Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Érthető, hogy ezek után...

Érthető, hogy ezek után jóformán gyűlölöm a szüleimet, és nem vagyok benne biztos, hogy valaha meg tudok bocsájtani?

Figyelt kérdés

Viharos, korlátozó kapcsolatból menekülök, ők viszont imádják az exem, csodás embernek tartják és erőszakoskodnak, hogy béküljek ki vele. Akármit mesélek, hogyan bánt velem, akkor azzal jönnek, hogy az éremnek két oldala van, beszéljük szépen meg, és nem szabad ennyi évet egyik percről a másikra eldobni megbeszélés nélkül. Akármilyen cifra dolgot mondok, ez a válasz. Nem veszik figyelembe, hogy nem akarom, és olyan is volt, hogy áthívtak valamilyen okkal, és előzetes egyeztetés nélkül odahívták az exemet, orvul rámeresztették, hogy na akkor most szépen beszéljük meg a dolgainkat. Amikor róla/rólunk beszélnek, akkor olyan a szóhasználatuk, mintha még mindig együtt lennénk, "nem ismerik el" a szakítást.

Egyszerűen már nem tudok bennük bízni, egyre inkább csak nemkívánatos idegeneknek tartom őket, néha, amikor felhúzom magam, már-már gyűlölet is bugyborékol belőlem.



2023. aug. 26. 13:03
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Nem, nem próbálom megbeszélni a dolgokat olyannal, aki semmibe sem vesz, elnyom és érzelmileg/anyagilag bántalmaz.
2023. aug. 26. 14:05
 12/27 A kérdező kommentje:
Többieknek köszönöm.
2023. aug. 26. 14:05
 13/27 anonim ***** válasza:
2%

Szóval évekig gyűlik benned a feszültség, de nem szólsz semmit, majd egyszer csak közlöd, hogy vége... érett személyiségre vall.

Nem is tudom, anyukádék miért akarnak rosszat a pasasnak.

2023. aug. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
90%

Jogosan érzel így! Ez a duma mindig kiakaszt, mikor az évekkel jönnek.. Anyumék is ezért vannak együtt, mert "ennyi évet nem illik kidobni a kukába". Hát kösz, biztos értelmesebb dolog akkor ölni egymást, ebben nőttem fel és már 10 éve kb ezt művelik.


Másrészt ez a ráerőltetős dolof kiakaszt.. Apum imádja az exem ugyanígy, aki szarrá erőszakolt, lelki zsarolással a kapcsolatunkba tartott és mióta csak megszabadultam tőle megy a szapulás, hogy egy ilyen jó embert minek kellett kidobnom, ő úgy birta, az egyetlen értelmes embert a házból elküldtem meg stb. Most éppen megbeszélték, hogy átjön a pali valamit megszereltetni, majd kávézgatnak közben meg elbeszélgetnek de az asztalra csaptam és lemondtam az egészet. Igaz, hogy nem tudja miket tett velem, de nem képes figyelembe venni, hogy írtózom tőle, feszengek még a neve említésétől is meg stb..


Utoljára felfogatnám anyádékkal a helyedben, hogy mennyire nincs szükséged a faszira, beolvasnám nekik a nyilvánvalót és ha nem fogják fel fogadják csak gyereküknek helyetted ha ennyire nyalják a valagát és menjenek el kézenfogva együtt a büdös p!csába.

2023. aug. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
Nárcisztikus bántalmazó. Így esetleg, ezzel a szóhasználattal jobban felfogod? Ha szóltam, hiábavaló volt, sőt, megszívtam.
2023. aug. 26. 14:14
 16/27 A kérdező kommentje:

14

Akkor sajnos a kézenfogva elmenés a büdös 'csába lesz a vége. Ugyanis mindent tudnak, miket művelt velem, és nem 1x kértem, hogy hagyjanak vele békén, de nem hat.

2023. aug. 26. 14:16
 17/27 anonim ***** válasza:
94%
14 és Kérdező, ne magyarázkodjatok, aki akarja (tudja) úgyis érti miről beszéltek. Az ilyen "szülő" sz.rt sem ér, még ő biztosítaná egy idegennek, hogy tovább bántalmazhassa a gyerekét. Annyit mondjatok az apáitoknak, hogy ha férfi lenne a b.lét húzná ki a palinak, anyátoknak meg kívánnék egy ugyanilyen bájos partnert, utána már csak az ajtót kell rájuk vágnotok. Egy életre. Esélyeket nekik sem kell osztogatni, ahogy az ilyen paliknak sem kell soha többé.
2023. aug. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
91%
14 vagyok, akkor sajnos hátat kell fordítanod nekik. Ha ennyire nem fogják fel akkor menthetetlenek.
2023. aug. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
91%
Menekülni kell a ilyen beteg emberek elől. Mondd a szüleidnek hogy ha annyira szeretik fogadják örökbe. Felfoghatatlan, de tudom hogy mennyi ilyen megvezetett ember van, és még rosszabb mikor családon belül képez ekkora ellentéteket.
2023. aug. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a családban ugyanez volt.

Anyám meg a húgom odáig voltak

a volt barátomért és miután szakítottam vele oda költöztették

magukhoz az én régi szobámba.

És még csodálkoztak hogy nem

akartam vissza menni.

Még azt is meg rendezte

az egész család hogy

azt hazudták meg akarta ölni

magát annyira kikészült miattam!

Miután elköltözött utána is többször vissza járt hozzájuk.

Az új barátomat meg azóta sem

hajlandóak elfogadni.

Azóta a kapcsolatom

megszakadt anyámmal

csak a húgommal beszélek néha.

Mert folyton csak bántott meg

piszkált akárhányszor beszéltünk.

Szóval erre nem biztos hogy

van más megoldás csak az

hogy minnél ritkábban beszélni

velük, és ha máshogy nem megy akkor a kapcsolatot is megszakítani velük.

2023. aug. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!