Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van az,hogy 10-8 ember...

Miért van az,hogy 10-8 ember azt mondja neki sz..r gyerek kora volt?10-8 ember azt mondja utálja a szüleit,mert verték ,nem figyeltek rá,stb.Én is ebbe a csortba tartozom sajnos.

Figyelt kérdés
Könnyes szemmel hallgatom a férjem mikor meséli milyen szeretetben éltek,meg hogy milyen jó gyerek kora volt.Minket meg apám agyba főbe vert.Ha ilyen szülő lennék ,felkötném magam az első fára.Miért van ennyi köcsög,kretén szülő?
jún. 22. 00:48
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
41%
Ugyan milyen a hozzaallasom? Leirtam, hogy én nem tapasztaltam sem a saját gyermekkoromban és a környezetemben sem. Nem én voltam az egyetlen valaszado, aki ezt írta, de belém sikerült mindenkinek belekotnie
jún. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
95%

Mert bárkinek lehet gyereke és rosszul csinálni könnyebb mint jól. Vagyis véletlenül senki nem fogja a nehezebb utat választani, csak tudatosan, vagy ha ő maga is már szuper nevelést kapott, és egészséges a lelki világa, jó mintákat kapott így jól is tudja ezt tovább adni.

Mi a férjemmel mindketten máshogy toxikus családban nőttünk fel, és mióta megszületett a gyerekünk, nagyon sok dologgal kellett szembesülnünk amit azelőtt nem láttunk át.

Tudatosan készültem ezekre a helyzetekre mégis nehéz jól csinálni. Nagyon sok lemondással jár a szülőség, rengeteg türelem kell hozzá, és egy fizikailag, lelkileg, idegileg teljesen kimerített állapotban kell ezeket a helyzeteket jól lereagálni. Tehát hátrányból indulsz mínusszal és akkor ebből kell valami jót kihozni. Nagyon nehéz.

Lassanként ki lehet gyógyulni ebből össztársadalmilag is de csak nagyon lassan mert mindenkinek tudatosan kell csinálnia vagy alapból jó mintákon felnőnie.

jún. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
79%

“Minket is vertek oszt megis jo emberek lettunk”


Ja, krva jo emberek. Alkoholista nagyszulok, apamat vertek, apam szinten alkoholista, nagypofaju, hirtelen haragu. Anyam kontrollmanias, allandoan veszekedik, minden szar miatt beugat. Ahogy elkezdtem dolgozni 22 evesen, elkoltoztem. Most vagyok 28.

jún. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
89%

24: egyik sem talalt.

Ez mar nem az a generacio, amelyik nem tud kitorni, es amelyik ugyanazt a mintat koveti. Szerencsere egyre tobben eszmelnek ra, mennyire rossz vonalat vittek tovabb a szuleik, es veletlenul sem akarnak ugyanolyanok lenni.

jún. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
44%
Tehát mégiscsak jó ember lett belőled. Minden generáció ki tud törni. Adott szemelyen múlik minden. Nem minden alkesz szülő által nevelt gyerekbol lett alkesz ezer évvel ezelőtt se, ahogy ma sem. Mindig volt választási lehetősége a gyereknek is, hogy felnőttként mi lesz belőle, mit teszel
jún. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
32%

Az hogy milyen szülőket kapunk azon sajnos nem tudunk változtatni, de mi lehetünk jobbak mint ők voltak.


[link]

jún. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%
Ezért sem értem, hogy miért erőltetik mindenkire rá a gyereket. Régen sem volt való mindenkinek, de akkor legalább a védekezés hiányára lehetett fogni, hogy miért vállalt minden alkalmatlan ember is legalább 2-3 gyereket. Pedig rengeteg embernek nem kéne, mert nem is tudja normalisan, következetesen nevelni és utána csodálkozik, hogy züllött lesz. Engem szerencsére szeretetben neveltek fel, de mivel szegények voltunk, nem volt nekem sem felhötlenül boldog a gyerekkorom. Szerintem jobban meg kéne gondolniuk az embereknek a gyerekvállalást és nem kéne olyanokra is ráerőltetni, aki nem akarja/nem érzi alkalmasnak magát rá.
jún. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!