Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg olyan elvetemült...

Tényleg olyan elvetemült rossz dolog, hogy szeretnék egy tabletet?

Figyelt kérdés

Kezdjük ott, hogy egyetemre járok, a szüleim támogatnak anyagilag, de amúgy viszonylag keveset dolgozok suli mellett, meg amúgy tök magas az ösztöndíjam. A szüleimmel abban maradtunk, hogy ők egy adott összeggel támogatnak egy hónapban, ha több kell, akkor oldjam meg. Ha valamiért nem jönnék ki, és tőlük kérek pénzt, akkor szeretnék tudni, hogy hogy osztottam be az anyagiakat, egyébként nem szólnak bele. Ja meg abban maradtunk, hogy ha valamit 40 ezer felett veszek, akkor arról szóljak előzetesen, hogy tudjanak róla, de nem szólnak bele. Ez eddig tökre működött is.

Na most ugye felmerült az, hogy szeretnék egy tabletet, van annyi pénzem félretéve, hogy beleférjen. Viszont hát anyu ezen eléggé kiakadt, mondván, hogy túl drága, tök felesleges. És most azon megy a vita, hogy minek az nekem, tök pofátlanság, hogy ilyet akarok, miközben itthon ki kéne cserélni a gáztűzhelyet a konyhába (igazából vagy öt éve ezt mondogatják, de mindig az az indok, hogy túl macerás lenne, ezért halogatva van, de nem anyagi okokból), ráadásul van telefonom, laptopom, minek még egy kütyü, meg amúgyis van egy tabletem, amit nem is használok, tök felesleges még egy. Viszont kezdjük ott, hogy a meglévő tabletem 10 éve van meg, arra amire használni szeretném totál alkalmatlan, ráadásul azt a tabletet hét éve anyu használja, mert amikor először kollégista lettem középiskolásként, anyunak még nem volt okostelefonja (mert nem akart), és tök jól jött, hogy ha mondjuk két hétig nem megyek haza, akkor van valami, amin tudunk videohívásozni. Szóval nem vittem magammal, és a hétvégéken meg azokért a kettő napokért nem jelentkezgettem át messengeren meg ilyenekbe, aztán vasárnap vissza anyu fiókjaiba, és így idővel már tökre nem használtam, csak anyu használta.


jún. 8. 16:24
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Egyetmista vagy tehát felnőtt. Van rá félretett pénzed (még ha anyudék adták is egy részét, neked szánták, te tetted félre) vedd meg és kész
jún. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
76%
Vedd meg magadnak, csak utána pénzt se kérj semmire az alap dolgokon (kaja, tanszer, alap ruhák) felül.
jún. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

#6 Vissza biztos nem vitetné, de lehetséges hónapokig hallgatnám a cseszegetést. Régóta nem volt ilyenre példa, mert kiskorúként simán nem engedte ha valamivel nem értett egyet, nagykorúként meg nem volt olyan nagyobb kiadásom, amivel ne értett volna egyet. Konkrétan alsósként volt utoljára olyan, hogy neki nem tetszőt választhattam két játék közül, és akkor keményen tolta a lelki terrort, amikor azzal a játékkal játszottam. Csak azért ezt hozom példának, mert ez az utolsó olyan eset, ahol az akaratom úgy érvényesült, hogy azzal anyám nem értett egyet.


#Mindenkinek, aki kérdezi, hogy minek a tablet.

Leginkább jegyzetelni. A laptopom tökéletesen alkalmatlan arra, hogy olyan órákon jegyzeteljek, ahol a jegyzetbe kell valami ábra. A jegyzeteim fele így füzetekben van, ami nem annyira jó, mert könnyebben el tud veszni, mintha lenne jó sok mentésem az elektronikus jegyzetekről. Másrészt a legtöbb anyag, ppt, szakirodalom online érhető el. Ha utazás közben akarok tanulni, akkor az laptopom nem kényelmes, telefonon túl kicsi a kijelző, több száz oldalt meg elég húzós lenne kinyomtathatni. Illetve mostanában próbálkozgatok nagyon kezdő szinten digitálisan rajzolni, telefonon(de csak erre nem szereznék be rajztáblát, mert komolyabb tervem nincs vele).

Egy tablet meg tök praktikus lenne olyan szempontból, hogy tudok jegyzetelni, könnyebben tudok tömegközlekedésen is tanulni rajta, meg még a kis hobbijaimhoz is használható.

jún. 8. 18:06
 14/22 anonim ***** válasza:
94%
Mindenképp el kell neki mondanod, hogy vettél egyet?
jún. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
93%
Amikor ezeket az érveket feksorolod neki, mit válaszol?
jún. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
#14 Mivel nyárra hazaköltözöm, meg amúgy tervezek hazajárni ősszel is néha, feltűnne, hogy van. Plusz abban állapodtunk meg, hogy a nagyobb kiadásokba beavatom őket.
jún. 8. 18:28
 17/22 anonim ***** válasza:
73%
Feltűnik neki, hogy van, egyszer elmondod az érveidet és utána minden alkalommal odaadod neki kinyomtatva, olvasgassa el. Én így kezeltem hasonló irányító szülőt.
jún. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
83%
Idősebb korosztály vagyok, van laptopom, okostelefonom, tabletem, ebook olvasóm. És mindegyiket használom.
jún. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
70%
Nyár lesz, mész még többet melózni és akkor lehet nem szólnak. Amúgy meg ha ennyire kell vedd meg...
jún. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
12%
És az ilyenek egyetemre járhatnak. A jövő reménysége. Komolyan a sírás kerülget.
jún. 9. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!