Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Átlagos szülők, a ti gyerekeit...

Átlagos szülők, a ti gyerekeitek miből fognak lakást venni és családot alapítani?

Figyelt kérdés

Átlagos szülők alatt szimpla bérből, fizetésből élőkre gondolok, akiknek nincsenek plusz lakásaik, nem örököltek tízmilliókat, ilyesmi.


Az én gyerekeim még kicsik, de sokszor elgondolkodom rajta, mert már mi is csak úgy jutottunk ingatlanhoz, hogy évekig dolgoztunk két helyen külföldön. Igyekszünk spórolni, félretenni nekik, de nem tudom, mi lesz 20-25 év múlva....


A mai ingatlanárak mellett, ti nem izgultok azon, hogy ha semmivel nem tudjátok útnak indítani a gyerekeiteket, ők hogy fognak eljutni a saját otthonig, családalapításig? Vagy nem érdekel titeket, úgy vagytok vele, nem a ti gondotok, oldják meg?



júl. 26. 19:54
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
85%

"Jo, mobil vagy fiatalon. Na de 50 felett is folyton koltozol?"


Ahol NORMÁLIS bérleti kultúra van, ott NEM KELL folyamatosan költözni, ha kivettél egy lakást, akár életed végéig élhetsz benne, amíg fizeted a bérleti díjat.

A bérleti rendszerrel TUDSZ mobil lenne, amíg akarsz, ha meg egy helyen akarsz maradni, akkor maradsz ott.

júl. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
81%
Semmiből. A saját otthon már ma is luxusnak számít, és valószínűleg a helyzet ennél csak rosszabb lesz a jövőben.
júl. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
52%

Abból amiből mi. Az átlagos magyar fizetésükből tettünk félre sokáig külön-külön a szüleinknél élve. Akkor költöztünk össze amikor már volt együtt önerőre valónk. Éltünk egy fél évet albérletben hogy lássuk megy-e, majd belevágtunk a közös lakásba.

De azért teszünk félre, ha annyit nem is hogy kijöjjön két plusz lakás.

júl. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
10%
Nagyanyaink bele se gondoltak ilyenekbe..és sokkal eletkepesebb gyerekeik is lettek, mindegyik megoldotta maganak..
júl. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 A kérdező kommentje:
Az én nagyanyáim és szüleik kaptak telket meg lakhattak otthon spórolni és vállalhattak oda gyereket. Te ezt megengeded a te gyerekeidnek? Mert nekünk nem engedték.
júl. 26. 21:27
 16/38 anonim ***** válasza:
30%
En apam semmit nem kapott, es jeenleg 6 ingatlan van a neven. O a peldakepem :)
júl. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 IgaziÚriember ***** válasza:
40%
Nagyon egyszerűen - piacképes szakot végeztem az egyetemen (mérnökinformatikus BSc, alkalmazott matematikus MSc, statisztikus PhD), 2 évet dolgoztam egy nemzetközi multinak Budapesten, rendelkezem egyetemi oktatói tapasztalattal mint demonstrátor és óraadó, valamint több publikációval így 2 év után vállalkozó lettem majd Magyarországról teljes home officeban kezdtem el dolgozni egy svájci cégnek ahol árfolyamtól függően havi nettó 3,2 - 3,6 milliót keresek jelenleg. A fizetésem nagyrészét befektetem, eddig 2 ingatlant vásároltam meg, amiket kiadtam albérletbe, jövőre vagy 2026-ban tervezem a 3. lakásom vásárlását.
júl. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
94%

38 éves vagyok, mióta az eszemet tudom, albérletben élek, ide született a gyerekünk is 8 éve.

Valószínű, nekem sem lesz soha ingatlanom, úgyhogy a gyereknek pláne nem fogok tudni venni.

Mindezt napi 10 óra munka mellett. Ez van, ebből kell kihozni a legjobbat.

júl. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
7%

#18 hát igen, tehetségtelen proliknak nem lesz, de még abban reménykedhetsz hogy a gyermeked nem rád szakadt és fogja is vinni valamire az életben.


Én 26 évesen vásároltam meg az első lakásomat hitel és tehermentesen Újbudán segítség nélkül. Azóta vettem még egy nyaralót mellé egy balaton-felvidéki településen.

júl. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
98%
19# hát igen, tudod, ha netán egyszer súlyosan beteg leszel vagy baleset ér, lehet pont egy ilyen tehetségtelen prolira lesz szülséged, hogy kicserélje az ágytálad, vagy megmosdasson. Valakinek ezt is meg kell csinálni.
júl. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!