Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért tartják itt az életképte...

Miért tartják itt az életképtelenség fokmérőjének, ha valakire a szülei mosnak, amíg otthon él?

Figyelt kérdés

Láttam már sok helyen, hogy lehurrogják az ilyesmi miatt a kérdezőket. És nem is úgy van megemlítve a kérdésben, hogy mindig anyu-apu rakja be a kérdező szennyesét, csak arról van szó, hogy volt olyan eset, hogy az anyja rakta be a szennyest a mosásba/szedte le a szárítóról és akkor az történt, hogy *bármi* és az konfliktust okozott, ami a kérdés tárgya.

Ilyenkor jön a kioktatás, hogy mi az, hogy a szülő mos rá, meg mosson magára, hát milyen életképtelen, hogy nem magának csinálja. Én meg így lesek értetlenül, hogy mi a fax. Nekem általában egy hét alatt nem jön össze egy mosásra való cucc azokból a színekből, amiket lehet együtt mosni, ellenben a szennyesben csomó olyan cucc van, amit a következő héten fel szeretnék venni. Teljesen egyértelmű, hogy ha otthon vagyok a szüleimnél, akkor nem úgy mosunk, hogy féladag fekete cucc az én ruháimból, meg másik féladag a szüleiméből, mert az pazarlás lenne, hanem megy egybe az egész, valaki meg majd berakja a mosást, aki ráér. Mit tudom én, ha hajnali négykor megyek el otthonról, majd csak este érkezem, hétvégén, akkor nem rakom be a mosást fél háromkor, hogy majd valaki kiveszi, meg nem kelek órákkal hamarabb, hogy kimosson a mosógép, meg még ki is teregessek, mondván, hogy ezt jelenti az életképesség.

Ha egy háztartásban él valaki a szüleivel, akkor nem hiszem, hogy az az életképtelenség jele, hogy nem mindig a "gyerek" rakja be azt a mosást.


2023. okt. 15. 16:28
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
41%
Nekem sosem volt célom a függetlenedés, mert volt annyi önbizalmam, hogy ha a sok gyökér eltudja tartani magát valahogy és nem hal éhen, sőt a gyerekei se halnak éhen, akkor valószínűleg nekem is sikerülne ugyan ez... Persze az élősködés az nem szép dolog, de mi anyámmal éltünk csak mi ketten évekig. Neki rossz lett volna, ha nem vagyok ott meg nekem is rossz lett volna, nekem ugye anyagilag is. Ő mosott és főzött. Aztán 20 éves voltam mikor meghalt szegény, és akkor tudjátok mi történt, azóta már 6szor meghaltam olyan életképtelen vagyok, ja nem :D Mosógépet használni...rakétatudomány... ha majd olyan helyzetbe kerülsz megtanulod és annyi
2023. okt. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
56%
Nem nehéz, mégsem megy mindenkinek, mert van aki megcsinálja. A tehén anyám majd oda ér ugyanúgy 8 órás munka után és feltakarít, kipucolja a budit, megfőz rám és ja, nem felejti el kimosni a gatyáimat se. Ez a hozzáállás az, ami kibaxxa a biztosítékot. Jól van jár neked taps, édesanyád meghalt mégsem haltál éhen. Ez aztán a nagy tudomány. Még szerencse hogy itt vagy köztünk, és eltudod indítani a mosógépet, te anyuci pici fia.
2023. okt. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
77%

12.


11-esnek szólt a válaszom.

2023. okt. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
27%
#11-es vagyok. Bocsánat kijavítom magam. Nagyon fontos, hogy már 10 éves korodban főzzél, mossál, takarítsál magadra, mert ha 20 vagy 25 évesen olyan helyzetbe kerülsz, hogy nincs aki csinálja neked, akkor bajban leszel. Mert ezek olyan baromi bonyolult dolgok.
2023. okt. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
79%

Mert az emberek szeretnek másokat lehurrogni, rosszindulatú a többség.


Szerintem meg az alap, ha mosok, nem csak magamra.

A mosogatóban sem csak azt mosom el, amiből én ettem.


Aki éppen ráér, az mos, vagy ha valakire ez van osztva, akkor mindenkire ő mos.

2023. okt. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés, az életképtelenségre vonatkozott és én ebben a vonatkozásban válaszoltam, nem értettem a lepontozás okát. #11
2023. okt. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
20%
Az a fontos, hogy szépen hozzászokj ehhez, mert ha elköltözöl, minden egyszerre fog a nyakadba szakadni. És ha valakihez költözöl, nem várhatod el, hogy egyedül tartsa számon, neked van-e mosnivaló cuccod.
2023. okt. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
83%
15: aki eppen raer, igen. Az esetek tobbsegeben valahogy sosem az otthon elo gyerek er ra, mindig az anyja. Az apja nyilvan nem mos, az is oriascsecsemo, meg hat kulonben is a no dolga. Mint ahogy a fozes meg a takaritas is.
2023. okt. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem sajnos nagyon sokszor van olyan is, hogy a szülő beteges szeretetben és kontrollban tartva nevelte a gyerekét. És ha téged nem így neveltek, akkor könnyű azt mondani, hogy jaj hát én akkor is a sarkamra álltam volna kereken 18 éves koromban. Ismerek azért ilyen embereket, van aki egy 60 éves alkoholista, ő az apósom és hát az ő történetük az anyjával már majdnem elérte azt a szintet, hogy tudjátok amikor szándékosan ártasz a gyereknek csak, hogy gondozhasd. De biztos nem ez a többség csak én pont olyan helyzetben vagyok, hogy több ilyet is láttam hallottam, az elmúlt években és azért amikor ilyeneket hallok, hogy függetlenedni kell meg milyen csicska aki nem függetlenedik, akkor azzal egyetértek, mármint azzal hogy törekedni kell a függetlenedésre, csak lehet hogy neked vagy nekem se ment volna ha az egész gyerekkorunk olyan mérgező.
2023. okt. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
29%

15


Neked lehet hogy alap, hogy felnőttként anyád mos rád, nekem meg lesülne a pofámról a bőr.


Akik írják itt a "fél programmal felesleges beindítani a mosógépet". Hát ne indítsd be fél programmal. Egy héten 1x mosok, nekem sosem sikerül fél programmal elindítani a mosógépet. Van elég ruhám. Egy ruhát 1x veszek fel, aztán azon a héten azt már nem veszem fel, van másik. Te 2 naponta ugyanazt a pólót akarod felvenni, hogy felnőtt emberként nem jön össze egy nagy adag mosás 1 hét alatt? Ebből a szempontból akkor fürödj meg anyád kádvizében, felesleges 2x teletölteni a kádat.


Ha egyszer valaki önállósodik és elköltözik albérletbe, majd kimossa a szomszéd ruháját is, mondván felesleges fél programmal elindítani a mosógépet? Olyan szinten szatyorban éltek, hogy az valami borzasztó.

2023. okt. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!