Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám megfogja pofozni anyámat?

Apám megfogja pofozni anyámat?

Figyelt kérdés

Anyám az elmúlt másfél hétben egyre elviselhetetlenebbül viselkedik. Állandóan csapdosódik, vagy dühöng valami miatt. Amikor nem a szobájában van anyám, akkor nem hallani mást, csak azt hogy az ő hangjától zeng az egész ház. Csukott ajtónál, fejhallgatóval a fejemen, tisztán hallom, hogy miket beszél a ház másik végéből.


Tegnap már így nekem mondta apám, hogy már nagyon kezd belőle elege lenni, meg tiszta nem normális és ezt nem fogja már sokáig bírni.


Eddig még soha nem emelt rá kezet, de szerintem lassan elfog nála szakadni a cérna.



jan. 13. 09:57
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
58%
A háztartásban. Mosni-főzni-takarítani hétvégén is kell, nem csak hétköznap kilenctől ötig. Az meg nem jó balance, hogy a kinti munkát a férfi, benti munkát a nő csinálja, mert sokkal kevesebb a kinti munka, mint a benti. Kivéve, ha van kert, mert a kapálás is valamiért a nőkre marad mindig. Pedig az is kinti munka.
jan. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 A kérdező kommentje:

Főzni 3-4 naponta kell, mert nem vagyunk finnyásak, hogy minden napra friss kaja kell, mosni egy héten egyszer kell, mosogatást a mosogató gép csinálja, leszámítva azt a pár edényt, ami nem megy bele. Feltörölni 2 hetente szokott anyám.


Apám nincs itthon egész nap. Elmegy hajnalban és késő délután ér haza, mert dolgozik.

jan. 13. 11:27
 13/41 anonim ***** válasza:
73%
Szóval apád nem vesz részt a családi életben. Dolgozik, oké, de szerintem édesanyádnak kevés az együtt töltött idő. Ez kábé "társas magány", ami nagyon le tudja szívni az embert. Te legalább foglalkozol anyuddal, vagy te is lerendezed egy "dehát én dolgozom" mondattal?
jan. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
77%
Azért beszélgess már el anyukáddal, hogy mi a problémája. Lehet, hogy pont az, hogy sz.rba sincs véve.
jan. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 A kérdező kommentje:

Próbálom olyan messziről elkerülni, amennyire csak tudom. Ez a viselkedés mindig is jelen volt nála, csak az utóbbi időben rosszabb lett.

A kapcsolatunk sosem volt igazán jó.


Kezdjük réges-régről amikor még kicsi voltam. Anyám már akkor sem dolgozott, de valahogy a gyereknevelés sem kötötte le nagyon, magyarul szart rám magasról. A mamámmal(anyai) sokkalta több időt töltöttem. Ha tanulni kellett ő tanult velem, ha ruha kellett, akkor azt mamám intézte el. Régen nagyon asztmás voltam, ezért pestre kellett járkálnunk, akkor is mamámmal mentem mindig, pedig nem egy köpésre volt. Amikor beteg voltam, akkor is mindig mamámnál voltam. Ha bármi bajom volt mindig mamámmal beszéltem meg. Azzal indokolta, hogy neki drágább lett volna a buszjegy, meg húgomra kellett vigyáznia, aki akkor kicsit több, mint 1 évvel fiatalabb tőlem, pénzről meg annyit, hogy apám bőségesen az átlag felett keres, szóval a pénz csak ilyen kifogás volt a részéről.

Anyám annyit csinál és csinált, hogy eljár/járt szülői értekezletekre, aztán napokig halgattom tőle, hogy bezzeg ennek, meg annak a gyereke ilyen jó, meg aktív, én meg miért nem tudok olyan lenni.

Mamámnak, ha kell valami akkor egy szóra ugrok, meg neki szivesen segítek bármiben. Anyámnak is segítek, ha szól, de magamtól egy követ nem fogok arrébb tenni miatta.


Amint lehet el is fogok menni itthonról, és mégegyszer be nem fogom tenni a lábam ebbe a házba, amíg anyám él az is biztos. Apám sem foglalkozott velem szinte semmit, de neki legalább annyi kifogása lehet rá, hogy a munka miatt. Anyámnak mi van? Bocs, szatam rád, mert lett egy másik gyerek is. xdd

jan. 13. 11:49
 16/41 anonim ***** válasza:
84%
Családterápiába kell menni, ha meg akarjátok menteni. Nincs más lehetőség. Minden berögződött rossz mintát felül kell írni és elkezdeni a valóságban élni. A valóság nem az, hogy bele kell dögleni az életbe. Édesanyádnak az a baja, hogy a mókuskerék bedarálta. Minden megvan, kivéve saját maga. De ezt munka helyrehozni. Belső munka. Azt sokan meg akarják úszni. Senki nem fogja. Senki.
jan. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 A kérdező kommentje:
Emberek közé sem jár. Van, hogy egy héten annyit van emberek között, amíg kimegy a kis boltba.
jan. 13. 12:25
 18/41 anonim ***** válasza:
87%
És milyen családi programjaitok vannak? Hogyan szoktátok pl. felköszönteni? Főzhet valamit szülinapjára? Nyaralni, fagyizni, korizni, moziba milyen sűrűn jártok? Apád viszi programozni kettesben? Azt sem érted, miről beszélek? Ne izgulj, nem fogsz neki hiányozni mikor végre lelépsz.
jan. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 A kérdező kommentje:

A házasságuk teljesen rossz. Mintha két idegen ember élne egymás mellett, akik ki nem állhatják egymást.



Tudom, hogy anyám örülni fog anyám, ha elmegyek, ahogy annak is ha húgom elmegy majd, annak meg még jobban örülne, ha apám tűnne el. :)



Szüleimnek szerintem teljesen felesleges volt gyereket vállalniuk. Nem volt soha türelmük hozzánk. Apám is a legkisebb hisztit is egy nyaklevessel oldotta meg.

jan. 13. 16:36
 20/41 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád nem éli, hanem csak tengeti az életét. Te most rá haragszol, de azért én apádat is "elővenném" ezzel kapcsolatban.
jan. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!