Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy viseled, ha nem felelsz...

Hogy viseled, ha nem felelsz meg a szüleidnek?

Figyelt kérdés
2023. dec. 29. 10:11
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekkorom óta megfelelési kényszerem van. Mindig osztályelső voltam, versenyeket nyertem, kb. mintagyerek voltam, bulizni se jártam soha, nem cigiztem, nem ittam, nem lázadtam, most egyetemista vagyok, ahol szintén jó jegyeim vannak, errefel mégis találnak bennem mindenképp valami kivetnivalót. Egyikük a mesterdiplomát erőlteti, a másikuk meg azt, hogy a környékre költözzek és minél később házasodjak. A páromat egyikük utálja és mindketten megpróbálták lebeszélni rólam, testvérem meg vitát generált köztünk meg a szüleim között. A testalkatomat is folyamatosan macerálják és akárhányszor szeretnék nassolni egy keveset, jön a beszólás. Jelenleg épp azon vagyok, hogy minél jobban ignoráljam a beszólásokat, amiket már a testvérem is kezd átvenni. Szerintük kb egy szerencsétlen vagyok és szinte mindent irányítani akarnak, amit csinálok. Elegem van az állandó ítélkezésből, amit kapok. Szeretnénk összeköltözni a párommal, mert jövőre végzek az egyetemmel, de kijelentették, hogy csak az ő engedélyükkel mehet a dolog és ők még nem mondanak igent, mert szerintük nem állok készen az életre nélkülük. Borzasztóan belefáradtam, mert mindent azért csináltam eddig, hogy nekik megfeleljek, erre tessék. Más összetenné a kezét, ha ilyen gyereke lenne... 22/L
2023. dec. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
11-es: rossz hírem van, két lehetőséged van: a) a sarkadra állsz, legkésőbb egyetem után és leléptek a pároddal jó messzire b) párod meg fogja unni, hogy nem szakadsz ki anyukádék sejhajából és ott fog hagyni a vérbe.
2023. dec. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!