Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleiteknek hogyan jelentet...

A szüleiteknek hogyan jelentettétek be az unoka érkezését?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, elég váratlanul ért a hír minket, hogy babánk lesz. De ettől függetlenül hatalmas a boldogság is, már most nagyon várjuk.


Viszont ebből kiindulva, a családjaink egyáltalán nem számítanak még erre, meglepetés lesz teljesen.

6 hetes terhes vagyok, még nagyon az eleje.


Annyi biztos egyelőre, hogy Anyák napján szeretnénk a szüleinknek, nagyszüleinknek elmondani, de kicsit tanácstalan vagyok, hogyan kellene, ami aranyos, megható és emlékezetes is kicsit.



ápr. 21. 09:39
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
0%
Egyszerűen! Be jelenítettem hogy anya, nagymama leszel! És ezzel el volt intézve! Persze válaszul kaptam egy pofont, anyámtól. És rá kb. 10 napra mesgzültem.
ápr. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 A kérdező kommentje:

Az ingyen bébiszitterkedésről pedig annyit, hogy rám anno rengeteget vigyáztak a nagyszüleim, még kiskoromban.


Nyaranta konkrétan hetekre hozzájuk költöztem, nem muszájból, én akartam menni. Azért, mert maga volt a Paradicsom a házuk, kertjük, imádtam velük lenni, játszani. Volt külön játszótér nekem, mikor kicsi voltam, a medencéjükhöz építtettek gyerekrészt, ahol leért a lábam, tudtam pancsolni. Papám akkor már nyugdíjas volt, közös rituálénk volt, hogy miután felkeltem és megreggeliztem, mentünk újságot és lottót venni, utána bevásároltunk az ebédhez, kaptam fagyit és nasit, majd játszottunk, amíg a mamám haza nem ért.

Ha beteg voltam, akkor is ő vigyázott rám.


A mai napig jó a kapcsolatunk, hetente többször beszélünk telefonon, szervezünk közös programokat, a legjobb színházba járó társaim a mai napig a nagyim és a dédim, pedig elég kiterjedt a baráti társaságom.


Szóval, amíg minden félnek jó az "ingyen bébiszitterkedés", nem hiszem, hogy ártunk bárkinek vele.

ápr. 21. 17:10
 33/40 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok választ amúgy, bár ez a "felhívtam telefonon és elmondtam", nem igazán az, amire gondoltam, de elhiszem, hogy valakinek így volt jó és kényelmes. :D
ápr. 21. 17:11
 34/40 anonim ***** válasza:
6%

Kiscica, rá fogsz jönni hamarosan, hogy gyerekkel az élet nem sétagalopp. Valamint arra is, hogy nem körülötted forog a világ.

Milyen "egyetem" az, ami mindössze 3 év, meséld el.

ápr. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 A kérdező kommentje:

Nem vagyok kiscica, főleg nem neked. Ezzel a stílussal magadat teszed nevetségessé.


Nyilván nem sétagalopp semmi babával, kisgyerekkel, de ki mondta, hogy mi arra készülünk? Nehéz lesz, igen, át kell szervezni majd az életünket, de ez ezzel jár. Amúgy is szerettünk volna pár éven belül kisbabát, nem tudom, neked miért fáj a mi boldogságunk.


Nagyon sok alapképzés pedig 6 féléves, nézz utána.

ápr. 21. 17:26
 36/40 anonim ***** válasza:
0%
Most akkor mi van? Nem is a gólya hozza a gyerekeket? Wtf bazeg
ápr. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
Gólya, mint kerti dekoráció, ha lehet ilyet kapni, csőrében egy pólyással. Amazonon lehet, hogy árusítanak ilyet is. Kiléptek a kertbe, és hoppá, meglepetés
ápr. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:

[link]


Ez aranyos!

ápr. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:

Emberek, szerintem is korai 20 évesen a gyerek, de nem ismerjük a kérdezőt és a körülményeit, ne ítélkezzünk, nem azt kérdezte hogy megtartása e.


Kérdező, én 8 hetes vagyok, nekünk május második hétvégéjén családi ebéd lesz mert páromnak és anyosomnak születésnapja lesz, plusz ugye előtte anyaknapja, ott lesz mindkettőnk családja. Mi úgy tervezzük hogy anyáknapi ajándékként atadunk egy kis dobozt amiben egy kis zokni van rajta egy szia mama felirattal.

ápr. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:

Tavaly anyák napján mondtuk el az én családomnak, vettem két csokor virágot, kékre voltak fújva a rózsák, beletettem egy-egy cetlit.

Anyukám csokrán az állt, hogy Nagyinak szeretettel, nagymamámén pedig az, hogy Dédinek szeretettel.


Az apai nagyszülőkhöz egy héttel később mentünk, anyós szülinapját és a házassági évfordulójukat tartották, a vendégek érkezése előtt mondtuk el: gólya alakú lufi, csőrében egy baba, szintén kék színben. Egy nagy dobozt vittünk, kinyitották és felszállt (héliumos).

ápr. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!