Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit kéne tenni hogy anyám ne...

Mit kéne tenni hogy anyám ne legyen ilyen? Gyűlöli a stílusomat

Figyelt kérdés

Semmit nem enged. 17 éves vagyok, alternatív, leginkább goth stílus felé (hallgatok goth zenét is)

Anyám állandóan ordít velem már azért is ha nem olyat veszek fel ami neki tetszik. Úgy érzem, hogy lehet transznemű vagyok, és arra is mindig mondja h “fejezzem be a szivárványos/fiús hülyeséget különben ez meg az lesz”

Küldtem neki egy képet egy oldalt picit felnyírt hajról és azt írta h “unom mar a szelsosegeidet”

Annyira gyulolom mar ezt az egeszet, tömeg csajt akar csinalni belolem, azt akarja h ugy nezzek ki mint azok a lanyok akik 13 evesen elvesztettek a szuzesseguket es jo hangosan p*csaskodva nyavognak akár az óra kozepen. (Pink/feher/fekete top), verkeringest elszorito kek skinny jeans, feher sportcipo, szög egyenes haj)

Gyulolom azt a “stilust” es neki az tetszik

Hiaba nem erzem jol magam noi rovid gatyaban (a transznemuseg es az eveszavarom miatt) ram erolteti, egyik nap abban mentem de poloban mert vastagnak latom a karjaimat, o meg leszidott h akivel voltam topban volt es h ugy neztem ki mellette mint egy fiu, pedig sok lany vesz fel polot💀gyűlöli a stilusomat, 15 evesen szurattam septum piercinget, amit ugye fel lehet hajtani ugy h ne lehessen latni, de kenyszeritett h kivegyem igy osszeforrt a lyuk es a pénzemet se adta vissza… megmondtam h jo mar nincs sok ido 18 evesen ujracsinaltatom es azt mondta h “fhuuu en akkor mennyire tönkre fogom tenni a kozos kapcsolatunkat amit sose fogok tudni helyre hozni”

Egy ekszerrel amit el lehet tuntetni raadasul kiveheto?🤔🤔

Mit lehetne kezdeni vele h ne legyen ennyire konzervativ es erőszakos… egyebkent nagyok dús hajam van, azert akarnám oldalt felnyirni, de nem is az egeszet hanem mind2 oldalt egy kicsi reszt amit a hajam tobbi resze eltakar kiveve ha magas lofarokba rakom😭


júl. 23. 23:23
1 2 3 4 5 6 7
 21/66 anonim ***** válasza:
22%
Ez egy művészeti szubkultúra, csak az ilyen 19-eshez hasonló tudatlan parasztok hiszik azt, hogy egy önkárosításra, sátánimádásra, drogozásra meg orgiákra épülő kis szekta.
júl. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/66 anonim ***** válasza:
85%

#20

Mondjuk te is hibáztatod a kérdezőt valamilyen szinten. Hiszen azt írod "majd kinövi", tehát amit most hisztizik, az szerinted sem oké.

júl. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/66 anonim ***** válasza:
31%

Nagyon sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy, és nem tudod megélni önmagadat! Ehhez egyébként jogod van, és nem kellene anyukádnak ilyen durván reagálnia rá semmilyen okból. Küldök egy ölelést! <3


A korodban kamaszként teljesen természetes, hogy kipróbálsz dolgokat, keresed önmagadat. Az is teljesen rendben van, hogy bizonyos szubkultúrák vonzanak, mások pedig nem. Ahogy korábban írták simán lehet, hogy "kinövöd" és később nevetni fogsz rajta (igen, a 30-as korosztálynak tényleg ez volt az emo, és bár vicces, de nosztalgikusan őrzöm a szívemben én is), meg az is hogy nem. A lényeg, hogy fejlődsz, változol, változik az ízlésed és a hozzáállásod is. Teljesen felesleges ezt beállítani egy olyan szektaként, aki szűzlányok vérét issza, sőt, többet mondok, a goth jelenleg divatos, főként Vivienne Westwood divattervező munkássága nyomán.


A transzneműséged szintén egy lehetőség, amit jó lenne, ha meg tudnál élni, valóban gondolkodni rajta, és az alapján eldönteni, hogy mit szeretnél (most jelenleg ezt nem tudod megtenni). Csak a leírtak alapján én sem vagyok benne biztos hogy az vagy-e, de simán lehet hogy igen. A lényeg, hogy én ezt első sorban lehet hogy nem anyukámmal beszélném meg a helyedben, ha ennyire elutasító. 18 éves korodban szabadabb leszel, gimnázium után még sokkal, de sokkal jobb lesz neked mindenben. Egy sokkal szabad, kiforrottabb időszak jön el, ha túléled a tinédzseréveket.


Szerintem mindenre összességében jó lenne egy szakember segítségét kérned. Ha megtehetitek, anyukád vevő az ötletre akkor magán pszichológus, ha nem akkor simán te is el tudsz menni az iskolában ingyenes iskolapszichológushoz. Anyukád viselkedésével valóban nem tudsz mit tenni, de lehet, hogy tud segíteni abban, hogy normalizálódjon a kapcsolatotok, megtanuljatok egymással kommunikálni, és az szerintem nagyon jót tenne mindkettőtöknek. Bár ahogyan ő viselkedik veled az káros, de én biztos vagyok benne, hogy ez neki is egy nehéz időszak, amit nem tud jól kezelni. Megpróbálja azokat a normákat átadni neked, amiket ő kapott, amik feltehetőleg pontosan ilyenek voltak: legyél normális, illeszkedj be, legyél csinos kislány.


Kitartást a helyzetedhez!

júl. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/66 anonim ***** válasza:
73%
Pont ezzel vagy tömeg amit most csinálsz. Nincs saját stílusod, evyenisrged. Fél ültél a most hű de menő vonatra ahol nem tudják fiúk - e vagy lányok, meg piercing mint egy malacnak az orrba. Tényleg annnnnxira egyedi. Ja, nem. Anya hxebe én is ki lennék készülve hogy nem normális a gyerekem. És ah ezt, hogy kezdené megélni a felnőtté valasat és noiesseget, mert hogy nem pöcs van a lába között.
júl. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/66 anonim ***** válasza:
67%

+ Kiegészítés egyes hozzászólókhoz:


Ne rúgjunk bele abba, aki válságban van és segítséget kér. Szerintem el lehet mondani, ha bizonyos dolgokkal nem értünk egyet, de azt is tegyük emberien, tisztelettel.


Másrészt igen, a kamaszok "hisztisek". De mindenki "hisztizik" kamaszként, mert ez egy nagyon intenzív, felfokozott állapot. Ez magának a személynek is és a környezetének is megterhelő, de ez azért van mert ez egy nagyon átmeneti pont: se nem felnőtt eléggé, se nem gyerek már. Felnőttként ezek valóban egyszerű dolgoknak tűnhetnek, de emlékezzünk vissza ezekre az évekre: minden apró dolog élet-halál drámája volt. Azóta sem éltem meg semmit olyan intenzíven, mint akkor mindent. Szóval ezt is tartsuk tiszteletben.

júl. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/66 anonim ***** válasza:
100%

Jársz pszichológushoz vagy pszichiáterhez az evészavaroddal?

Édesapád hol van a képben? Testvéreid vannak?

júl. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/66 anonim ***** válasza:
18%

Íme itt van USA Nemzeti Orvostudományi Könyvtárnak 50 cikke arról hogy a fiataloknál depressziót, önkárosítást okoz ez a goth szubkultúra:

[link]


Érdekes az az orvosi megállapítás, hogy különösen félénk fiatalok szokták választani, a céljuk az, hogy a többi fiataltól elszigeteljék magukat (ezt orvosi cikk nem írja, de azt tippelem, hogy azért hogy félelmetesek legyenek azok számára, akik korábban piszkálták őket), ugyanakkor ettől a stílustól a többi félénk fiatalhoz képest is depressziósabbak, alacsonyabb önbecslésűek lesznek, gátlásosságukat tovább nem fokozza.


"Paradox, hogy a különösen félénk fiatalok ilyen radikális megjelenésre törekednek, de ez legalább két módon segíthet nekik. A gót stílus elfogadása korlátozhatja társadalmi kapcsolataikat az azonos stílusú társakra, és jelezheti a mainstream orientált társaik számára, hogy nem törekednek a kapcsolatra. A gót stílus tehát egy kis, ismerős csoportot hoz létre hasonló gondolkodású társakból. Az e csoporton kívüli társaik elutasítása tehát annak tudható be, hogy nem szeretik jól azonosítható külsejüket, ami megkülönbözteti őket ezektől a társaiktól, nem pedig félénkségükért (Bešić és Kerr 2009 ). A gót megjelenés azonban nem tűnik produktívnak az önbecsülés fokozása és a depresszió enyhítése szempontjából. A serdülőkorú „félénk radikálisok” nem voltak gátlásosabbak, mint a más tömegekben élő félénk serdülők, de depressziósabbak és alacsonyabb önbecsülést mutattak, mint más csoportok gátlásos fiataljai."

[link]

júl. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/66 anonim ***** válasza:
26%
Nem, #22, nem hibáztattam, örülök, hogy még belém is sikerült belémállni, hiába védem a kérdezőt. A lehet, hogy majd kinövi egyáltalán nem vádaskodás, hanem egy lehetőség... A utána következő mondatok neked amúgy átmentek?? Sajnálom, hogy ennyire egybites vagy.
júl. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/66 anonim ***** válasza:
58%
#28 Az értő olvasás, ami olyan általános iskola második-harmadik osztályos követelmény, nem megy nekik, de az ítélkezésre, a kötekedésre és a túldramatizálásra van ész.
júl. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/66 anonim ***** válasza:
80%

Vőlegényem 40 múlt, metálos, tornacipő, együtteses, halálfejes pólók, farmer - szép is lenne, hogyha csak azért, mert felnőtt, nem öltözhetne úgy, ahogy neki megfelel, mert valami idióta "hisztinek" titulálná.


Nekem is volt fekete korszakom, rövid hajam, fiús időszakom, és? A szüleim nem cs.sztettek, hanem max elnéző mosoly, majd kinövi.


Én kinőttem, egyik barátnőm 35, ő máig tetkó, piercing, festett tüsihaj és van egy kislánya is mellesleg.

júl. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!