Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy tálaljam anyukámnak,...

Hogy tálaljam anyukámnak, hogy hozzánk nem hozhatja a kutyát többet?

Figyelt kérdés
Összeköltözünk a barátnőmmel és onnatól kezdve többet nem jöhet hozzánk a kutya és nem vigyázok rá többet. Amikor még egyedül laktam, szoktam rá vigyázni néha.
2023. nov. 24. 22:36
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
94%
Az én anyósom sem szereti az állatokat, mégsem ezért útálom.
2023. nov. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
92%
De mondja már el valaki, miért muszáj vinni máshoz a kutyát? Nem értem.
2023. nov. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
22%
Mert mondjuk ha pici szobakutya és el akarnak utazni vagy dolgozik akkor nem akarja egyedül hagyni? Amúgy ha a kérdező anyukája nem akar majd vigyázni az unokájára azt is megértik majd remélem. Én abszolút nem értem az ilyen embereket, akik ahogy összejönnek valakivel már a család, mindenki ejtve van. Onnantól már nem kérhet az anyja se szívességet a saját fiától. Ez amúgy normális dolog? Nálam pl a férjem anyukája ugyanúgy családtag, ugyanúgy számíthat rám is mint a fiára. Nem csak az anyós...
2023. nov. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
73%
Nem hinném, hogy a barátnőnek kötelessége lenne megtűrni az anyósa kutyáját a lakásában, ha amúgy nem szereti a kutyákat. Én sem engednék a lakásomba kutyát, ez van. Az unokát meg nem tudom miért kell felhozni, nehogy már egy lapon említsünk egy kutyát egy gyerekkel...
2023. nov. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
58%

Na ezért utálom a kutyás embereket. Valaki nem kedveli a nyáladzó dögöket és máris közellenség.

Kérdező, ezt szépen el kell anyukádnak mondani. Ezt fel kell fogni neki. Ha a kutyára vigyázni kell akkor anyukád házában tedd.

2023. nov. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
87%

19.

A fiatal nőnek van lakása, anyuci aranybögyörőjű kutyaörzője cuccol hozzá.

Mégis ki mondja meg, mit vihet oda?

Anyuci?

2023. nov. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
78%

23.

Úgy tartson kutyát, hogyha dolgozik vagy utazik, ne más pöszijével verje a csalánt.

Felelős állattartás vagy mi a neve ennek.

2023. nov. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
88%
#23 Arra vannak a kutyanapközik és/vagy panziók. Ha valakinek ilyen igényei vannak, akkor felelősségteljesen végiggondolja kutya szerzés előtt, hogy tudja-e anyagilag finanszírozni az említetteket, és van-e környéken olyan, ami megfelelő. Azért vagyunk felnőttek, és nem gyerekek, mert önállóan is képesek vagyunk gondoskodni a ránk háruló felelősségről, és nem szerencsétlen rokonainkra meg barátainkra tukmáljuk őket, jelen esetben a kutyánkat. Teljesen más, mikor egy vészhelyzet felmerül, pl reggel véreset hány az eb te meg már indulnál dolgozni, és felhívsz valakit,hogy vigye el neked az orvoshoz sos-ben, meg az, hogy másokon élősködve állandóan elvárod hogy oldják meg azt, ami a te dolgod lenne. Szerintem itt senkinek nem az előbbivel van baja.
2023. nov. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
34%
Kérdező, azóta lett "roppant fontos" anyád kutyájára vigyázni, mióta felbukkant az életedben a fiatal hölgy..? :)
2023. nov. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
83%

"Mert mondjuk ha pici szobakutya és el akarnak utazni vagy dolgozik akkor nem akarja egyedül hagyni"


??


És akkor mindennap legyen a kérdezőnél a kutya, mert az anyja dolgozik? Az miért nem jó, hogy a fia átmegy megetetni/sétáltatni a kutyát? Bmeg, hát aki kutyát akar, vegyen olyat, amit egyedül lehet hagyni órákig, ne valakinek kelljen már a lakásába a kutyaszört, nyálat, szagot elviselnie.


"Amúgy ha a kérdező anyukája nem akar majd vigyázni az unokájára azt is megértik majd remélem"


Mondjuk alapból nem értem, hogy lehet szerintetek egy lapon említeni az unokát meg a kutyát, de oké :D csak tudod van egy olyan nagy különbség, hogy a nagymamák általában szeretik az unokákat és akarnak vele lenni, míg nyilván a menyek/vejek nem egy random kutyával. Nehogy visszanyaljon a fagyi, aztán anyósnak kelljen sírnia, hogy nem unokázhat.


Ismétlem: alap dolog, hogy nem visszük máshoz a háziállatunkat. Én se viszem a macskám se anyósékhoz hozzá, se más rokonokhoz, se barátokhoz, ha kutyám lenne, azt se vinném, mert bunkó dolognak tartom másra ráerőltetni az állatom.


Tehát komolyan azt se értem már, hogy merül fel ez egyáltalán kérésként, vagy miért kell külön szólni emiatt, hogy ne hozza már valaki az állatát.


NUgodtan lehet szívességet kérni, határokon belül, ha kell. Az, hogy ott legyen a kutya, mikor anyós megy látogatóba, nyilván nem létfontosságú, tán csak le tud szakadni a kutyája fenekéből 2-3 órára.

2023. nov. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!