni, de jobb mentalitassal, oktatassal es vilagnezettel tobbre fogjak vinni.
júl. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!