Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit kezdjek mostoha anyukámmal?

Mit kezdjek mostoha anyukámmal?

Figyelt kérdés

Legtöbbször keresi valakiben a problémát, ha olyan kedvében van, hogy ki tudjon kezdeni vele a legrosszabb pillanatokban.


Abban igazat adok neki félig-meddig, hogy miért mérges édesapukámra (ígérget sokszor, amik közül legtöbbet nem teljesít), de pont akkor úgymond "vetődik rá" verbálisan, amikor a nap folyamán először kezd enni munka után, ráadásul amikor a maximalista mostoha gyereke ezen a héten áll egy igencsak fontos vizsga előtt, amiért is el szeretne kerülni minden feszültséget okozó tevékenységtől.


Mai nap folyamán, teljes egyedüllétemet megajándékozván az ő jelenlétével munka után, engem kezd el zargatni. Befejezte, becsuktam a szobám ajtaját a tanulás elkezdése miatt, benyit megkérdezni, hogy miért csukom be az ajtómat, ha hozzám beszél.


Sokszor beszól, hogy én több mindent csak édesapukámmal beszélek meg (nem igaz, de valóban neki mondok először el sok dolgot) amiért is miért vagyunk együtt, mint egy család.


Ha bármi házimunkát végzek, akkor mindig azt nézi, hogy mit nem csináltam meg. Ha előjön ez a téma, akkor azt állítja be, hogy csak ő tesz mindent a lakásban. Ilyenkor többes számban beszél, így engem a sokkal jobban semmittevő imádott felnőtt fiához hasonlít, hogy miért nem tudunk xy dolgot elvégezni. Rosszul esik nagyon.


Nem tudnék sehova sem menni, illetve érzékenyen veszem ezeket mindig, így sok ideig ezeken gondolkozom és nem tudok koncentrálni. Ha esetleg tudnék is ilyenről beszélni közeli ismerősnek, akkor sajnáltatva érzem magam már a gondolattól, ezért legtöbbször csak magamban tárolom el.


Köszönöm előre is a válaszokat.



máj. 28. 17:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%

Mit vársz egy mostohától?

Az emberek rosszat tesznek alapból, ok nélkül is, hát még így?

Apád nem véd meg?

Nem tudnád ezt elmondani apádnak, hogy csesztetve vagy?

Vagy anyukadhoz tudnál e költözni?

Sajnálom amúgy

Az ember mindig megérzi a rosszindulatot, barmivel is magyarázzák

máj. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

1)


Gondoltam, hogyha már hamarosan 12 éve vagyunk 4-en együtt családként, akkor tudok rá tekinteni, mint egy rendes anyukára, aki normális példát fog mutatni egyes dolgokra.


Ha beszélek apukámnak ezekről, akkor leginkább leinti azzal, hogy engedjem el. Egyszer beszólt mostoha anyukám, hogy miért nem tudtam megcsinálni valamit (amit nem néztem vagy láttam), ami miatt apukám rákiabált, de kisebb áldozat játszás után (amit meg is mondtam neki kivételesen, mindig idáig csak végighallgattam, hogy mivel szidnak le) végül megtörtént, hogy nyár közepétől ősz közepéig nem szóltunk mostoha anyukámmal egymáshoz.


Édesanyukám lelkileg beteg, nem lehetne lehetséges, illetve én se szeretném a legrosszabb helyzetben sem.


Nagyon szépen köszönöm!

máj. 28. 18:19
 3/16 anonim ***** válasza:
81%

Tipikus gonosz mostoha

Költözz el tőle, amikor csak tudsz.

máj. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
80%

Az emberek sokszor a sajat gyerekeikkel is végtelenül gonoszak! Egy mostoha alapból az! Kivétel erősíti a szabályt.

Szerintem ne várj tőle semmit es nem fogsz csalódni. A hiba ott van, hogy te vársz tőle jó dolgokat, amiket a szamodra nem tartogat.

Ezt minél hamarabb fogod fel, annál jobban jársz.

Arra kerd meg hatarozottan, hogy ne nyitogasson rád. Próbálj kedvesen, de nagyon hatarozottan határokat szabni! Apró lépésenként.

Apádra ezek szerint nem számíthatsz! Egy plömplöm puhány alak. Ennyi

máj. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
37%
Hát én nem látok ebben a történetben semmi gonoszságot. Kb minden szülő azt látja meg, amit nem csinált meg a gyerek, nem azt, amit igen. Ettől még nem lesz gonosz mostoha ez a nő.
máj. 29. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
74%

Te mindig ilyen modorosan fogalmazol vagy csak minket tisztelsz meg vele?

Csak mert ettől nem leszel felnőttebb, sem tanultabbnak tűnő, viszont bromi fárasztó olvasni a cirkalmas mondataidat.


Amúgy meg: nőj fel, és ne várd el, hogy a mostohaanyád saját gyerekeként tekintsen rád, amikor te nem a sajátja vagy.

Ez tény, és igen, másképpen viselkedik veled, mert tged "hoztak" a kapcsolatba.


Ha zavar, tanulj, majd később menj dolgozni és amint tudsz, költözz el.

máj. 29. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
66%
Én elfáradtam 4 sor után, nem tudtam értelmezni a körbekarikáraösszevissza fogalmazott mondatokat...
máj. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
13%
Bocs, de ez egy rizsa, semmi kézzelfoghatót nem írtál. Ennyi erővel a mostohaanyádnak ugyanannyira lehet igaza abban, hogy semmit nem csinálsz, mint neked, hogy csesztet.
máj. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
71%

Igen 8 as, ez egy anonim kérdezőfórum, ahol nincsenek kézzelfogható bizonyítékok, ugyanis nem törvényszék.

Nem kell szőrszálhasogatónak lenni és okoskodni!

Ha ide valaki kiír egy kérdést, anoniman, akkor gondolom semmi nyernivalója abban, hogy hazudjon!

máj. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
51%

"Sokszor beszól, hogy én több mindent csak édesapukámmal beszélek meg (nem igaz, de valóban neki mondok először el sok dolgot) amiért is miért vagyunk együtt, mint egy család."


Ha 12 éve éltek együtt, lehet ő érzi inkább kívülállóként magát, mert nevel téged, de te mégse tekintesz rá másként mint egy mostohára. Ez azért fusztráló lehet amúgy, ha jól belegondolsz.

máj. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!