Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit kéne tenni hogy anyám ne...

Mit kéne tenni hogy anyám ne legyen ilyen? Gyűlöli a stílusomat

Figyelt kérdés

Semmit nem enged. 17 éves vagyok, alternatív, leginkább goth stílus felé (hallgatok goth zenét is)

Anyám állandóan ordít velem már azért is ha nem olyat veszek fel ami neki tetszik. Úgy érzem, hogy lehet transznemű vagyok, és arra is mindig mondja h “fejezzem be a szivárványos/fiús hülyeséget különben ez meg az lesz”

Küldtem neki egy képet egy oldalt picit felnyírt hajról és azt írta h “unom mar a szelsosegeidet”

Annyira gyulolom mar ezt az egeszet, tömeg csajt akar csinalni belolem, azt akarja h ugy nezzek ki mint azok a lanyok akik 13 evesen elvesztettek a szuzesseguket es jo hangosan p*csaskodva nyavognak akár az óra kozepen. (Pink/feher/fekete top), verkeringest elszorito kek skinny jeans, feher sportcipo, szög egyenes haj)

Gyulolom azt a “stilust” es neki az tetszik

Hiaba nem erzem jol magam noi rovid gatyaban (a transznemuseg es az eveszavarom miatt) ram erolteti, egyik nap abban mentem de poloban mert vastagnak latom a karjaimat, o meg leszidott h akivel voltam topban volt es h ugy neztem ki mellette mint egy fiu, pedig sok lany vesz fel polot💀gyűlöli a stilusomat, 15 evesen szurattam septum piercinget, amit ugye fel lehet hajtani ugy h ne lehessen latni, de kenyszeritett h kivegyem igy osszeforrt a lyuk es a pénzemet se adta vissza… megmondtam h jo mar nincs sok ido 18 evesen ujracsinaltatom es azt mondta h “fhuuu en akkor mennyire tönkre fogom tenni a kozos kapcsolatunkat amit sose fogok tudni helyre hozni”

Egy ekszerrel amit el lehet tuntetni raadasul kiveheto?🤔🤔

Mit lehetne kezdeni vele h ne legyen ennyire konzervativ es erőszakos… egyebkent nagyok dús hajam van, azert akarnám oldalt felnyirni, de nem is az egeszet hanem mind2 oldalt egy kicsi reszt amit a hajam tobbi resze eltakar kiveve ha magas lofarokba rakom😭


júl. 23. 23:23
1 2 3 4 5 6 7
 11/66 anonim ***** válasza:
22%
Ha rájöttél hogy "Gyűlöli a stílusomat" változtassál a stílusodon.
júl. 24. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/66 anonim ***** válasza:
90%
#9-nek tökéletesen igaza van, a stílusproblémáidat egyedül a kamaszkor okozza. Most divat transzneműnek lenni, de attól, hogy nem jársz szoknyában és tűsarkúban, még nem leszel az. Kamaszként az én anyám attól volt rosszul, hogy még nyár közepén is farmer-edzőcipőben jártam, utána meg "rájöttem", hogy én punk vagyok, és plafonig tupírozott hajjal, kékre festett tincsekkel mászkáltam... Ebben nincs semmi különleges, idővel mindenki kinövi. Azt nem írod, hogy már gyerekkorodban is megvolt anyádnak ez az ellenőrzési kényszere, vagy csak amióta lázadsz? Mert ha az előbbi, akkor rossz hír, hogy ezen nem fogsz tudni változtatni, legfeljebb kibírni, amíg elköltözhetsz. Hogy a stílusod nem tetszik neki, az normális dolog, a totális ellenőrzés nem az. Én is azt javaslom, ha tovább akarsz tanulni, menj kollégiumba, ha nem, akkor meg érdemes egy másik városban munkahelyet keresned, mert anyád nem fog attól leállni, hogy te betöltöd a 18-at.
júl. 24. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/66 anonim ***** válasza:
44%
Anyádat sajnálom azért picit. Nehéz lehet most veled. Lázadó tini, aki ráadásul butácska ki, és azt hiszi, neki éves zavara van, meg hogy transznemű... Figyelj, ezektől nem leszel se jobb se különleges. Ez eszméletlen ciki.
júl. 24. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/66 anonim ***** válasza:
30%

Evés zavara*

Bocs, kijavította a teló

júl. 24. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/66 anonim ***** válasza:
82%
Az nem lehet, hogy Te vagy, aki mindenképpen "lázadni" akar, fel akarja hívni magára a figyelmet, mert érdemi teljesítmény hiányában csak külsőségekkel akar kitűnni a tömegből ?
júl. 24. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/66 anonim ***** válasza:
38%

Huh, azért anyádat is megértem, a franc akarja, hogy csöves, igénytelen kinézetű goth-transz gyereket legyen.


A p*csás kinézet meg a goth kinézet között van egy egészséges átmenet, kérdező.

júl. 24. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/66 anonim ***** válasza:
86%
20 éves korodig kibírod, aztán az ország másik végébe jelentkezel egyetemre és mész kollégiumba.
júl. 24. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/66 anonim ***** válasza:
93%

Annak idején én is a gothos stílust toltam (a mai napig szeretem az ilyen ruhákat, de koncerteken kívül máshova már nemigen öltözöm így, ilyen ez a felnőtt élet). Anyám a mai napig beszólogat - pedig már én vagyok annyi idős, mint ő akkoriban -, ha veszek egy cuki virágos ruhát, hogy jaj de bemutatna a 15 éves önmagamnak. :D Ez ilyen.

Zárójel: leszólod a díszlibákat, holott pont a goth stílus az egyik olyan, ahol leginkább el lehet menni a pichulásba. (Vagy lehet nagyon-nagyon nőiesnek lenni, ha valaki ismeri a mértéket.) Van arany középút, csak ki kell tapasztalni, mi fér bele neked, amiben jól érzed magad.


Az, hogy szeretsz fiúsan öltözködni, nagyon nem egyenlő a transzneműséggel. Ezt érdemes lenne tudatosítani - magadban is.

júl. 24. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/66 anonim ***** válasza:
16%

Tökre megértem, hogy anyukád ki van attól hogy ez a szubkultúra beszippantott, mert ennek része az önkárosítás.


"A gót ifjúsági szubkultúrával való azonosulás erősen összefügg az önsértéssel és az öngyilkossági kísérlettel. Young és munkatársai longitudinális kohorszvizsgálata ( 1058. o. ) 1258 19 éves, 11 éves koruk óta nyomon követett ember bevonásával megállapította, hogy az önkárosító és az öngyilkossági kísérlet gyakorisága 53%, illetve 47% volt azon résztvevők körében, akik többnyire azonosították magukat erősen a gót szubkultúrával. Az önkárosító és az öngyilkossági kísérlet gyakorisága a teljes mintában 7% és 6% volt."

[link]


A szubkultúrán belül is lányok 4-szer gyakrabban lesznek öngyilkosok...


Apád nem foglalkozik veled?

júl. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/66 anonim ***** válasza:
54%
Persz, már megint a kérdezőt kell hibáztatni, nem is az idegbeteg, korlátozó, helikopter anyját... :D Annyira tipikus, szánalmas kommentek, hogy szekunder szégyent érzek. Én is voltam emos, meg goth, meg mittudom én, mi, de anyám mégis megértéssel fordult a fiatalkori hóbortjaim iránt, mert ez benne van a tinikorban. Ez normális. Majd kinövi. És ha nem nöbi ki, akkor mi van? Ez is egy stílus, mint az összes többi más, mint a tipikus magyar bélkidobós Levis póló mintás cicanadrággal... Aki gyereket vállal, az belekalkulálja ezeket a NORMÁLIS dolgokat, de innen látszik, hogy milyen a gyereknevelési kultúra itthon és hogy miért tart itt ez a szánalmas, idióta ország.
júl. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!