Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az édesanyám egyfolytában...

Az édesanyám egyfolytában azzal cseszeget mikor lesz már unokája, pedig még csak 28 vagyok. Mit kezdjek ezzel a helyzettel? 28/F

Figyelt kérdés

2023. okt. 5. 19:20
1 2 3 4 5
 21/45 A kérdező kommentje:
28 nem az a kor,ahol gyereket kéne vállalni
2023. okt. 8. 14:12
 22/45 anonim ***** válasza:
36%

Pedig ez az a kor amikor már családot kéne alapítani. Az más kérdés, hogy a legtöbb embernek nincs rá pénze ennyi idösen.

Egészen adding, amíg elterjedté nem vált a fogamzásgátló, a 70-es években (mert azelött hiába létezett már, de nem volt elterjedt) addg mindenki fiatalon alapított családot, még a húszas éveiben. De a 80-as években is ez volt még a jellemzö.

2023. okt. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
93%

Jaa tehát az kéne a mérvadó legyen, hogy anno még a fogamzásgátlás elterjedése előtt mindenki dugott össze-vissza és ugye a fogamzásgátlás híján sokaknak már a 20as évek elején gyerekük volt…??

Felejtsük már el ezt a bezzegelést. Bezzeg régen, bezzeg ekkor, bezzeg akkor.. Az régen volt most meg 2023 van, nem azokat az időket éljük, ahol már 17 évesen férjhez kell menni azt szülni orrba-szájba! Mindenkinek joga van eldönteni mikor akar családot, már ha egyáltalán akar, mert hogy egyre többen nem is akarnak.

2023. okt. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
90%

Az anyáknak ehhez nem lenne joguk. A felnőtt gyerekük magánügye, hogy akar-e és mikor.

Amúgy aki azt írta, hogy 28 évesen nem korai a családalapítás, annak is igaza van. Manapság már tendencia lett a túl késői szülés. Ez is magánügy, de a tendencia nem szerencsés. Egészségesebb 20-35 közt szülni, mint később.

De egyáltalán nem kötelező. Az idősebb generációnak nem szabadna ebbe beleszólnia. Senki nem köteles a szüleinek unokát adni.

2023. okt. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
29%

Amúgy nőknek egészségügyi okokból 25 éves korukig érdemes már szülni. Csak ugye manapság se pénz, se megfelelő pár nincs hozzá. Meg kedv se igen, hiszen sokkal több szórakozási lehetőség van, mint régen, sokkal többféleképp el lehet tölteni a szabadidőt.

És ha tegyük fel 22 évesen már szülne egy nő, márcsak az egészsége védelme érdekében is, akkor nem az a normális, hogy a párja hozzá képest 10 vagy 15 évvel idősebb. Az lenne a természetes, hogy kb. egyidősek, de ha idősebb is a férfi, akkor is max. 4-5 évvel.

2023. okt. 9. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 A kérdező kommentje:
Fiú vagyok
2023. okt. 9. 04:27
 27/45 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, kénytelen leszel határokat húzni anyád felé, mert ha netán egyszer lesz gyereked, akkor ott is minden egyes lépésbe bele akar majd szólni.


Sok szülőnek meg kell értenie, hogy ebbe végképp nincs beleszólása.

2023. okt. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
92%

25 évesen igen kevés ember akar gyereket, lévén h sokan ilyenkor még csak nem rég estek ki az egyetemről és érthető módon szeretnének még előtte dolgozni illetve szórakozni, amivel nincs is semmi baj! Sőt sokan eleve nem is akarnak gyereket.

Én most 31 vagyok, de mikor 25 voltam a baráti, ismerősi körben a gyerek volt a legutolsó gondolat, ami foglalkoztatott bennünket.

Jelenleg is csak 2-3 volt csoporttársamnál van gyerek, többiek egy része majd pár év múlva akar, egy részük - beleértve minket is - pedig egyáltalán nem akar.

Édesanyádnak fel kéne fognia, hogy te nem azért jöttél a világra, hogy neki unokát “gyárts”! Simán benne lehet a pakliban, hogy nem akar majd a saját gyereked gyereket. Akkor mit csinálna?? Halálra szekálna? Illene tiszteletben tartania a magánéletedet és a döntéseidet.

2023. okt. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
0%

24-es vagyok: Látom, hogy hímnemű vagy.

Tiszteletben tartom mindenki döntését, hogy akar-e gyereket meg mikor. Egy férfinak több idő áll a rendelkezésére, mint egy nőnek. Viszont nem tartom egészséges tendenciának, hogy egyre többen megvárják a középkorú életkor alsó határát a családalapítással, aztán csodálkoznak, hogy nem jön a gyerek, meg mindenféle meddőségi kezelést kell igénybe venniük. Az ivarérés kb. 13 éves korban megtörténik, a serdülőkor vége kb. 18 évesen. Utána a fiatal felnőttkor tart kb. 35 éves korig. Nőknek ez utóbbi korban lenne célszerű a gyerekeiket világra hozni, korábban és később több komplikációra lehet számítani. Ez egyszerű biológia.

28-as hozzászóló: igen, ilyenek vagytok nagyrészt, kedves mai fiatalok. Észrevettem, hogy a ti korosztályotok még 25 évesen is olyan, mintha kamasz lenne, úgy élnek, úgy gondolkoznak. Ez a nagy bulikultúra is ezt csinálja velük. A kérdező se férfiként, hanem fiúként hivatkozik magára, mintha nem 28, hanem 18 éves lenne. A kíváncsiskodó anyját se bírja levakarni magáról. Tele a mai társadalom nagyra nőtt kamaszokkal.

2023. okt. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
78%
#29: ezt talán el kellene mondani a kormánynak is :D
2023. okt. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!