Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesanyám tűrhetetlen! Mit...

Édesanyám tűrhetetlen! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

20 éves fiú vagyok, jelenleg a MÁV tanfolyamán vagyok. Anyám mellett élek, így egyszerűbb, de keresek nettó 300 ezer forintot is a tanfolyammal, így 100 ezret mindig leadok, így abból főz stb. Anyám ezt ellenezte, mert, hogy ő az anyám stb.

Nos, a probléma ott kezdődik, hogy napi 20 szál cigit elszívok, állandóan csak szívok sajnos, nem csak a cigi miatt, hanem anyám miatt is. Anyám folyamatosan azt csinálja, hogy bemegy a szobámba és kidobja a cigimet a kukába, avagy balhézik velem.

Én tegnap este felhoztam neki a szokásos hiszti után, hogy kérem, 4 hónapja fizetek 100 ezret neki, erre fogta magát, elkezdett sírni, hogy megfogok halni rákba, és odadobott nekem kb 400 ezer forintot, hogy ez az én pénzem és nem kell neki, és ez az ő háza, ő vára, ő mondja milyen életmódot éljek, nem azért szült a világra, hogy drogozzak. Nem drogozok, nem is értem, hogy jön ez, plusz felnőtt vagyok!

Azóta nem szól hozzám, bocsánatot is próbáltam kérni, ignorál. Nem tudom mit tegyek sajnos...



ápr. 4. 13:30
1 2 3 4 5 6
 11/53 A kérdező kommentje:

De akkor miért nem fogad el olyannak, amilyen vagyok? Sajnos ráfüggtem a cigire, inkább segítsen leszokni, a hiszti, vita nem megoldás.

Annak a válaszadónak csak gratulálni tudok, aki saját gyerekét kitagadja mert cigizik... Ezeket küldeném el először valahova...

ápr. 4. 14:17
 12/53 A kérdező kommentje:
10-es, nem kéne mások halálát kívánni!
ápr. 4. 14:21
 13/53 anonim ***** válasza:
34%
Semmi joga kidobálni a cuccait,teljesen mindegy mi az.Azzal,hogy vergődik csak az ellenkezőjét éri el.Én keresnék dgy albérletet.Mindenbe bele fog szólni.
ápr. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
68%
Fecske, nem kell privátokat írni, mert nem olvasom el.
ápr. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 Grizesteszta ***** válasza:
80%

#12: Felnőtt vagy, ez igaz. De egy felnőtt simán le tud mondani a káros szokásáról- ebben az esetben a cigiről, nem kell neki támogatás... Ha valaki nem tud lemondani róla, akkor az már nem szokás, hanem szenvedély( drog) ergo: igaza van anyádnak. És itt feljebb is igazuk van az 'antinikotinistáknak'- a cigi proli dolog: büdös, egészségtelen, öregít... ja, és drága is: sok-sok 'menőbb' dologra elköltheted a cigi árát!


Egyébként könnyű a folyamat: nem gyújtasz rá a következőre. Vegyél helyette rágót, cukorkát, sárgarépát, de még akár nikotin tapaszt is.:)

ápr. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
83%

Te miért nem fogadod el őt olyannak, amilyen ?

Kértél segítséget a leszokáshoz, elmondtad őszintén, hogy le akarod tenni?

Egyáltalán akarod?

Amíg te se gondolod komolyan, addig nem tud segíteni.

Tudom milyen dühös tud lenni egy bagós, ha akadályozzák a cigizését. Itt a dühöd nagy része a függésből táplálkozik.

Miért kezdted el? Mennyi idő alatt érted el a napi dobozos adagot?

Légy őszinte magadhoz is, ha keresed az okát. Szinte mindig van.

Sok sikert a leszokáshoz!

ápr. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 A kérdező kommentje:

16-os végre egy nagyon jó választ írt, ami hasznos, és nem mások halálát kivánta, avagy nem akart kitagadtatni! Viszont egyáltalán nem értek abban egyet, hogy ez proli dolog lenne. Jelenleg egy érettségivel is rendelkezem, és tudom a dohányzás káros hatásait, viszont 13 évesen szoktam rá titokban, hiszen akkoriban a suliba ez volt a menő dolog, manapság már igen bánom, de nehéz leszokni. Attól, nem leszek szerintem proli mert dohányzom, de például ott van Deutsch Tamás, arra se mondják, hogy proli, de több drogot szív fel egy nagy, mint a veszprémi jutasi úti lakótelep 17-25 éves korosztálya együttvéve.

Én úgy gondolom, hogy édesanyám aggálya nagyon felesleges, hiszen teljes állású hivatásos leszek, lesz pénzem, anyámat segítettem pénzzel is, bár igaz, nem fogadta el, és ezt kapom, mert van egy szenvedélyem, amiről nem tehetek, és konkrétan az ördög gyermeke vagyok...

ápr. 4. 14:30
 18/53 Grizesteszta ***** válasza:
77%

#18: Van egy szenvedélyed, amiről tehetsz. És Te vagy az, aki megszüntetheti ezt a függést. ( arról nem beszélve, hogy 20 évesen 7 éve cigizel, ez orvosilag piszkosul káros, de majd csak később üt vissza.)

Deutschról ne beszéljünk, nála a legkisebb baj a cigi, ő szimplán hülye már...

Anyád nem a pénzed és az állásod miatt aggódik, hanem a cigi miatt és igaza is van, ráadásul ez determinál is: vélhetően a párod is fog cigizni, de a gyerekeitek is, mert ezt látják. És igen is proli: büdös, köhögtet, gusztustalan harákolós-köhögős lesz tőle az ember 10-20 év alatt, sárgák lesznek az ujjaid, a bőrödbe ivódik a szag. Egy magára és a partnerére igényes nő nem fog szóba állni veled, ergo: az 'alja' fog jutni neked.


Muris, mert ezt nem hiszi el az, aki nem látja testközelből pl. azt, hogy az üzleti világban mennyit szenvednek azok a felső vezetők, akik cigiznek. Látják, hogy a nem cigizők grimaszolnak, megjegyzést tesznek és belátják, hogy igazuk van: a cigi káros és nem kellemes a környezetnek. Ezek a felsővezetők vért izzadva szoknak le, mert látják, hogy az ő körükben már ciki a cigi. Ez nem a 70-80-as évek már...

Egyszerűen 'elit' körökben nem 'divat'- és ezt te esetleg nem látod, de elhihetnéd annak, aki látja...:)

ápr. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:
77%

Egyetértek anyukáddal ám!

Jogosan csinálja ne mérgezd magadat!

Egy szülőnek nagyon rosszul esik az ilyen ha tudja/látja a gyerekről hogy ezt csinálja

ápr. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:
82%
Költözz el.
ápr. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!