Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha lenne kiadott lakásod, és...

Ha lenne kiadott lakásod, és a felnőtt gyereked szívesen elköltözne és önállósodna, akkor kiraknád a bérlőt és átengednéd a lakást a gyerekednek, vagy végignéznéd, ahogy albérletet keres?

Figyelt kérdés
máj. 24. 14:52
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
71%

Szamomra is meglepo.

Elkepzelni se tudom, hogy nezzem ahogy a gyerekem 100 ezreket kolt albira mig nekem van egy lakasom amibe elhetne.

Nyilvan ha megelhetesre kell a berleti dij az mas.

De mindegy egyeb esetbe netto parasztsag.

máj. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
95%

Mi alapból azért vásároltuk az egyik lakásunkat, hogy azzal majd egyszer a gyerekeinket támogassuk valamilyen formán. Az ebből származó bevétel egyelőre a lakást terhelő hitel törlesztőjére megy, nem képezi a bevételeink szerves részét és ugye nem is arra tervezünk, hogy valaha is hosszútávon fogja. Hogy mégis hogyan támogatjuk majd vele a gyerekeinket, azt majd az élet hozza. Függ a gyerekeinktől is, élethelyzettől is, bérlőktől is, így most nem tudnék erre egyértelmű igent, vagy nemet mondani.

Még sok idő van addig, de több gondolatunk is van.

- Ott élhetnek ingyen, amíg el nem kezdik az önálló életüket.

- Eladjuk és elosztjuk köztük a vételárat.

- Kiadva marad és a bérleti díjjal támogatjuk őket, ameddig szükséges.

Meglátjuk ahogy közeledünk majd ehhez az életszakaszhoz, mi tűnik logikusnak.

máj. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
63%

40/41


Durva, hogy sokan nem értik meg, hogy attól, mert van gyerekük magukat még nem kell feláldozniuk. És durva hogy a saját megélhetésüket tönketennék, hogy a gyerek tudjon menőzni a saját lakással Pesten példul. Durva, hogy mások élethelyzetének tudása nélkül ítélkezünk előre.


Ne aggódjatok. Az itteni kommentelők 99%-a odaadná a gyereknek a lakását, ha amúgy milliomos lenne, vagy 5 lakása lenne kiadva bérbe.

Mi csak annyit mondtunk, hogy ha az a fizetésünk kisegítése, nehéz lenne megélni nélküle, nem adnánk oda a gyereknek. Vannak más lehetőségek, van koli, vagy társ albérlet, van közelebbi egyetem, van diákmunka, és az albérlet árából tudunk valamennyi segíteni.

Én akartam gyereket, én szeretem a gyerekeimet, az életemet feláldoznám értük.

De hogy az egyetem miatt én ne élhessem az én életem, mert a sok lehetőség közül a gyerekemnek egyik sem jó...akkor menjen szakmát tanulni de tényleg.

máj. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
62%

Most nem értem. Ha önállósodni akar, akkor miért ne csinálja azt mint az emberek nagyrésze?

Jaj mucikám ne fizess, neked nem kell, majd anyuci.

Ha fel akar nőni fizessen ő is, tudja meg milyen az élet.

Ha a gyereketek dolgozik nem ad haza a közösbe?

máj. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
50%
43 ki beszélt feláldozásról? Nyilván ha az éhhalál szélén áll a szülő ne engedje meg, de nem erről volt szó. Ha nincs anyagi gond,nem értem miért ne élhetne ott a gyerek, ennyi.
máj. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
65%

Azért vettük a lakásokat, hogy a gyerekeknek legyen.

Azonnal kirakom a bérlőt, ha a gyerek menni akar.

máj. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
77%

Nekem gyerekként nem lenne bőr a képemen megfosztani a szüleimet az egyik bevételforrásuktól. Ha valamennyivel tudják támogatni az albérletem nagyon hálás lennék, de ezt el se fogadnám akkor se ha felajánlanák. Ismerem a körülményeiket tudom mekkora lemondás lenne ez részükről.


Ott más a helyzet ahol a családnak van 4-5 lakása, vagy kifejezetten a gyereknek vették. Nálunk anyukám örökölt egy kis lakást nagyon jó környéken, ezzel egészítik ki a nem túl izmos fizetésüket.

máj. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
Amennyiben nem a megélhetésem függne tőle, én engedném a gyermekemet beköltözni, amennyiben el tudja tartani saját magát és mindent ő fizet. Esetleg azt is el tudom képzelni, hogy kérnék tőle minimális bérleti díjat, de nem várnám el, hogy egy idegennek fizessen albérleti díjat, amikor van saját lakás. Természetesen nem egyik napról a másikra raknám ki a bérlőt, hanem ahogy neki is megfelelő.
jún. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!