Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy tálaljam anyukámnak,...

Hogy tálaljam anyukámnak, hogy hozzánk nem hozhatja a kutyát többet?

Figyelt kérdés
Összeköltözünk a barátnőmmel és onnatól kezdve többet nem jöhet hozzánk a kutya és nem vigyázok rá többet. Amikor még egyedül laktam, szoktam rá vigyázni néha.
2023. nov. 24. 22:36
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
14%

26os lehet a roppant felnőtt nőnek is anyuciék vették a lakást, amire veri magát.


És igen, az lenne a jogos ha uténa anyós se vigyázna az unokára, akkor se ha az édes menyecskéje megmakkanni készül a gyereknevelésben. Hiszen lehet nem akar unokát, nem akar nagymama lenni, így nem lehet senkit kényszeríteni, hogy vigyázzon más gyerekére, főleg nem a saját lakásában.

2023. nov. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
62%

Amúgy higgyétek el, ezek a kutyás emberek a leghülyébbek, tisztelet a kivételnek.


Nálunk is van a családban ilyen, a kutyák a "gyerekei", amúgy vannak igazi gyerekei is, de szerintem a kutyákat többe nézi. Ő is mindenhova hozta-vitte az elején, étterembe, szülőkhöz, mindenhova, de senkit nem kérdezett meg, hogy amúgy nem baj, ha hozom a kutyáimat....? Értitek, nemhogy a szülőket, még mittudomén, évi 3-szor ha mentünk valami távolabbi rokonokhoz nagy családi találkozóra, oda is képes volt beállítani kutyástól, a házigazdák megkérdezése nélkül. Nem is értette, miért kellett volna megkérdezni.


Persze, a kutyák meg ugráltak mindenkire, nyálaztak, széttúrták a kertet, megrágták a szekrényt, satöbbi. A szülők egy ponton megmondták, hogy ide többet nem hozhatja a kutyákat, akkor ment a zsarolás, hogy akkor ők meg nem láthatják az unokákat, és csak vitte legközelebb is a kutyákat. Csak nem engedték be őket kutyával. Megint jött a zsarolás, csak ugye aztán visszanyalt a fagyi, mert rájöttek, hogy hé, akkor nincs kinek lepasszolni a gyerekeket :D Aztán így felfogták lassan.


Mi mondjuk a kezdetektől megmondtuk, hogy úgy jöjjenek, hogy kutyát ideje hozzanak. Akkor nem jönnek ide. Mondtuk, hogy oké. De mivel akkor meg kimaradtak a nálunk tartott családi banzájokból, csak behódoltak.

2023. nov. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
82%

"az lenne a jogos ha uténa anyós se vigyázna az unokára, akkor se ha az édes menyecskéje megmakkanni készül a gyereknevelésben"


Hát ne vigyázzon. Lehet, van anyukának saját anyja is, aki vigyáz rá szívesen.


Biztos nem jöhetne a házamba kutya akkor sem, ha cserébe nem vigyázna senki a gyerekemre, mondjuk nekem normális anyósom van, eszébe nem jutna ilyesmi.

2023. nov. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
97%

26.

Megragadtad a lényeget te is.

Teljesen mindegy hogyan lett lakasa a csajnak.

Az is lehet, hogy albérlet.

De ő tartja fennt, ő takarítja.

A pali anyja ne vigye oda a kutyát, mert semmi köze hozzá.

Vegyen az aranybögyörőnek egy lakást és oda viheti a kutyáját.

(Mondjuk ez sem jogosítaná fel, de ezt most hagyjuk)

2023. nov. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
91%

Mivel vannak állatai, nálam olyan pasi szoba se jön aki nem szereti őket.

Itt anyukád kutyája, a nő nem csípi tökmindegy kinek a lakása, összeköltöztök vannak kompromisszumok.

Amúgy nem mindegy hogy kell hogyázni a kutyára...ha pár órát akk te is átmehetsz addig.

Amúgy is van kutyapanzió ha hosszabb ideig kéne rá vigyázó.

Szóval nem akarsz rá vigyázni vagy nincs lehetőséged oké. Megmondod neki egyenesen!

Nyilván nem kötelező se állatra, se unokára se semmire vigyázni.

2023. nov. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
82%
19-es, az ÉN házamban ÉN hozom a szabályokat, bármennyire nem tetszik a lelkecskédnek, és ha nem kívánok állatot, akkor nem lesz.
2023. nov. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 mantis religiosa ***** válasza:
16%
Ha nem akar már az elején papucs lenni, most kell megmutatni ki viseli majd a nadrágot. Anyuci,vagy a baratnő. 😀😀😀.
2023. nov. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
24%
Mondjuk eleve nem költöznék össze olyannal aki ezt vágja a fejemhez, hogy az ő háza, az ő szabályai. Én örököltem a házat amiben a férjemmel lakunk, egyszer se éltem vissza ezzel.
2023. nov. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
91%
Mivel a barátnőd háza, közöld vele egyszerűen, hogy oda nem mehet kutya. Ha indokot kér, viszont nem szeretnéd, hogy ne szeresse a barátnőd, mondd azt, hogy allergiás rá, az a legegyszerűbb.
2023. nov. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
14%
38as na igen... aki erre veri magát, az ne lepődjön meg, hogy ha valami miatt nem tud dolgozni(gyerek, betegség stb) akkor a másik meg a fejéhez vágja hogy eltartott.
2023. nov. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!