Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi van akkor, ha egy szülő...

Mi van akkor, ha egy szülő megrabolja a gyereke gyerekkorát? Tudtok erre akár személyes példákat mondani?

Figyelt kérdés

júl. 16. 16:13
1 2 3 4 5
 31/47 A kérdező kommentje:
Szeretetet nem lehet elvárni kötelező jelleggel, ez sajnos nem így működik... De nem ártani a gyereknek szerintem nem valami megugorhatatlan dolog.. A szülő meg csak nem azért vállal gyereket, hogy rajta verje le sérelmeit. Jó esetben. Aki szerint meg ilyen nagy gond, ha a szülő szarik a gyerekre, vagy esetleg eldobja, az még soha a büdös életben nem élt bántalmazó családban..
júl. 16. 18:55
 32/47 A kérdező kommentje:
A szülőket meg azért nem értem, mert aki annyira nem akar gyereket, az tesz róla, hogy ne legyen. Pont. Minden más mellébeszélés.
júl. 16. 19:03
 33/47 A kérdező kommentje:
Én azt tudom mondani, nem kell szeretnie senkinek sem. A szüleimnek sem kell szeretnie. Egy dolgot kérek csak, hagyjanak békében, nyugton élni engem. Ez a legtöbb, amit várok az emberektől.. Ha nem tudsz szeretni engem, legalább ne utálj..
júl. 16. 19:24
 34/47 anonim ***** válasza:
97%
Tényleg sajnálom, hogy ilyen gyerekkorod volt, de ezen már nem tudsz változtatni. Viszont elötted az élet. Előre nézz, ne hátra, és legyél te sokkal jobb szülő. Egy pszichológust is felkereshetsz, aki segít feldolgozni a gyerekkorodat.
júl. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 A kérdező kommentje:
34# Az a baj, hogy egy szemét szarnak érzem magam, hogy biztos minden az én hibám.. Néha azon gondolkodom, hogy bárcsak ne is léteznék. Nem is tudom mi tart még életben, talán az öniróniám, mert ilyen elbaszott ember nincs még egy a világon mint én, az fix..!
júl. 16. 20:35
 36/47 anonim ***** válasza:
100%

35

Az az egy teljesen biztos, hogy nem a te hibád a gyerekkorod. Nem te tehetsz ról, semennyire sem. Te is értékes ember vagy, akkor is, ha ezt a szüleid nem érzékeltették veled.

júl. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, az, hogy olyan lett a gyerekkorod, arról te egyáltalán nem tehetsz. Egy pszichológust én is javaslok, hogy elgyászold a gyerekkorodat, mert evvel mit csinálni nem tudsz, de a felnőtt korodból még sokat kihozhatsz.
júl. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
13%
Kérdező: Először tedd le a kábítószereket amit szüleidtől lopott pénzen vettél, majd menj el az iskolába, tanulj, és (talán )ember is lehet belőled.
júl. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
95%
5-ös: de hogy érted, hogy "mi van akkor"? Akkor a gyerek megszívta és felnőttként dolgozik magán, feldolgozza, megérti, elfogadja, rendezi a viszonyt, ha lehet stb. - ha nem akar lelki nyomoroncként élni. Én az előbbit választottam.
júl. 17. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
Közben olvastam a többi válaszod, szóval rólad van szó. Hidd el, mielőbb nekiállsz rendbe tenni mentálisan az életed, annál jobb. Semmiről nem te tehetsz, de azzal csak magadnak ártasz, ha a múlton rágódsz. Hány éves vagy?
júl. 17. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!