Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Érthető, hogy ezek után...

Érthető, hogy ezek után jóformán gyűlölöm a szüleimet, és nem vagyok benne biztos, hogy valaha meg tudok bocsájtani?

Figyelt kérdés

Viharos, korlátozó kapcsolatból menekülök, ők viszont imádják az exem, csodás embernek tartják és erőszakoskodnak, hogy béküljek ki vele. Akármit mesélek, hogyan bánt velem, akkor azzal jönnek, hogy az éremnek két oldala van, beszéljük szépen meg, és nem szabad ennyi évet egyik percről a másikra eldobni megbeszélés nélkül. Akármilyen cifra dolgot mondok, ez a válasz. Nem veszik figyelembe, hogy nem akarom, és olyan is volt, hogy áthívtak valamilyen okkal, és előzetes egyeztetés nélkül odahívták az exemet, orvul rámeresztették, hogy na akkor most szépen beszéljük meg a dolgainkat. Amikor róla/rólunk beszélnek, akkor olyan a szóhasználatuk, mintha még mindig együtt lennénk, "nem ismerik el" a szakítást.

Egyszerűen már nem tudok bennük bízni, egyre inkább csak nemkívánatos idegeneknek tartom őket, néha, amikor felhúzom magam, már-már gyűlölet is bugyborékol belőlem.



2023. aug. 26. 13:03
1 2 3
 21/27 Szervizmérnök úr ***** válasza:
86%

Érdekes kérdés, igazából úgy könnyű megbocsátani, amikor idős, demens vagy más problémás, akár kórosan naiv emberről van szó, akire azt lehet mondani, hogy ő már úgyis visszafelé halad a gyerekkorba, ezért nem lehet teljesen komolyan venni. (Nem saját szülőről beszélek, csak tapasztaltalat).

Állítólag normális szülők esetében már érdekesebb kérdés, hogy beállnak egy pszichopata védelmére, a saját gyerek ellenében.

Büntetni kellene őket a kapcsolat megszakításával, azután majd elválik, átgondolják jobban ezt a dolgot, vagy mi lesz.

2023. aug. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
Én megértem, hogy irritál a szüleid viselkedése. Nem képesek tiszteletben tartani, hogy véget ért a kapcsolatod, mert ők bírják az exed. Az már csak a hab a tortán, hogy mérgező kapcsolatról volt szó. Hülye érv, hogy csak azért maradj vele mert ennyi évet kár elpazarolni, de lassan talán kezd kiveszni ez a szemlélet is.
2023. aug. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
65%
#22 még a 40-50 éves korosztalytol felfele tolják de a fiatalabbaknak már több eszük van ennél szerencsére.
2023. aug. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%
Érthető teljesen.
2023. aug. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

Azért én érthetőnek tartom az ő szemszögéből!, hogy egy több éves! kapcsolat nem úgy ér véget, hogy egyszer! kijelenti az egyik fél, hogy vége, és akkor vége is. - bmeg négyes, neked elment a józan eszed!


Én is léptem ki úgy kapcsolatból, hogy amíg dolgozott, összecuccoltam, hagytam egy háromsoros üzenetet, és léptem.

Tiltás mindenhol és szóltam apámnak, ha idejön, akkor küldje el az anyjába, ahová való.


Egy bántalmazóval NEM lehet és NEM IS KELL megbeszélni a dolgokat, mert felb...a magát, és megver, amiért "ellenkezel". Ennyi.

2023. aug. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

A családod is egy gyökér.

Az bantalmazó exed gondolom manipulálja őket.

2023. aug. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen érhető es a helyedben meg is szakítanám a szüleimmel a kapcsolatot ha ilyen a helyzet. Gyakorlatilag teret biztosítanának annak hogy az exed bántalmazzon. Felfoghatatlan ez számomra.
2023. aug. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!