Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Érthető, hogy ezek után...

Érthető, hogy ezek után jóformán gyűlölöm a szüleimet, és nem vagyok benne biztos, hogy valaha meg tudok bocsájtani?

Figyelt kérdés

Viharos, korlátozó kapcsolatból menekülök, ők viszont imádják az exem, csodás embernek tartják és erőszakoskodnak, hogy béküljek ki vele. Akármit mesélek, hogyan bánt velem, akkor azzal jönnek, hogy az éremnek két oldala van, beszéljük szépen meg, és nem szabad ennyi évet egyik percről a másikra eldobni megbeszélés nélkül. Akármilyen cifra dolgot mondok, ez a válasz. Nem veszik figyelembe, hogy nem akarom, és olyan is volt, hogy áthívtak valamilyen okkal, és előzetes egyeztetés nélkül odahívták az exemet, orvul rámeresztették, hogy na akkor most szépen beszéljük meg a dolgainkat. Amikor róla/rólunk beszélnek, akkor olyan a szóhasználatuk, mintha még mindig együtt lennénk, "nem ismerik el" a szakítást.

Egyszerűen már nem tudok bennük bízni, egyre inkább csak nemkívánatos idegeneknek tartom őket, néha, amikor felhúzom magam, már-már gyűlölet is bugyborékol belőlem.



2023. aug. 26. 13:03
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
91%

Teljes joggal érzel így. A legmocskosabb árulások egyike. Muszáj velük kapcsolatban maradnod? Függsz tőlük valamiben?

Arra készülj, ha nem foglalkozol velük többet, minden közös ismerősötök téged fog felelőssé tenni, elintézik.

2023. aug. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
21%

Ha mindent így elfogadok, ahogy leírtad, akkor 100 %-ban neked van igazad.

De az ember önmaga felé mindig elfogult.

Konkrétan hogy zártad/zártátok le a kapcsolatot? Mert úgy tűnik, az exed sem tekinti lezártnak. Most vagy az a ritka eset van, hogy ő is olyan, mint a szüleid, vagy ...

2023. aug. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Konkrétan úgy zártam le, hogy kb. 6-7 hónapig titokban dolgoztam azon, hogy le tudjak lépni, legyen hova mennem. Amikor először jutott eszembe a szakítás, akkor nem volt semmi esélyem kilépni, csak a szüleimhez mehettem volna, ahová az exemnek simán bejárása lett volna. Anyagilag ellehetetlenített, és a baráti kapcsolataim is annyira leépültek mellette, hogy egy barátomhoz sem tudtam volna költözni ideiglenesen sem, és nem lett volna pofám pénzt sem kölcsönkérni. Szóval a saját pénzemből kellett dugipénzeket gyűjtögetni, össze-vissza kellett hazudoznom. Titokban kellett azt is megszerveznem, hogy munkahelyet tudjak váltani.

Ha akár felmerült említés szintjén is, hogy talán nem leszünk együtt életünk végéig, akkor egyből irritált, agresszív lett. Hogy ő mindent megad nekem, meg ő ennyire meg annyira szeret, szóval, ha szétmegyünk, az csak azért lehet, mert én lelépek, nem szeretem. És ha nincs erre nyomós indokom, akkor rossz ember vagyok, nem vagyok alkalmas tartós kapcsolatra, képtelen vagyok szeretetre a kezdeti rózsaszín ködön kívül, és emiatt megnézhetem majd magam, nem lehet büntetlenül így elvenni éveket más ember életéből.

Amikor összejöttek a feltételek, kész tények elé állítottam, leléptem, nem voltam hajlandó megbeszélni semmit, mert a döntésem végleges volt.


Még van 1-2 részlet, de azok érzékenyebb témát érintenek, és nem akarom most abba az irányba vinni a társalgást, mert akkor jó eséllyel szakadunk el az eredeti kérdéstől.

2023. aug. 26. 13:52
 4/27 anonim ***** válasza:
3%
Azért én érthetőnek tartom az ő szemszögéből!, hogy egy több éves! kapcsolat nem úgy ér véget, hogy egyszer! kijelenti az egyik fél, hogy vége, és akkor vége is.
2023. aug. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
De igen, úgy ér véget. Ha bármelyik fél azt mondja, hogy vége, akkor bizony vége.
2023. aug. 26. 13:57
 6/27 anonim ***** válasza:
95%
Ha a szüleidnek nem a gyerekük boldogsága a legfontosabb, akkor teljesen érthető, hogy te ezt nem tudod nekik megbocsájtani.
2023. aug. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
9%
Elég baj, hogy ma itt tartanak az emberek...
2023. aug. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
84%
Abszolút neked van igazad. Ez bőven ok arra, hogy a szüleiddel is megszakítsd a kapcsolatot.
2023. aug. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Hol? Hogy nem kell a másik fél beleegyezése a kapcsolat végéhez?
2023. aug. 26. 14:03
 10/27 anonim ***** válasza:
4%
Nem. Hanem hogy nem az alap, hogy megpróbáljuk megbeszélni a problémákat.
2023. aug. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!