Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg olyan elvetemült...

Tényleg olyan elvetemült rossz dolog, hogy szeretnék egy tabletet?

Figyelt kérdés

Kezdjük ott, hogy egyetemre járok, a szüleim támogatnak anyagilag, de amúgy viszonylag keveset dolgozok suli mellett, meg amúgy tök magas az ösztöndíjam. A szüleimmel abban maradtunk, hogy ők egy adott összeggel támogatnak egy hónapban, ha több kell, akkor oldjam meg. Ha valamiért nem jönnék ki, és tőlük kérek pénzt, akkor szeretnék tudni, hogy hogy osztottam be az anyagiakat, egyébként nem szólnak bele. Ja meg abban maradtunk, hogy ha valamit 40 ezer felett veszek, akkor arról szóljak előzetesen, hogy tudjanak róla, de nem szólnak bele. Ez eddig tökre működött is.

Na most ugye felmerült az, hogy szeretnék egy tabletet, van annyi pénzem félretéve, hogy beleférjen. Viszont hát anyu ezen eléggé kiakadt, mondván, hogy túl drága, tök felesleges. És most azon megy a vita, hogy minek az nekem, tök pofátlanság, hogy ilyet akarok, miközben itthon ki kéne cserélni a gáztűzhelyet a konyhába (igazából vagy öt éve ezt mondogatják, de mindig az az indok, hogy túl macerás lenne, ezért halogatva van, de nem anyagi okokból), ráadásul van telefonom, laptopom, minek még egy kütyü, meg amúgyis van egy tabletem, amit nem is használok, tök felesleges még egy. Viszont kezdjük ott, hogy a meglévő tabletem 10 éve van meg, arra amire használni szeretném totál alkalmatlan, ráadásul azt a tabletet hét éve anyu használja, mert amikor először kollégista lettem középiskolásként, anyunak még nem volt okostelefonja (mert nem akart), és tök jól jött, hogy ha mondjuk két hétig nem megyek haza, akkor van valami, amin tudunk videohívásozni. Szóval nem vittem magammal, és a hétvégéken meg azokért a kettő napokért nem jelentkezgettem át messengeren meg ilyenekbe, aztán vasárnap vissza anyu fiókjaiba, és így idővel már tökre nem használtam, csak anyu használta.


jún. 8. 16:24
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
91%
Ha van elég félretett pénzed, akkor mit foglalkozol vele? Vedd meg. Mondjuk én sem értem, hogy laptop és telefon mellé minek kellene.
jún. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
90%
Jó, de ha van laptopod, akkor tényleg minek?
jún. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
85%
Csatlakozok az előzőekhez a ha van laptop minek a tablet kérdésben. Amúgy meg felnőtt vagy, vedd meg magadnak, ha van pénzed rá és el se kell mondani a szuleidnek
jún. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
80%
Nyilván nem vagy rossz, amiért a saját félretett pénzedből tabletet szeretnél venni, de anyukádat is meg tudom érteni. Laptop mellé azért nincs rá igazán szükséged és lehet úgy van vele, hogy jobb lenne, ha azt a pénzt majd valami fontosabbra költenéd. Ha most elköltöd és később szükséged lesz valamire, akkor neki kell megpótolnia az összeget és ha nekik ez anyagilag megterhelő, akkor jogosak az érvei. Ha simán beleférne, akkor gondolom nem szólnának semmit arra, hogy tabletet akarsz.
jún. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
62%
1: pl. ha van kötelező olvasmány, akkor több mindent tudsz rátölteni, meg van tartalék, ha valamelyik kütyüvel történne valami.
jún. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Én kértem és kaptam is tabletet, mert azon tudtam könnyebben utaztatni a tananyagot, bevinni egyetemre a letöltött könyveket és a buszon olvasni utazás közben. Nem kellett a laptoppal bajlódni, csak becsúsztattam a könyvek közé és ennyi. Szerintem van értelme.

Amúgy meg mit tennének, ha megvennéd magadnak? Visszavitetné vagy sokáig cseszegetne érte? Neki mitől lenne rosszabb, ha erre költenéd azt a pénzt, amit összegyűjtöttél?

jún. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
79%

nekem van 8 + ėves tabletem meg egy 2 ėves is ,chrombook ja ės telefonom. mindegyiket használom van amelyiket naponta ,van amit ritkábban.

igaz én már szüleid koru vagyok , senki nem mondja meg mit vegyek meg ės mit nem.

jún. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
52%

mire kell a tablett amire a laptopod nem jó?

igazåbol nincs tableted ha már régota anyukåd használja .

jún. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
70%

Ugye tudjátok hogy tabletre lehet kézzel jegyzetelni is, de a legtöbb laptopon nincs érintőkijelző és nem összehajtható tabletté?


A telefon kicsi, laptopon programozok, a tabletre pedig jegyzetelek. Sokkal gyorsabb mint billentyűzeten pötyögni, mindig listát, behúzást, aláhúzást, bekezdést stb külön formázni és akkor a nyilakról és egyebekről ne is beszéljünk.


Ha neki is ilyesmire kell, teljesen jogos.

jún. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van tabletem a laptop mellett. Könnyebb ezt a táskámba tenni és bevinni egyetemre mint a laptopot. Tudok rajta jegyzetelni, ppt anyagokat letölteni, nézni előadás közben. A laptopot meg itthon használom amikor tanulok. Szerintem tök hasznos.
jún. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!