Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit kéne tenni hogy anyám ne...

Mit kéne tenni hogy anyám ne legyen ilyen? Gyűlöli a stílusomat

Figyelt kérdés

Semmit nem enged. 17 éves vagyok, alternatív, leginkább goth stílus felé (hallgatok goth zenét is)

Anyám állandóan ordít velem már azért is ha nem olyat veszek fel ami neki tetszik. Úgy érzem, hogy lehet transznemű vagyok, és arra is mindig mondja h “fejezzem be a szivárványos/fiús hülyeséget különben ez meg az lesz”

Küldtem neki egy képet egy oldalt picit felnyírt hajról és azt írta h “unom mar a szelsosegeidet”

Annyira gyulolom mar ezt az egeszet, tömeg csajt akar csinalni belolem, azt akarja h ugy nezzek ki mint azok a lanyok akik 13 evesen elvesztettek a szuzesseguket es jo hangosan p*csaskodva nyavognak akár az óra kozepen. (Pink/feher/fekete top), verkeringest elszorito kek skinny jeans, feher sportcipo, szög egyenes haj)

Gyulolom azt a “stilust” es neki az tetszik

Hiaba nem erzem jol magam noi rovid gatyaban (a transznemuseg es az eveszavarom miatt) ram erolteti, egyik nap abban mentem de poloban mert vastagnak latom a karjaimat, o meg leszidott h akivel voltam topban volt es h ugy neztem ki mellette mint egy fiu, pedig sok lany vesz fel polot💀gyűlöli a stilusomat, 15 evesen szurattam septum piercinget, amit ugye fel lehet hajtani ugy h ne lehessen latni, de kenyszeritett h kivegyem igy osszeforrt a lyuk es a pénzemet se adta vissza… megmondtam h jo mar nincs sok ido 18 evesen ujracsinaltatom es azt mondta h “fhuuu en akkor mennyire tönkre fogom tenni a kozos kapcsolatunkat amit sose fogok tudni helyre hozni”

Egy ekszerrel amit el lehet tuntetni raadasul kiveheto?🤔🤔

Mit lehetne kezdeni vele h ne legyen ennyire konzervativ es erőszakos… egyebkent nagyok dús hajam van, azert akarnám oldalt felnyirni, de nem is az egeszet hanem mind2 oldalt egy kicsi reszt amit a hajam tobbi resze eltakar kiveve ha magas lofarokba rakom😭


júl. 23. 23:23
1 2 3 4 5 6 7
 1/66 A kérdező kommentje:
Hozzátenném, hogy magánéleten sincs, az egy dolog h mindenbe kutat meg beleolvas, de nem kopog es meg a furdoszobaba is utanam jon hiaba a wcn ulok vagy zuhanyozok… ugyanez a (nem létező) szexualis eletemmel. Fenyeget h majd elvisz nogyogyaszhoz h szuz vagyok e (igen), pedig sok embernek sose szakad at, valakinek meg nincs is…
júl. 23. 23:46
 2/66 anonim ***** válasza:
88%
Amint 18 éves vagy, felpakolod a cuccodat és lelépsz.
júl. 23. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/66 anonim ***** válasza:
98%
Kérdező, szoktál diákmunkázni? Úgy könnyebb dobbantani.
júl. 23. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/66 anonim válasza:
94%
Ez ellen nem tudsz semmit se tenni
júl. 24. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/66 A kérdező kommentje:
Dolgozni se enged. Es mivel nem vagyok 18 bele kell egyeznie… szivesen lelepnek 18 evesen de sajnos nyelvi elokesziton vagyok ami 5 evig tart, tehát 20 evesen erettsegizek… addig itt kell rohadnom
júl. 24. 00:11
 6/66 anonim ***** válasza:
93%
Nincs más családtag rajta kívül?
júl. 24. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/66 anonim ***** válasza:
96%

Ugyanazt fogom mondani, amit nekem mondott a pszichológusom, amikor tiniként bajom volt a szüleimmel: anyád ilyen, őt te nem tudod megváltoztatni. Azt tudod megváltoztatni, hogy TE hogy reagálsz.

17 éves vagy, kevesebb mint egy év és nagykorú. Miért engeded, hogy anyád diktáljon mit vegyél fel? Nem vagy kisgyerek, tudsz saját magadtól cselekedni, menj aztán vedd fel amit akarsz, anyáddal meg közöld, hogy semmi köze hozzá.

Én a helyedben a transzneműségről sem beszélnék vele, látod hogy nem nyitott rá, és nem fog úgy reagálni, mint ahogy te szeretnéd. Te csak menj, csináld ami boldoggá tesz, ő meg majd fortyog magának.

Amikor csak teheted kerüld el, próbálj minél kevesebb időt tölteni otthon.

Fókuszálj a céljaidra és a jövődre, tanulj, gyűjts pénzt. Nincs más rokon, akivel közel álltok egymáshoz és befogadna? Vagy suli után olyan sulit választani, ahol van koli.

Ami még nagyon fontos, hogy ne csak nyalogasd a sebeid és sírj otthon, amiért nem jöttök ki az anyáddal mert ez nem visz semmit előrébb.

júl. 24. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/66 anonim ***** válasza:
30%

Ha az albik nagyon drágák menj munkásszállóra, egyáltalán nem olyan rossz mint amilyennek hangzik, olyasmi mint egy hotel, csak randomok a szobatársaid de ennél bármi jobb.

Vegyél fel azt amit akarsz hadd hisztizzen, fogd be a füled ha nagyon visít mert halláskárosodást azért nem ér meg a dolog.

Ha nem hajlandó elfogadni akkor nem is szeret, ezt nyugodtan az arcába mondhatod veszekedés közben mert ez egy igazság.

Menj úgy dolgozni hogy aláhamisítod a beleegyezését.

júl. 24. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/66 anonim ***** válasza:
64%

Kamasznyafi, majd kinövöd. Anno mindenki imádott lázadni. Én is. Nyilván nem akarja, hogy bohócnak maszkírozd magad és felülj a trendvonatra a “transznemű” című műsoroddal. Tudom, most ez a menci, anno meg mindenki emó volt és biszexuális. Minden kor kamaszrétegének megvan az aktuális trendje. Aztán ezt kinőjük és nagyokat nevetünk azon, hogy miket csináltunk.

Az aggasztó inkább az, hogy mindenedbe belekotor. Ezt meg kell vele beszélned, mert durva kontrollmániára utal. Gondolom egyke vagy, anyádnak nincsenek hobbijai, barátai. Így aztán rajtad vezeti le a feszkót. Mondd el neki, hogy amit csinál, nem normális és ezzel csak azt éri el, hogy elveszít téged, mert nem fogod tudni szeretni és szorongsz tőle.

Ja és egy gyógyult evészavarostól olvasod: aki azzal kérkedik, hogy evészavaros és amiatt hord bő cuccokat, az nem evészavaros. Ugyanis az igazi problémások addig titkolják, amíg csak lehet. Én pl majdnem belehaltam, mire kiderült, hogy a nemevés és később a bezabálás-mindentkihányás nem célravezető. 34 kilóval vitt be a rohammentő a pszichiátriára, de még ott is tagadásban voltam. Ez az evészavar, nem a válogatósság.

júl. 24. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/66 anonim ***** válasza:
71%
Fuh ezt a tinihisztit olvasni is szenvedés volt. De persze nem ítélkezem, én is voltam 17 éves. Ilyenkor mindennel problémája van az embernek. Bár ezt a transzneműséget nem értem, amikor én voltam tini, nekünk ilyen problémáink pl nem voltak. Mostanában nagyon elterjedt ez a dolog.
júl. 24. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!