Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért tartják itt az életképte...

Miért tartják itt az életképtelenség fokmérőjének, ha valakire a szülei mosnak, amíg otthon él?

Figyelt kérdés

Láttam már sok helyen, hogy lehurrogják az ilyesmi miatt a kérdezőket. És nem is úgy van megemlítve a kérdésben, hogy mindig anyu-apu rakja be a kérdező szennyesét, csak arról van szó, hogy volt olyan eset, hogy az anyja rakta be a szennyest a mosásba/szedte le a szárítóról és akkor az történt, hogy *bármi* és az konfliktust okozott, ami a kérdés tárgya.

Ilyenkor jön a kioktatás, hogy mi az, hogy a szülő mos rá, meg mosson magára, hát milyen életképtelen, hogy nem magának csinálja. Én meg így lesek értetlenül, hogy mi a fax. Nekem általában egy hét alatt nem jön össze egy mosásra való cucc azokból a színekből, amiket lehet együtt mosni, ellenben a szennyesben csomó olyan cucc van, amit a következő héten fel szeretnék venni. Teljesen egyértelmű, hogy ha otthon vagyok a szüleimnél, akkor nem úgy mosunk, hogy féladag fekete cucc az én ruháimból, meg másik féladag a szüleiméből, mert az pazarlás lenne, hanem megy egybe az egész, valaki meg majd berakja a mosást, aki ráér. Mit tudom én, ha hajnali négykor megyek el otthonról, majd csak este érkezem, hétvégén, akkor nem rakom be a mosást fél háromkor, hogy majd valaki kiveszi, meg nem kelek órákkal hamarabb, hogy kimosson a mosógép, meg még ki is teregessek, mondván, hogy ezt jelenti az életképesség.

Ha egy háztartásban él valaki a szüleivel, akkor nem hiszem, hogy az az életképtelenség jele, hogy nem mindig a "gyerek" rakja be azt a mosást.


2023. okt. 15. 16:28
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
94%

#18


A mosás pl az én feladatom, füvet nyírni nem szeretek, azt öcsém csinálja.


A mosogatást azt bárki, ha eszek és már sok van a mosogatóban elmosom, de ha pár darab, otthagyom.


Apám konkrétan a sütőt se tudja bekapcsolni, se a mosógépet, pedig megmutattuk neki, de mindig elfelejti.

Bevásárolni jobban szeret.


Szóval mindenkinek más az egyénisége, ebből nincs probléma.

2023. okt. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
92%

Én két kérdésemnél is megkaptam az életképtelenség vádját, ahol olyat írtam, hogy anyám mosta a cuccaimat, amikor épp történt a konfliktus, amiről szólt az aktuális kérdésem... Sehol nem írtam, hogy MINDIG anyám mos rám, sőt, mindkét kérdésben benne volt, hogy amikor hazamegyek több hét/hónap után (nem a szennyes miatt járok haza, még mielőtt...), tehát elég egyértelmű, ha valaki értelmesebb egy száraz molylepkénél, hogy alapvetően nem anyám mos rám.

ÉS MÉGIS MEGKAPTAM PÁR VÁLASZOLÓTÓL, HOGY ÉLETKÉPTELEN VAGYOK.


Elmondom a nagy titkot, egy hét alatt felnőtt embernek úgy nem jön össze a mosás egy teljes adaggal, hogy mondjuk színek szerint csoportosít. Nem is kell nagyon szétszedni a színeket, csak annyi, hogy egyik kupac a sötétek és feketék, a másik a színesek, a harmadik meg fehérek és nagyon világosak. Egy háztartáson belül, ha mindenki magára mosna, mint ahogy az életképesség diktálja, akkor költői túlzással élve egész nap menne a mosógép ilyen fél meg harmad adagokkal, ami minden csak nem gazdaságos. Ne mondja már nekem senki, hogy ha mondjuk van két felnőtt gyerek meg két szülő, akkor úgy kéne mosni, hogy hetente mindenki elindít három mosást (ha a színszerinti csoportosításomat nézzük), hát az rengeteg.

Ha egyedül élsz, és szükséged van hamarabb az akkor épp szennyes ruhákra, minthogy összejöjjön a teljes adag mosás, akkor mindegy, kimosod magadnak, ez van, de basszus, ha együtt élsz a családoddal, akkor ne az legyen már, hogy vagytok mondjuk négyen, és akkor mind a négyen külön mossátok a fekete cuccaitokat, ahelyett, hogy egy ember berakná egybe az egészet.

(Azért a családdal együtt mosni a cuccot nem ugyanaz, mint a szomszéddal.)

2023. okt. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
91%

Figyelj! Ilyenek az emberek, le kell szarni őket. Én a szexualitás kategóriában szoktam látni, hogy ha pl. van egy kérdés arról, hogy élvezés után kinyalod e a barátnődet, akkor ha valaki csak annyit ír hogy "nem szoktam" az 0 százalékot kap, pedig őszintén válaszolt a kérdésre. Viszont, ha ugyanezt a válaszodat kiegészíted azzal, hogy leírod hogy előjátékként milyen multiorgazmust okozol meg milyen figyelmes vagy blalbalbalba, szóval csupa olyan dolog ami kurvára nem volt kérdés, akkor meg 100%-ban hasznos leszel.


Vagy itt a 11-es válaszoló, aki le lett pontozva. Ha ő leírta volna, hogy ő teregetett, ő vitte le sétálni a nem miatta vett kutyát, ő nyírta a füvet, ő takarított, és még főzésnél is reszelt pl sajtot vagy pucolt krumplit. Akkor tuti nem lenne 0% a válasza mellett.


Az emberek szeretik kib4szott erkölcsösnek és jónak látni magukat. És ha nincs elég önbizalmuk alapból akkor ezt úgy érik el, hogy a többi embert lehúzzák maguk körül. Tehát ha valami nincs leírva vagy kimondva, mint a fenti példáimnál, akkor olyankor nyilván a legrosszabbat kell feltételezni. És természetesen ezt hangosan ki is kell mondani, minél szánalmasabb életed van alapból annál hangosabban.

2023. okt. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
41%

Én még olyan mamahoteles pasiról nem hallottam, aki magától észrevette volna, hogy lett egy adag fekete, és berakott egy adag mosást. Ez mindig azt jelenti, hogy anyu mos rá.

Így van ez mindennel, mert gyerekkorban anyu megcsinálta, és minek változtatni rajta.

2023. okt. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
57%
Az én mosógépemhez senki sem nyúlhat. Majd ha a gyerekek elköltöznek, szépen elolvassák a gép használati utasítását és menni fog a gomb benyomása. Nálunk én mosok a fiaimra, ezen felül munkamegosztás van, vásárlás, takarítás, abban segítsenek, amiben kérem. Ne a mosásban. Mondd te is, hogy anyád nem engedi 😃
2023. okt. 16. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
64%

Sőt, nem kell mindig megvárni, hogy összejöjjön elég mosnivaló. Néhány fehérneműt, kisebb dolgot érdemes két gépi mosás közt kézzel is kimosni. Így mindig lesz elég. Egy mosógépre való amúgy is összegyűlik egy hét alatt is, törülközők, pulóverek, ágyneműk, stb.

Amúgy se a kézi, se a gépi mosás nem ördöngösség. Tanulni se nagyon kell.

2023. okt. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
65%

Osztom a 23as véleményét. Valamiért azok az emberek akiknek lenne joga leszólni az embert, pont azok nem teszik. Pl volt egy nagyon okos nagyon szorgalmas osztálytársam, aki 14 éves kora óta sokat dolgozik és hazaadta a pénzt, és így is elvégezte a bme járműmérnökit, na ő soha senkinek nem szólna be ilyen miatt.

A máltai lányokat meg szerintem nem kell bemutatnom :D

A szintén 23as által említett szánalmas életről meg annyit, hogy, hát igen, valóban csak egy igazi patkány hivatkozik úgy más halott édesanyjára, hogy "tehén anyám", mint a 12es.

2023. okt. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
25%

14-16 kortól már ezt maguknak csinálja az átlag ember.

És ezt mondom én, akit még 18 évesen is baszogatni kellett, hogy teregessen és vegye le a szárítóról, mert lusta voltam arra az 5 percre. Aztán megszoktam, hogy mások is használnák a gépet, vagy kell a szárító, főleg ha már szárazabbak a ruháim, mint a sivatag. Ez a normális.

Az viszont nem normális, hogy felnőttkén nem így tekintesz. Ennek semmi köze a szociális normához. Ahogy az se normális, hogy 10 évesen nem tudsz járni, az se normális, hogy egy ennyire felszínes, egyszerű rendszeres feladatot nem veszel át a szüleidtől kamasz korodban.


Az 1-1 az teljesen más. Mindenkinek kavalkád az élete. Közbe jönnek dolgok, vagy valami fontos, de nem vagy otthon. A rendszeresség viszont eléggé cikike.

2023. okt. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
17%
Jaj hát én kivagyok ettől az “életképtelen” kifejezéstől. Szerintem ez undorító amikor valaki ilyet mond egy másik emberre és én úgy vettem észre, hogy általában ők nincsenek rendben magukkal meg az életükkel.
2023. okt. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
70%
En no vagyok, es nemcsak szeretek mosassal foglalkozni, hanem nem birom nezni, ahogy mas kulonbozo szinu, jellegu ruhakat baszarint be a mosogepbe. Ha ilyen anyja lenne masnak, az konyorogne hogy ne a gyerek mosson.
2023. okt. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!