Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit kéne tenni hogy anyám ne...

Mit kéne tenni hogy anyám ne legyen ilyen? Gyűlöli a stílusomat

Figyelt kérdés

Semmit nem enged. 17 éves vagyok, alternatív, leginkább goth stílus felé (hallgatok goth zenét is)

Anyám állandóan ordít velem már azért is ha nem olyat veszek fel ami neki tetszik. Úgy érzem, hogy lehet transznemű vagyok, és arra is mindig mondja h “fejezzem be a szivárványos/fiús hülyeséget különben ez meg az lesz”

Küldtem neki egy képet egy oldalt picit felnyírt hajról és azt írta h “unom mar a szelsosegeidet”

Annyira gyulolom mar ezt az egeszet, tömeg csajt akar csinalni belolem, azt akarja h ugy nezzek ki mint azok a lanyok akik 13 evesen elvesztettek a szuzesseguket es jo hangosan p*csaskodva nyavognak akár az óra kozepen. (Pink/feher/fekete top), verkeringest elszorito kek skinny jeans, feher sportcipo, szög egyenes haj)

Gyulolom azt a “stilust” es neki az tetszik

Hiaba nem erzem jol magam noi rovid gatyaban (a transznemuseg es az eveszavarom miatt) ram erolteti, egyik nap abban mentem de poloban mert vastagnak latom a karjaimat, o meg leszidott h akivel voltam topban volt es h ugy neztem ki mellette mint egy fiu, pedig sok lany vesz fel polot💀gyűlöli a stilusomat, 15 evesen szurattam septum piercinget, amit ugye fel lehet hajtani ugy h ne lehessen latni, de kenyszeritett h kivegyem igy osszeforrt a lyuk es a pénzemet se adta vissza… megmondtam h jo mar nincs sok ido 18 evesen ujracsinaltatom es azt mondta h “fhuuu en akkor mennyire tönkre fogom tenni a kozos kapcsolatunkat amit sose fogok tudni helyre hozni”

Egy ekszerrel amit el lehet tuntetni raadasul kiveheto?🤔🤔

Mit lehetne kezdeni vele h ne legyen ennyire konzervativ es erőszakos… egyebkent nagyok dús hajam van, azert akarnám oldalt felnyirni, de nem is az egeszet hanem mind2 oldalt egy kicsi reszt amit a hajam tobbi resze eltakar kiveve ha magas lofarokba rakom😭


júl. 23. 23:23
1 2 3 4 5 6 7
 31/66 anonim ***** válasza:
42%

Persze, védjétek csak a hülyeséget. Beképzeli minden második kamasz magának ezeket a hülyeségeket, aztán csodálkozunk, hogy mennyi boldogtalan ember van a bolygón.

Nem a magyar mentalitás a baj, hanem az, hogy minden hülyeség meg van engedve a mostani gyerekeknek. Igenis kellenek a határok, kell tudni kezelni az ilyen nyavalygásokat és nem bátorítani azzal, hogy jaj majd elköltözöl kisjány azt’ csinálsz ami jól esik.

Nem, nem lesz jobb neki, ha megszakítja a kapcsolatot a családjával, legfeljebb magányos lesz és nem lesz kire számítania. Igazán szép jövőkép, bár a saját gyerekeimnek nem ezt szánnám, az fix. Bár nem hiszem, hogy az enyémeknek ilyen ostobaság eszükbe jutna, mint az evészavarral meg a transzisággal haknizás..

Ha anyuka ennyire helikopter lenne gyerekkortól kezdve, azt írta volna a kérdező. De ezek szerint csak a nagy lázadozás óta ilyen, amit nem is csodálok. Valahol nyilván érti egy másik anyuka, hogy aggódik a lányáért, mert kifordult magából, puffogtatja a most divatos baromságokat és önállóskodni akar. Nem hiszem, hogy nem engedi diákmunkázni, inkább arról lehet szó, hogy szar helyekre nem engedi. Anno apám is megmondta, hogy mekiben mosogatni meg kukoricát címerezni biztosan nem mehetek. Aztán találtam értelmes, biztonságos munkákat és ezekbe már lazán belement. Kulizni meg hülyeségeket csinálni nyilván nem enged egy szerető szülő.

júl. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/66 anonim ***** válasza:
60%

31. Nem lehet, hogy a hozzád hasonló emberek miatt van annyi boldogtalan ember a bolygón?

Azért boldogtalanok mert nem engedték hogy önmaguk legyenek és ezért úgy nőttek fel, hogy más embernek kellett mutatni magukat, mondván csak így fogadja el őket a társadalom.

júl. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/66 anonim ***** válasza:
66%
Akik úgy élték le az életüket, hogy vajon mit szól majd a többi ember, végül mit szóltak? Le kell szarni a többi ember véleményét, legyél önmagad és egyedi! Senkinek semmi köze, hogy valaki hogyan öltözködik! Én is tetkó, piercig, felnyírt haj, metál és itt vagyok 34 éves! Majd kinövöm a halálom után, vagy nem
júl. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/66 anonim ***** válasza:
30%
33. A szüleik mondták ezt és nem engedték, hogy önmaguk legyenek...
júl. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/66 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem meg pont olyan vagy mint az àltalad szidott tömeglányok. Felveszel egy stílust ahelyett, hogy megtalálnád a sajátodat. A pc se egyedi, minden harmadik lànynak van valamilyen. A transzság szerintem nem is érint téged igazaból, csak mész a tömeggel, mert ez jajj de nagyon egyedi. És komoly mentalis betegségekkel undorító dolog kérkedni, az ilyenek miatt nem veszik komolyan azt akinek tényleg baja van, mert már mindenki depis, meg evészavaros
júl. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/66 Metionin ***** válasza:
100%

Anyádért semmit. Magadért azt, hogy lelépsz amint teheted. Itt a kinézeted a legkisebb gond, abból kiindulva, hogy anyád kontrollmániás, kutat, a lázadásod csak ennek a várható következménye. Nagyon sok ember csak akkor tud úgy kinézni ahogy szeretne, amikor már elköltözik és önállóan keresi és osztja be a pénzét. Az élet igazságtalan, ez van, túlélik addig valahogy. Elhiszem, hogy bosszant, engem is bosszantott sok hasonló dolog de sajnos nem mindenkinek adatik normális szülő. Ezt a részt engedd el, ne provokáld, ne beszélj transzneműségről, ne küldj képeket semmiről, ami tetszik, mert az csak olaj a tűzre. Tapasztalat.

Viszont a többivel kell kezdeni valamit, legelőször az evészavaroddal. Miben nyilvánul ez meg? Jársz vele szakemberhez? Iskolapszichológus? Apád hol van a képben?

A másik a munka. Jövőre 18 vagy, nem kell többé anyád engedélye, nyitsz egy bankszámlát és húzol diákmelóra. Nyelvi suliba jársz, akkor gondolom jól tudsz angolul/németül/más nyelven, ma már tömkelege elérhető diákoknak meghirdetett részmunkaidős állásoknak, ahol csak nyelvtudás kell. Tudom, mert a hallgatóim 80%-a ilyet csinál tanulás mellett, én meg rohadtam a gyárban éjszaka, mert akkor meg csak az volt. Lényegesen jobban indulsz most, a digitális, home office világban. Dolgozz, keress pénzt, gyűjts. Aztán menj el egy távolabbi egyetemre és ott majd úgy alakítod a külsődet is, ahogy szeretnéd. Nehéz meg fáradságos igen és szopni kell miatta de ha túllépsz a hisztin és valóban javítani akarsz az életeden, akkor be kell vállalni a kellemetlent is.

júl. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/66 A kérdező kommentje:
A normális válaszokat köszönöm! Akik viszont azt mondtá, hogy kitalálom az evészavart - Szerintetek unalomból/szórakozásból hánytatom magam mindennap többször?
júl. 24. 13:08
 38/66 anonim ***** válasza:
100%
Evészavarról az ő videóiból tanulhatsz hátha segít: [link]
júl. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/66 anonim ***** válasza:
81%

"egyik barátnőm 35, ő máig tetkó"

Nyilván. A tetkó örökre szól, nem? (Még ha el is lehet tüntetni állítólag, akkor sem hiszem, hogy annyira tökéletesen, hogy ne maradna azért nyoma.)

júl. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/66 anonim ***** válasza:
32%

Mi a bánatnak fontos neked, hogy gót stílusod legyen, meg miért igazodsz egy zenei stílushoz? Te egy zenei stílus vagy? Te ez a gót stílus vagy? Ez vagy te? És amiatt nyafogsz, hogy ezt a bohóckodást egy közeli családtagod nem szívleli?

Hallgass olyan zenét, amit akarsz, kedveld, élvezd, de minek kell úgy maszkíroznod meg felruháznod magad, ahogy a zenekarok tagjai diktálják a trendet? Az az ő foglalkozásuk. Te is értesz a zenéléshez is, vagy csak követed a zenekarok tagjainak öltözködését és ettől érzed magad kifejezve?

Attól még a szülő nem konzervatív, hogy a zenei stílus majmolását hóbortnak és bohóckodásnak tartja és nem tetszik neki. Legyen ez bármilyen zenei stílus.

Nem lehet, hogy tök átlag vagy, hogy te is egy tömeg csaj vagy? Szerintem kevésbé ciki annak lenni és vállalni, mint annak lenni és nem vállalni, hanem felvenni meg felkenni egy mesterségesen kialakított külsőt, hogy na mostantól én vagyok a gótikus csajszi, és nézzetek rám, nem vagyok tömeg csajszi.

júl. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!