Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi van akkor, ha egy szülő...

Mi van akkor, ha egy szülő megrabolja a gyereke gyerekkorát? Tudtok erre akár személyes példákat mondani?

Figyelt kérdés

júl. 16. 16:13
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
100%

#10

De igen, egy szulonek szeretnie kell a gyereket. Alapszukseglet. Nyilvan a veresnel jobb, ha "csak" leszarja, de abbol is sulyos mentalis problemak lesznek kesobb, hogy nem kapta meg, amit meg kellett volna kapnia (gyk nem uj playstationt meg minden szrt, hanem figyelmet, torodest).

júl. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
95%

Az egyik osztálytársam a harmadik szülője volt a kistesónak. Ő vitte-hozta oviba, neki kellett mindig vigyáznia rá, nem járhatott el a barátaival stb.

Ez így volt az egyetemig.

júl. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 A kérdező kommentje:
12# Nem értek egyet, hogy minden esetben szeretnie kellene. El tudok képzelni olyan szituációt, amikor a szülő bizonyos okok miatt nem szereti a gyerekét. Néha a legtöbb, amit egy szülő tehet, hogy békénhagyja a gyerekét. Legalábbis ez még mindig jobb, ha verné, vagy cseszegetné folyamatosan. Én jobban örültem volna, ha inkább leszarnak, őszintén szólva. A szeretetet pedig jó esetben más rokonoktól, vagy a kortársaitól, barátoktól megkapja. Matematikai képlettel, a leszarni a gyereket a 0-van egyenlő, azaz semleges, se nem jó, se nem rossz. Ellenben a terrorizálás, legyen az fizikai, vagy lelki, egyértelműen mínuszos, azaz negatív.
júl. 16. 17:31
 14/47 anonim ***** válasza:
12%
Azt azért tudni kell hozzá: Itt a gyakorin a mai fiatalságot minimum 80 %-ban "terrorizálják" otthon, ha már legalább 2 gyerek van tuti hogy a "másikat" imádják, mindent meg kap a kérdező semmit. Összes házimunkát, bevásárlást a kérdezőknek kell csinálni, a család többi tagjai csak heverésznek. Pénzt mindig a másiknak adnak, a kérdezőnek biztos hogy nem. Sorolhatnám, de olvasgassátok a szülő- gyermek kapcsolatot és látjátok hogy így van.
júl. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
95%
Apám ivott, ennek ellenére rengeteg barátom volt és van is. Nem rabolta meg a gyerekkoromat, jelentsen ez bármit is.
júl. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
97%

#14

De igen, a szulonek szeretnie kene a gyereket. Raadasul ugy, ahogy az a gyereknek jo, ahogy igenyli. Hogy ez nem igy van a tobbsegnel, attol meg nem oke.


Ha leszarjak az pedig nem nulla, hanem minusz, meg ha nyilvan nem is akkora minusz, mint ha bantalmazza.

júl. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 Thunderfairy ***** válasza:
58%
Mi az hogy a szülőnek nem kell szeretni a gyerekét??? Alap hogy szereti a gyerekét. Ilyen nincs hogy egy szülő ne szeresse a gyerekét. Nem azért szeret valaki valakit mert azt úgy kell csinálnia. Ez csak úgy a semmiért is van.
júl. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 A kérdező kommentje:
Egy szülőnek nem kell és nem köteles szeretnie a gyerekét. Viszont bántania semmilyen körülmények között nem szabad, nincs joga hozzá. Nem köteles szeretnie, de utálnia, bántania tilos.
júl. 16. 17:57
 19/47 A kérdező kommentje:
Én például sosem vártam el a szüleimtől, hogy szeressenek engem. De a sok aljasságot, megaláztatást, terrort, amit elkövettek ellenem az életben, remélem a Jóisten kamatostul visszafizeti nekik...
júl. 16. 18:03
 20/47 A kérdező kommentje:
18# Miért alap, hogy szeretnie kellene a gyereket? Lehet, csak egy 3 perc izgalom volt neki. Nem, nem kell szeretnie.. Egyszerűen csak korrektül kell viselkedni vele szemben, nem megalázni, nem terrorban tartani.. Na én ezt nem kaptam meg. Szarok én a szeretetre, de talán az alapvető emberi bánásmódot megérdemelem, ami minden embernek jár.
júl. 16. 18:10
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!