Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Őszintén: fiús anyukának...

Őszintén: fiús anyukának rosszabb lenni, mert a menyed úgyis le akar majd építeni?

Figyelt kérdés

Én kb. mindenhol ezt látom a családban, a barátnőimnél, de elég itt gyakorin is beleolvasni az anyós-após kategóriába, kb. 95%-a arról szól, hogy a férj szülei rosszak, amit ők csinálnak, az sosem felel meg a menynek, az hülyeség, utálja őket, nincs kedve hozzájuk, nagy fanyalogva elviseli őket néha, de lehetőleg ne akarjanak túl sokat találkozni, ne is telefonáljanak a sajàt gyereküknek, max. heti egyszer, a férj meg nehogy meg merje bármiféle érzését, problémáját osztani a szüleivel, mert akkor anyucipicifia, a feleség mondhatja meg kizárólag azt is, mit csinálhatnak az unokával, a férj neve k*ss.


A feleség szülei természetesen mindig tök jófejek, imádnivalóak, amikor ők mondják el a véleményüket, az nem kéretlen tanács, hanem segítség, és ők jöjjenek nyugodtan sokszor, ők vigyázhatnak a gyerekre, mert sokkal jobb nagyszülők, mint a férj szülei, nekik szabad mindennap telefonálni, jóban lenni a családdal, nem csak olyan formális muszáj-kapcsolatban, mint a férj szüleivel.


Oké, nyilván vannak kivételek, és is ismerek ilyet, de azért 90%-ban úgy látom, az a jellemző, hogy ha fiad van, kb. addig szeretheted és lehetsz az élete része, míg felesége nem lesz, utána úgyis megy majd az uszítás ellened, ha lányod van, akkor viszont vele lehet bizalmas kapcsolatod.



jún. 5. 10:23
1 2 3 4 5
 11/43 A kérdező kommentje:

"Anyósnak nem kell a fiára telepedni és akkor nem kell majd leépíteni."


De mi számít rátelepedésnek?


Mert én pont azt látom, hogy a nők vannak az anyjukkal összenőve jellemzően, de ismétlem, itt is ez jön le a kérdésekben, hogy anyuka mindennap telefonál az anyjával meg jár oda heti többször, de anyós meg ne csinálja már ugyanezt a saját fiával, mert akkor rátelepszik.


Tehát hogy ami a feleség anyjától belefér, az a férj anyjától "rátelepedésnek" van titulálva.


Nyilván én sem sírva gondolok, mikor sírva zsarolja valaki a fiát, hogy ne hagyja el, meg ilyenek, hanem szimplán azt látom, kb. tojáshéjon kell lépkednie. Mondom, a saját barátnőimen is ezt látom, hogy nekik semmi nem jó, amit anyós csinál, miköznen az anyjuk meg teljesen belemászik az életükbe, csak ők ezt nem így élik meg, mert az az anyjuk.

jún. 5. 12:02
 12/43 anonim ***** válasza:
83%
Igaz, még nem vagyunk házasok, de nekem jó kapcsolatom van a barátom anyukájával. Aranyos meg jókat lehet vele beszélgetni :)
jún. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
90%
11: Akkor nincs semmi konkrét, ami miatt megszületett ez a kérdés?
jún. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét férjemnek volt nemegyszer hogy én mondtam hogy legyen az anyjával kedvesebb, vagy hívja gyakrabban, főleg ha beteg, vagy küldjön több képet az unokáról.


Ennek ellenére pont nem kedvelt igazán egyik sem, hiába igyekeztem/igyekszem barátságos lenni. A mostanival még hasonlóak is vagyunk, és mégse.

jún. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
85%
Birtoklási vágy miatt van az egész. Azt is megfigyeltem, hogy minél sikertelenebb egy nő, annál jobban akarja birtokolni a családjában lévő férfiakat, a férjet és a fiú gyereket. Szóval adott egy férfi, aki valakinek a fia, valakinek a férje. Itt már megjelenik a versengés, de ha ott is születik gyerek, akkor kiássák a csatabárdot. Aki birtokolja a gyereket, azé a hatalom. Ezért az anyós elkezd az új család nyakára járni, aki viszont ugyanolyan birtokló, és visszatámad. A férfiak azértbl vannak behéz helyzetben, mert ez nem egy nyílt harc, hanem passzív agresszió, ami a hímeknek valami idegen, nem érthető dolog. Valamikor közben a meny oldalára érkezik az erősítés az ő anyukája személyében, akik azért hátulról irányítják a szálakat.
jún. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
86%
15-ös tűpontosan leírta az egészet!
jún. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
90%

15-ös szuperül leírta!

Illetve azt vettem még észre hogy azok a fiús anyák akiknek lányuk is van, normálisabbak az eletben is és a mennyel is. Nem olyan elmebeteg módon telepednek a fiúra mint ahol egyke, vagy csak fiai vannak.

jún. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk egészen konkrétan azért mert a harc, mert anyósom anyósa egy boszorkány volt (nem ismertem), így ő azt mondta, neki is 20 évig szándékosan megkeseritette az életét, ő nem fogja ezt annyiban hagyni mert ez karma, ő is így fog tenni,ameddig él.

Csak ő nem járt jól, mert már nem az a világ van, a sógoromék és mi is kiraktuk az életünkből.

De itt tényleg nagyon extrém eseteket kell elképzelni, nem aprócska beszólogatások.

jún. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
100%

Na, az én anyósom tényleg egy szar ember.

A fiával 3 hitelt vetetett fel, mert neki kocsi kellett, mert nyaralni volt (utólag tudtuk meg) ilyesmi. A fia, ha nem mondja el mennyi fizetést kapott HETEKIG képes hisztizni, hogy mondja el mennyi pénzt kapott. Én és a családom szarok vagyunk.

Terveztük az esküvőnket, de hisztériázott, hogy minek hívjuk el párom apját és feleségét, ő akkor nem jön el.

Mi az, hogy nem akkor látja az unokáit amikor ő akarja. (Persze egy 4 éves gyerekhez este 8-kor kell jönni, mikor 9-kor lámpaoltás, mert másnap ovi) Mi az, hogy nem alhat nála a kicsi (5 hónapos, azt sem tudja, hogyan kell a tápszert elkészíteni, pedig számtalanszor mondtuk már szájbarágva, nem tudja reggel melyik krémmel kell kenni a babát, nem tudja, hogy este a szteroidos krémet kell rákenni)

Ezek csak apró dolgok, amik hirtelen eszembe jutottak

jún. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
20%
Csak a papucsférjek csicskulnak be így egy nőnek! Nehogymár meg mondja, hogy mikor és mennyit tartsam a kapcsolatot a szüleimmel. Aki ezt elfogadja az meg is érdemli a sorsát.
jún. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!