Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleitek hogy reagálnának...

A szüleitek hogy reagálnának erre?

Figyelt kérdés
Nektek a szüleitek hogy reagálnának arra, hogyha 18 évesen párkapcsolatba kerülnétek egy 50 éves férfival aki ráadásul a szomszédban lakik?
júl. 2. 20:37
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
55%
Apám a tkét letépte volna szerintem :D és teljesen megértem. Értelmes egészséges férfi nem kezd gyerekekkel és egy 18 éves az gyerek.
júl. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
53%
17-es, semmi baj, csak kérlek, ne állítsd be úgy, hogy az apakomplexus normális, mert nem az.
júl. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
18%
17 -es vagyok. Nincs apakomplexusom. Teljesen normális családban nőttem fel, szüleim mai napig szeretik egymást.
júl. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
45%

17


Jézus Mária! Ez nem normális, ne haragudj. Kíváncsi lennék, a pszichológiai hátterére! Mi a baj? 🥺

júl. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
43%
17, de ez apakomplexus. Gondolkodj már, itt vagy majdnem velem egyidősen, 27 évesen egy apád korú, 56 éves pasassal, akinek a hozzád hasonló korú gyerekei már unokát szülnek. Ő már laza 29 éves tapasztalt pasi volt, amikor te még csak pelenkába csináltál és anyukád ringatott.
júl. 4. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
17%
Az apakomplexusnak van egy fogalma, ha az illetőre a fogalomba felsoroltak nem jellemzők (segítek; fogalmad sincs hogy ki ő, mivel nem ismered) akkor egy rohadt nagy szégyen ilyen állítani a másikról. Akik eddig válaszoltak azoknak a felenek rohadt mélyen van a feje a seggébe. Szedjetek már össze magatokat
júl. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
60%
26, nem kell definiálnod a macskát, hogy tudd: ha nyávog, dorombol és karmol, az macska lesz.
júl. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
45%

26. itt egy cikk csak neked mert szerintem el vagy tévedve.

[link]

júl. 5. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
46%

A szüleim már nem élnek, és korosztályban már jóval odébb vagyok az "épp csak nagykorú"-nál. De! Amikor 18 éves voltam, az első barátnőm 22 volt, azaz 4 évvel idősebb. A szüleim nem a korkülönbség, sokkal inkább a viselkedése miatt bírálták őt, de vele sosem éreztették. Tudták, hogy tudom, mi a véleményük, én is tudtam, hogy tudják, hog ytudom és ennyi. Nyilván egy lényegesen nagyobb korkülönbség szemet szúrhat, de nálunk a családban az volt a fő elv és "jelszó", hogy semmi sem tart örökké, ergo teljesen értelmetlen és felesleges azon agyalni, hogy mi lesz 10-20-30 év múlva, mert a fiatalok párkapcsolata nagyon időleges, nem tart örökké, nem kell arra gondolni, mi lesz hosszútávon, mert ha mégis hosszú ideig együtt maradnak, szeretik egymást, akkor semmi baj. Ha mégis kiderül 1-2-3 év múlva, hogy nem valók egymáshoz, akkor meg úgyis szét fognak menni.

Amikor valamit olyan vehemensen és egyértelműen zsigerből tiltanak, az a legrosszabb. A fiatal már csakazértis azt fogja csinálni, mert a tiltott gyümölcs a legédesebb. Tehát ez a letépné a tökeit és egyéb birtokló jellegű indulat és kontrollmániás helikopterszülőség egyszerűen KONTRAPRODUKTÍV. Ha a szülő engedi a gyerekét tapasztalni, nem kérdőjelezi meg lépten nyomon a döntéseit, azzal sokkal többet ér el a gyereke személyiségfejlődésében, mintha mindent kontrollálni akarna.

Persze nyilván első blikkre groteszknek tűnhet 20-30 vagy annál nagyobb évnyi korkülönbség, de ha igazán szereti egymást két ember, akkor nincs ezzel sem baj. Max nem felel meg az átlagnak, a fősodor véleményének.

A baj akkor kezdődik, ha valaki nem érzi jól magát egy párkapcsolatban. De ez meg teljesen korosztályfüggetlen. Egykorú emberek kapcsolata is lehet diszfunkcionális.

júl. 5. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
52%
Itt mindenki le van pontozva az 50+osak által?
júl. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!