Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ki mit tanácsolna anyaként...

Ki mit tanácsolna anyaként szülőként nőként férfiként apakènt a lányának ?

Figyelt kérdés

Ezt a kérdést kitettem egy csoportban de nem érkezett még ffi apa oldalról válasz


Kíváncsi vagyok és szeretném megkérdezni

Kort és nemet is írjatok légyszi



Sziasztok


Tapasztalt bölcs anyukák felnőtt nők, férfiak apukák válaszát várom.


Ti mit tanácsolnátok a lányotoknak ?


Én "férfiak" között dolgozom egyedül nőként és elő szokott jönni a párkapcsolat és a szex téma. Nagyon érdekes hallani a munkatársaimat erről beszélni. (18-35 évesek).


Az elmondásuk alapján a férfiak java része az ismerkedési fázisban olyan stratégiát alkalmaz a nők körében, hogy tudják pontosan mi kell a nőnek, mire vágyik a nő, hisz elérhető minden információ az interneten erről.

Folyamatosan megjátszák azt a "férfit" ami kell a nőnek és ezt képesek hónapon keresztül is eljátszani.


Ezeket a példákat ők mondták: sokat írnak, érdeklődèst mutatnak, fizetnek a randin, bemutatnak a családnak, barátoknak ... kiállnak a nőèrt (nem egy tutyi-mutyi elbujok anyukám szoknyája alá típust mutatnak). Vannak számukra kellemetlen helyzetek, de a "stratégia" kedvéért ezt is hajlandóak megjátszani a nő kegyeièrt .

Nyíltan elmesélték,hogy ez csak stratégia a fèrfi részéről, mert igazából ezekkel a cselekedetekkel akarják elérni, hogy lekerüljön a nőről a bugyi és ráadásul simán képesek kivárni szexben a 3-5 hónapot, ha a nő arra kéri,mert akkor ők elmondhatják,hogy mennyire türelmes és odaadó volt hozzá....


Ezáltal lehetetlenné válik számomra a szexuális együttlét előtt eldönteni,hogy olyannal feküdjek csak le aki számára értékesek vagyok, hisz honnan tudjam akkor leszűrni,hogy tényleg komoly szándékkal közeledik vagy amíg nincs ló jó a szamár is ?


Ha nekik ez mind stratègia, mert csak a szex számít, és a szex fogja eldönteni a párkapcsolat kimenetelét náluk (hogy milyen a szex), hogy hogyan alakuljon tovább a dolog.


Kérdésem arra irányul, hogy tinikènt,fiatal felnőttkènt mégis hogyan tudjuk akkor kiszűrni,ha megjátsza a ffi szerepèt már az ismerkedés eleje-kezdete óta ès csak az első szexuális alkalom fogja eldönteni számukra, hogy csak reszelni vagyok jó vagy tényleg komolyak is a szándékai?


Hogyan tudjuk kiszűrni a stratégiát ismerkedéskor? Hogy ne kelljen mindekivel ahhoz lefeküdni,hogy megtudjuk mi volt a valós szándèka


Én azért olyannak adnám a szépségemet az időmet és a biológiai órámat aki komoly normális értèkkel rendelkezik.Ne egy olyan emberre pazaroljuk el az időt aki csak stratégiára alapozza az ismerkedést.


anyukák, felnőtt nők és férfiak apukák ki mit mondana tanácsolna erre a helyzetre a tini 17-18-20 éves felnőtt lányának?


(Mielőtt valaki kommentben kérdeznè igen megkérdeztem a munkatársaimat,hogy akkor a női oldalról ezt mégis hogyan hát nem tudtak erre mit válaszolni.)



jún. 23. 07:30
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
88%
A legjobb megelőzni, hogy nyomozni tudjanak utánad. Nem osztasz meg minden szart, semmi nem nyilvános. Ezt tanítsd meg a lányodnak.
jún. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
82%

"várhatna ennyi erővel házasságig is, akkor már tuti hogy komolyak a szándékok."

A házasság sem jelent garanciát a végleges elköteleződésre a másik fél részéről. Vannak akik sportot űznek még ebből is, annyira nem veszik komolyan. Ráadásul képesek úgy alakítani, hogy váláskor se jöjjenek belőle ki rosszul. Csak néhány naiv, buta nő hiszi azt, hogy a házasság majd biztosan élete végéig tartani fog az illetővel.Tarthat, de a minősége az ami nem mindegy.És egyre ritkább a minőségi tartós házasság. Régen sem volt minden házasság tökéletes, de a mai világban a házasság tisztelete és vele együtt a házastársé is már nagyon lecsökkent. Nincsen már komoly értéke. Ma már nem köttetnek olyan házasságok, ahol a felek bizony életük végéig és valóban jóban-rosszban kitartanak egymás mellett.

Én mondjuk nem is vagyok híve annak, hogy minden felmerülő probléma esetén kötelező a másik fél mellett kínlódni. Egyszerűen nem ér annyit, mivel csak egy élete van mindenkinek. És nem mindegy hogyan éli le. És nem is lehet minden kialakult problémát úgy megoldani, hogy mindkét fél boldog legyen. Egy megcsalás nálam egyenlő a válással. Nincsen semmilyen indok, amit elfogadok. Így nem is erőltetem tovább.

Tehát a kérdésedre én nem tudok választ. Az, hogy mi lesz két ember találkozása után, csak az idő fogja eldönteni. És nem fogsz tudni belelátni senki fejébe, hogy mik lesznek a valódi szándékai. A párkapcsolat keresés szerencsejáték. Van, akinek sikerül és van, akinek nem lesz szerencséje soha, vagy csak átmenetileg. Én nem voltam szerencsés. Már megöregedtem, mostanra el is veszett a jelentősége számomra. És egyedül sokkal nyugodtabb az életem.

jún. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

Ez a probléma súlytja a ferfiakat is valamilyen szinten.

Ha én komoly kapcsolatot akarok tőled, normális ütemben haladunk, stb. De ha az ágyban pocsék teljesítményt nyújtok, és nem is javul a dolog, te is jó eséllyel szakítasz, bármilyen szerelmes vagyok beléd.

jún. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
91%

1. Tisztában kell lenni azzal, hogy milyen embert keresel


2. Kell jó emberismeret, hogy minél előbb ki tudd szűrni azt, aki nem ilyen


3. Kell önbecsülés, hogy véletlen se csábulj el azoknak, akik nem ilyenek

jún. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:
Ágyban is lehet csiszolodni kitapasztalni kinek mi a jó
jún. 23. 11:24
 26/29 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen értelemben vett "stratégiája" kb. csak a nárcisztikusoknak van, de ők sokkal kevesebben vannak, mint ahogy azt a mai átlag gondolja (legalábbis abból kiindulva, hogy egyesek mindenre nárcisztikust kiáltanak). A nárcisztikusok tényleg arra törekszenek, hogy ők legyenek a tökéletes lovagok, mert így tudják "becsapdázni" maguknak a nőket, hogy aztán az erre a jó időszakra gondolva ne akarja felbontani a kapcsolatot.

Amit te leírsz, az egyszerűen nem valós. Hogy neked férfi ismerőseid ezt mondták, semmit nem számít: jó eséllyel sarkították a mondanivalójukat meg egy kicsit nagyzoltak. Az átlag emberben nincs annyi kitartás sem, hogy ennyit színészkedjen hónapokon keresztül.

Eleve ott bukik ez a sztori, hogy "mi kell a nőnek": ilyen nincs. Egyének vagyunk, nem egy közös igényekkel és tudattal operáló embermassza. Míg egyikünknek erre, másikunknak arra van szüksége, és ez a kapcsolati dinamikától a szexig minden területen így van. Szóval nem is tudja megjátszani egy férfi, hogy ő az álompasi, ha nem tudja, hogy milyennek kell lennie az adott nőhöz álompasiként. Itt visszacsatolnék a nárcisztikusokra, hogy elég jellemző sémák alapján válogatják ők is a partnereiket. Nem minden partner lesz vevő egy nárcisztikus közeledésére, és nem azért, mert feltétlenül felméri, hogy az illetőnek ilyen személyiségzavara/jegyei vannak, hanem mert a nárcisztikusok megjátszott viselkedése csak EGY BIZONYOS típusú partnert vonz, akinek sok esetben magának is vannak feldolgozatlan gyerekkori traumái, kötődési zavarai, stb. Nem véletlen, hogy akik benne ragadnak nárcisztikus kapcsolatban, sokszor nem az első és nem az utolsó élményük ez nárcisztikusokkal (amíg fel nem ismerik és meg nem törik ezt a kört).

Mind a nárcisztikusokkal, mind a nem kívánt viselkedésű, megjátszós emberekkel az a taktika, hogy

1. legyen a lehető legreálisabb önképed, legyen önkritikád

2. ismerd a valódi igényeidet

3. párt előre elgondoltan válassz, mármint ha hosszútávra keresel: nem attól lesz valaki jó parti, mert visz neked virágot, hanem attól, hogy pl. a világnézetetek, a jövőképetek nagy százalékban egyezik vagy dinamikusan összeilleszthető. Ami számodra fontos témakör (lehet az vallás, gyerekvállalás, politika, BÁRMI) abban ne legyen teljesen ellentétes véleményetek, mert az idővel ezek nem hogy nem kerülnek közelebb egymáshoz, de távolodni fognak. Ami eleinte "kis gond", az "nagy gond" lesz később.

4. soha, de SOHA ne válassz úgy partnert, hogy "hm, jófej ez a Béla, de van neki ez az X tulajdonsága, majd ha az megváltozik, akkor ez egy tökéletes kapcsolat lesz". Ebbe rengetegen belebuknak, a partner nem fog miatta megváltozni, legfeljebb a felszínen.

jún. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%

#25

Lehet, de ehhez túl sokan önzőek, hogy akarják is a csiszolódást.

Lásd a rengeteg análisan is bszni akarok, de a páromat nem hozza lázba. És ezért elkezd másokkal is ismerkedni. Otthon meg adja a minden rendben c. előadást. Ha két ember nem illik össze szexuálisan, akkor az nem lesz jó kapcsolat.

jún. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%

Az en lanyom meg kicsi es felnott lanyom csak akkor lehetne ha mar altalanos iskolaban osszejott volna a dolog 😃


Nem lehet mindent megjatszani. Ne az szamitson hogy hova visz randizni, vesz e viragot hanem hogy van e kozos tema, kozos erdeklodes, hasonlo e a meglatasotok bizonyos dolgokban.

Ne mondj el magadrol mindent egyszerre, hagyd hogy o is meseljen magarol vagy kifejtse a velemenyet bizonyos temakkal kapcsolatban.


Az hogy mikor van szex annal fontosabbak a celjai az eletben, hogy hasonloak e a terveitek. Pl ha te egy videki kis faluban akarod leelni az eleted de o Budapestre vagyik akkor nem fog mukodni a dolog.

jún. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 Senior Séf ***** válasza:
100%

Az a férfi, aki vette a fáradságot, utánanézni, mi kell a nőnek, már megér egy misét. Persze lehet ezt a tudást rosszra is használni, mint ahogy kenyérvágó késsel is öltek már embert.

Én annak idején azt mondtam a lányomnak, azzal bújjon ágyba, aki el tudja venni az eszét.

jún. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!