Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért tartják itt az életképte...

Miért tartják itt az életképtelenség fokmérőjének, ha valakire a szülei mosnak, amíg otthon él?

Figyelt kérdés

Láttam már sok helyen, hogy lehurrogják az ilyesmi miatt a kérdezőket. És nem is úgy van megemlítve a kérdésben, hogy mindig anyu-apu rakja be a kérdező szennyesét, csak arról van szó, hogy volt olyan eset, hogy az anyja rakta be a szennyest a mosásba/szedte le a szárítóról és akkor az történt, hogy *bármi* és az konfliktust okozott, ami a kérdés tárgya.

Ilyenkor jön a kioktatás, hogy mi az, hogy a szülő mos rá, meg mosson magára, hát milyen életképtelen, hogy nem magának csinálja. Én meg így lesek értetlenül, hogy mi a fax. Nekem általában egy hét alatt nem jön össze egy mosásra való cucc azokból a színekből, amiket lehet együtt mosni, ellenben a szennyesben csomó olyan cucc van, amit a következő héten fel szeretnék venni. Teljesen egyértelmű, hogy ha otthon vagyok a szüleimnél, akkor nem úgy mosunk, hogy féladag fekete cucc az én ruháimból, meg másik féladag a szüleiméből, mert az pazarlás lenne, hanem megy egybe az egész, valaki meg majd berakja a mosást, aki ráér. Mit tudom én, ha hajnali négykor megyek el otthonról, majd csak este érkezem, hétvégén, akkor nem rakom be a mosást fél háromkor, hogy majd valaki kiveszi, meg nem kelek órákkal hamarabb, hogy kimosson a mosógép, meg még ki is teregessek, mondván, hogy ezt jelenti az életképesség.

Ha egy háztartásban él valaki a szüleivel, akkor nem hiszem, hogy az az életképtelenség jele, hogy nem mindig a "gyerek" rakja be azt a mosást.


2023. okt. 15. 16:28
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
20%
Mert eléggé életképtelenségre vall, ha valaki egy mosógépet nem tud kezelni.
2023. okt. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
49%

Nézőpont kérdése, 33 éves férfi vagyok, én mindig is imádtam a függetlenséget.


Mikor végeztem az iskolával és lett egy munkahelyem, nekem tök evidens volt, hogy veszek mosószert és öblítőt, hogy veszek egy szennyestartót, és a saját ruháimat én mosom.


Egy 18-20 éves ember ha azt nem is tudja még megtenni, hogy albérletbe megy és teljesen függetlenedik, legalább háztartáson belül függetlenedjen és "gyakorolja" az önálló életet.


Én anyukámnak is mondtam, hogy rám NE főzzön. Főzzön, ha ő maga akar magának, ha esetleg azt mondja egyek belőle akkor elfogadom, de munkahellyel, saját fizetéssel én soha nem vártam el, hogy anyám főzzön rám.


Aztán mikor kiköltöztem egyedül Ausztriába, nekem nem volt probléma, hogy mosni kell, bevásárolni, esetleg kaját készíteni vagy bármi egyéb.


Életképtelenség vagy sem, nekem a pofámról lesült volna a bőr 18-20 évesen, hogy felnőtt emberként, fizetéssel anyám mos rám. De ez én vagyok, nem vagyunk egyformák.

2023. okt. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:

#1 De az ilyen kérdésekben soha nem az szerepel, hogy az illető nem tudja kezelni a mosógépet, hanem hogy a kérdésben szereplő esetkor nem ő rakta be a mosást. Nem az derül ki, hogy nem tudja használni, hanem hogy akkor épp nem ő használta, hanem az anyja.

Mit tudom én, de ha a kolis szobatársaimmal megdumáljuk, hogy ki kéne mosni a fehér cuccainkat, és hármunknak van egy mosásnyi, és én viszem el a kolis mosodába a cuccot, én indítom be a mosógépet, attól nem válik a két szobatársam életképtelenné. Ha meg következőnek a másik szobatársam viszi a fekete cuccokat, akkor meg nem válok hirtelen életképtelenné, mert akkor éppen nem én vittem a cuccokat. Csak szimplán praktikusabb, ha a havi két ingyenes mosásodat nem kétszer egyharmadnyi cuccra használod fel, hanem összebeszélsz másokkal.

Családban meg hát takarékosság. Egyszerre nem tudja két ember elindítani ugyanazt a mosógépet. Vagy most ha otthon mindig én indítom el a mosógépet, akkor anyám életképtelenné válik, meg nem tudja kezelni a mosógépet? Nyilván nem...

2023. okt. 15. 16:50
 4/41 anonim ***** válasza:
97%

Én sem látom értelmét annak, hogy kétszer féladagot mossunk egy háztartásban olyasmikből, amiket lehetne egybe. Ez így faxság, meg vízpazarlás, nem önállóság. Alapból nem értem, hogy minek vannak egyesek ráizgulva a mosásra. Ma már nem a patakhoz járnak az emberek, hanem ott a gép, beteszi, x idő múlva kiveszi.

Teljesen felesleges kétszer megcsinálni ugyanazt a dolgot, amit lehetne egyszer is. Mért jó az, hogy én berakok egy fél adag mondjuk fekete ruhát, utána anyám is berak féladag fekete ruhát, ahelyett, hogy egyikünk berakná egybe az egészet, majd legközelebb meg majd a másikunk? Max akkor van értelme, ha másfajta öblítőt szeret valaki, de egyébként meg tök mindegy.

Szerintem csak szeretik kényszeresen megmagyarázni, hogy miért életképtelen a kérdező.

2023. okt. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
13%
Az épp elég életképtelenség ha valaki a mamaohotelben lakik felnőttként, egy mosás már nem oszt nem szoroz
2023. okt. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
94%
Az alap gond, hogy sokan azzal foglalkoznak ki kivel él.
2023. okt. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 Szervizmérnök úr ***** válasza:
47%

"De az ilyen kérdésekben soha nem az szerepel, hogy az illető nem tudja kezelni a mosógépet, hanem hogy a kérdésben szereplő esetkor nem ő rakta be a mosást. Nem az derül ki, hogy nem tudja..."


Most hogy mondod, ez tényleg mindennapos bosszantó eset ezen az oldalon.

Biztos vagy benne, hogy jól értelmezted ezeket?

Vagy csak szíven ütött valami és eltorzult a látás?

2023. okt. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy abban az esetben nem a kérdező indította be a mosást még nem jelzi az életképtelenségét. Ezt egy alsós gyerek is meg tudja csinálni, ha szét vannak válogatva a ruhák. Viszont nem lehet tudni, hogy otthon munkamegosztás van vagy mamahotelben lakik. Egy ilyen kérdésnél sokan az utóbbira asszociálnak, néha én is. Az ő dolguk, hogy mire gondolnak, a kérdezőé és a családjáé pedig az, hogy otthon hogy osztják meg a házimunkát. Nálunk annak idején például az egész család mosását (+teregetés, hajtogatás) én intéztem kamasz koromtól, de a főzésnél nagyobb részt a nővérem segített. Most akkor ki az életképtelen? :)
2023. okt. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
75%

A kérdésednek nincs értelme, mert sosem szokott senki kiakadni az oldalon azon, hogy valakinek az anyja havonta 1x berakja a mosást helyette. Azzal sincs baj, ha a sajátját a szüleiéhez rakja.

A gond akkor van, ha a "gyerek" sosem rakja be a saját ruháit, mert az anyja úgyis megcsinálja.

2023. okt. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
64%

De ha nem a szüleidnél élsz, és nem gyűlt össze annyi cucc, de kell majd, akkor mit csinálsz? A mamahotelnek az egyik része a NEM TUD mosni, a másik része az időbeosztás.


Amikor nem kell eltervezned, mikor rendelj, mert anya úgyis otthon van, átveszi; amikor nem kell hazafele beugranod vásárolni, mert anya megcsinálja; amikor nem kell emlékezned, hogy mosni kell, mert valaki elindítja és kitereget, akkor valaki más menedzseli az életed.

2023. okt. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!