Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért tartják itt az életképte...

Miért tartják itt az életképtelenség fokmérőjének, ha valakire a szülei mosnak, amíg otthon él?

Figyelt kérdés

Láttam már sok helyen, hogy lehurrogják az ilyesmi miatt a kérdezőket. És nem is úgy van megemlítve a kérdésben, hogy mindig anyu-apu rakja be a kérdező szennyesét, csak arról van szó, hogy volt olyan eset, hogy az anyja rakta be a szennyest a mosásba/szedte le a szárítóról és akkor az történt, hogy *bármi* és az konfliktust okozott, ami a kérdés tárgya.

Ilyenkor jön a kioktatás, hogy mi az, hogy a szülő mos rá, meg mosson magára, hát milyen életképtelen, hogy nem magának csinálja. Én meg így lesek értetlenül, hogy mi a fax. Nekem általában egy hét alatt nem jön össze egy mosásra való cucc azokból a színekből, amiket lehet együtt mosni, ellenben a szennyesben csomó olyan cucc van, amit a következő héten fel szeretnék venni. Teljesen egyértelmű, hogy ha otthon vagyok a szüleimnél, akkor nem úgy mosunk, hogy féladag fekete cucc az én ruháimból, meg másik féladag a szüleiméből, mert az pazarlás lenne, hanem megy egybe az egész, valaki meg majd berakja a mosást, aki ráér. Mit tudom én, ha hajnali négykor megyek el otthonról, majd csak este érkezem, hétvégén, akkor nem rakom be a mosást fél háromkor, hogy majd valaki kiveszi, meg nem kelek órákkal hamarabb, hogy kimosson a mosógép, meg még ki is teregessek, mondván, hogy ezt jelenti az életképesség.

Ha egy háztartásban él valaki a szüleivel, akkor nem hiszem, hogy az az életképtelenség jele, hogy nem mindig a "gyerek" rakja be azt a mosást.


2023. okt. 15. 16:28
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
54%

Ahogy anyukad, ugy te is megtudod csinalni a mosast es a teregetest, fuggetlenul attol hogy kinek mennyi ruhaja van a szennyesben. Te azt mondod hogy nincs annyi szennyesed hogy megerje kimosni kulon, akkor tedd be a mosogepbe anyukad szennyesevel egyutt is es inditsd el a mososast, teregess ki, vasald ki, hajtogasd ossze es legalabb a szobajaba vidd be hogy el tudja tenni.

Ezt megszoktad csinalni?

A lenyeg az hogy kiveszed e a reszed a hazimunkabol, nem az hogy mennyi szennyesed van neked es mennyi neki.

márc. 11. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
39%

Akkor a férjem is életképtelen, mert én mosom az ő ruháit is az enyémmel?

Megmondom már neki. :D

Itt mindig tanul valami újat az ember.

Amúgy mi ez az arcoskodás a nagy mosni tudással?

Ez már nem a patakparton mángorlás. :D

Mosógépbe be, majd ki, szárítógépbe be, majd ki és tadam!

Kész a nagy emberfeletti meló, amit az ember a saját ruhájával is megcsinálna.

márc. 11. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
38%

Mert van olyan férfi-nő, akire az anyja mos, igen.


Ha összegyűlik x adag ruha Ő miért nem tudja berakni a gépbe? Pontosan ugyannyi idő és energia mintha az anyja csinálná. Nem kell megvárni, hogy "majd anyu becuccolja az összes mosást".


15 éves korom óta csinálom a háztartást (okkal), de öcsémnek pl máig nem jut el az agyáig, ha teli a szennyes, akkor ne várjon vele, hanem tegye be.


És igen, mamahotelben is sokan csinálják ezt.

Anyu majd átveszi a rendelésem, befizeti a csekket, főz stb.


Anyukának ez pontosan ugyanannyi idő, mint a gyereknek lenne. ;)

márc. 11. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:

Nem a mosás miatt tartom a kb. 30 éves egyént aki otthon lakik életképtelennek.

Én úgy tartom az az életképtelen, aki annak ellenére támaszkodik a szülőkre, hogy megtehetne dolgokat maga is ÉS nem azért lakik otthon mert anyagilag nem tehetné meg, hogy elköltözik, hanem kényelmi szempontok miatt lakik a szülőkkel AKIK nem támasztanak vele szemben elvárásokat annak ellenére, hogy már hivatalosan felnőtt a gyerek. De ez esetben szerintem a szülő felelőssége is, hogy a gyerek nem önállósul. Szerintem inkább taszigálni kellene egy kicsit, hogy próbálja ki magát, nem benne rekeszteni abban az állapotban.

Van egy ismerősöm aki, pont ilyen helyzetben van és nekik ez jó! Én már nem is vágynék rá, hogy 30 évesen otthon legyek úgy ahogy ők élnek, de ő nekik megfelel. Tehát mindegy ki mit mond, ők úgy élnek. Nem kell szaggatnia a hámot a "felnőtt" gyermeknek aki otthon lakik. De nem tudom abból a szempontból, ha egy komolyabb férfival akadna össze, nem hiszem hogy komolyan tudná őt venni, mert ő neki például esze ágában sincs elköltözni még egy párkapcsolat miatt se. Csak hogy értsed mennyire éretlen ő lelkileg. Ez a mozgatórugója szerintem, ha valaki minden áron otthon akar lakni és mindenféle indokot felhoz, miért ne próbálja ki saját magát egyedül vagy akár valakivel összeköltözni. Akár barátokkal... Ha már az a probléma, hogy egyedül minek. Jó, én nem is mondom, hogy minden áron lakjon az ember egyedül, de azt tudom hogy otthon sosem leszel az a felnőtt. Mindig a gyerek státuszban leszel, az én házam az én váram... Engem ez zavart. Mert hogy értsd, apám falat akart festeni de nem kérdezett meg nekem milyen szín tetszene. Szóval ebbe nem volt beleszólásom, takaríthattam meg ilyeneket csinálhattam, de már a fal színbe nem volt beleszólásom. Nekem nagyobb szabadság volt az albérlet, ahol bár szintén nem festettem falat, de mégis! Teljesen más! S nem a mosásról van szó! Amióta meg saját lakás van, kiélhettem magam a falfestéssel is már meg a dekorálással meg olyanra csináltuk, ami nekünk tetszik és nagyon jó érzés ránézni, hogy mi kapartuk össze a pénzt rá! A nulláról indultunk és jutottunk valamire. Ez az amit otthon szerintem sosem fog érezni az ember más házában, hiába gyűjti ott a pénzt. Úgy nem annyira dicsőség milliókat összeszedni, más hátán. Értsd: nem száll bele az otthoni költségekbe, mert nyilván ez esetben a szülő nem is kéri valószínűleg és ezt nézhetjük pozitívan, de az érzet végeredményben mégsem az - nekem. Azért teljesen más amikor még magadnak kell fizetni a lakhatást, rezsit, kaját meg minden mást is és az elvisz 100-200 ezret és úgy teszel félre vagy más ezeket állja és neked csak gyűjteni kell magadra. Én erre a kategóriára mondom, hogy ez nem dicsőség így otthon lakni aztán azzal kérkedni akár, hogy mennyi pénzt összekeresett xy.

Szóval szerintem az az egészséges, ha az ember törekszik a függetlenedés felé és a szülő segít ebben.

márc. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 A kérdező kommentje:
Itt most nem rólam van szó, az alap kérdésem egy olyan kérdés ihlette, ahol az adott kérdezővel a dezodor illata miatt veszekszik az anyuka, amit akkor érzett meg a csaj ruháján, amikor az anyuka berakta a mosást, amikor a csaj hazament több hét után asszem az albérletből(vagy koleszból, nem tom). Ott egy csomóan nekiestek a kérdezőnek, hogy milyen gáz, hogy az anyja mos rá.(Csak aztán jelentkezés után a nagyja törölve lett, én is jelentettem az ilyen okoskodókat ott) Pedig sehol nem volt szó, hogy folyton az anyuka mos rá, meg abból, hogy több hét után ment haza, az is egyértelmű, hogy magára is mos a kérdező. Konkrétan a kérdésben volt egy darab eset, amikor konfliktust okozott az, hogy az anyuka észlelt valamit mosáskor. És erre lett leéletképtelenezve a kérdező.
márc. 11. 10:58
 36/41 anonim ***** válasza:
52%

“ az adott kérdezővel a dezodor illata miatt veszekszik az anyuka, amit akkor érzett meg a csaj ruháján, amikor az anyuka berakta a mosást”


Szagolgatta, es nem tetszik neki? Vagy a lanya hapsival volt, es azt erzi a ruhan?

Mar ez krva gaz, el nem tudom kepzelni, hogy anyam veszekedne velem valami dezodor illat miatt. Ha megis megtenne, azon lennek, hogy mielobb elhuzzak otthonrol, ugyanis gyanitom, nem ez lenne az elso, amibe belekotne.

márc. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
41%

Őszintén szólva anyummal élve én sem használom a mosógépet és ráadásul párom nem is szereti ezt a mosógépet. Úgyhogy az esetek harmadában anyum mos, másik harmadában apum jön segíteni mosni és akkor persze magának is mos, egyébként párom eljár mosodába mosni. Munkamegosztás van dolgokkal, nálam pont a mosás kiesett.


35/F

márc. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
26%
Miért is ekkora probléma tényleg, hogy ki hogyan mos vagy nem mos? Ennél sokkal nagyobb dolgok vannak az életben. Aki ezen pörög és vájkál, az nagyobb problémát egyáltalán meg tud oldani? Mert én tudtam. :P
márc. 12. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
9%

Látom, a sok egybitesnek nem tetszik, mely szerint ők is berakhatják anyu helyett a ruhát ;) Ugyanannyi effort.


Önkritika... ja, az nincs 🤣

márc. 12. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:

"Miért is ekkora probléma tényleg, hogy ki hogyan mos vagy nem mos? Ennél sokkal nagyobb dolgok vannak az életben. Aki ezen pörög és vájkál, az nagyobb problémát egyáltalán meg tud oldani? Mert én tudtam."


A nagyobb dolgokat általában meg KELL tudni oldani. A kisebbeket el lehet lógni. És akire rászakad a sok kicsi szar, annak tele lesz a töke.

márc. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!