Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gyerekem (fiam) hogy lehet...

Gyerekem (fiam) hogy lehet ennyire egocentrikus/önző?

Figyelt kérdés

25 éves, magával foglalkozik csakis. Családot alapítani nem hajlandó mivel megállás nélkül dolgozik, azért, hogy magának megvehessen mindent amit szeretne.


Rendkívül büszke vagyok rá. Ekkora becsületességgel sokat dolgozik de így hogyan lesz gyerekei családja? Mit gondol honnan fog teremni?


25 évesen meg kéne kezdeni a családi élet alapjait letenni az asztalra, azért nehogymár! Félek ki fog futni az időből és egyedül marad. Első gyereket azért majdnem kötelező ha nem illendő megteremteni, ebben a korban már rég. Azonban kb. egész generációjánál ezt figyeltem meg, nem csak rajta.



2023. aug. 22. 19:09
1 2 3 4 5 6 7
 11/64 anonim ***** válasza:
96%
Azon gondolkozz el, hogy miért is akarsz beavatkozni egy ivarérett másik felnőtt ember életébe. Épeszű ember nem azért hoz világra egy másik embert, hogy az neki, a szülőjének okozzon boldogságot pl. unoka létrehozásával. Ez a dolog biológiai ösztönkésztetésből ered. Hagyd, hogy a saját ritmusa és gondolatai alapján éljen és cselekedjen. Ha egyébként nincs elutasító véleménye a családról, akkor majd úgyis eljön az az élethelyzet, amikor ez majd létrejön. De ha nem, akkor sincs semmi baj, az ő életével azt csinál, amit akar, még ha a szülőnek ez nincs is ínyére.
2023. aug. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/64 anonim ***** válasza:
95%
Kérdező te nem tudom milyen párhuzamos univerzumban élsz hogy azon csodálkozol miért nem vállalnak huszonéves gyerekek(!) gyereket.
2023. aug. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/64 A kérdező kommentje:
Azért félreértés ne essék! Nem azért kérdeztem ezt az egészet, mert annyira unokát szeretnék, igaz nagyon örülnék neki, de nem erőltetem. A fiam volt osztálytársai sorra házasodnak, a barátai között is szinte mindenkinek van párkapcsolata. Őt meg csak a pénzt hajtja.
2023. aug. 22. 19:45
 14/64 anonim ***** válasza:
68%

Na, megjött az esti provokáló.


Kérdező, ha egészen véletlenül valódi a kérdésed, van egy rossz hírem: az is megtörténhet, hogy a fiad egyáltalán nem akar családot alapítani. És az is teljesen rendben van.

Ahogy az is, ha 25 évesen csak magára koncentrál. Ha akar, majd alapít családot, neked ehhez a világon semmi közöd, még akkor se, ha az anyja vagy.

2023. aug. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/64 anonim ***** válasza:
98%

A fiad majd akkor vállal családot, ha komolyan beleszeret valakibe, ebbe te nem szólhatsz bele.


Akkor meg majd az lesz a baj, hogy nem olyan nőt választott, aki neked is tetszik, amilyet te szerettél volna, ugye?


Hagyd békén a fiadat, élje úgy az életét, ahogy akarja.


Ha folyton kritizálod, később csúnyán megbánhatod még!


Egy másik anyuka.

2023. aug. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/64 anonim ***** válasza:
76%

"nekem fura, ha valaki nem alapít családot a húszas éveiben. Én 24 évesen szültem először és a kórházban azt mondták, hogy ilyen öreg kismamát is régen láttak."

Jó, de te nő vagy, ő meg férfi, azért az se mindegy, tényleg... Lehet, hogy majd 30-on vagy 40-en túl elvesz egy huszonévest (aztán megint jössz majd ide kérdezősködni, hogy nem lesz-e túl nagy a korkülönbség :D)... Meg minél régebbre nézünk vissza, annál inkább öregnek számított egy olyan kismama is, aki ma simán csak az átlag.

Egyébként meg ezt a szemléletet mennyire tartottad fontosnak belénevelni? Hogyan próbáltad? Mert úgy tűnik, nem nagyon sikerült...

2023. aug. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/64 anonim ***** válasza:
100%

"volt osztálytársai sorra házasodnak, a barátai között is szinte mindenkinek van párkapcsolata"

Azért azt se árt tisztázni, hogy konkrétan családalapításról beszélünk-e, vagy csak a kirakatba kéne már valami barátnő, nehogy megszólhassanak (téged vagy őt?...)...

2023. aug. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/64 anonim ***** válasza:
97%
10, na ne handabandázzunk már a 24 évesen öreg kismamával... ez 50 éve sem volt így
2023. aug. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/64 anonim ***** válasza:
15%
Szerintem a fiad meleg, ezért nincs mellette nő.
2023. aug. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/64 A kérdező kommentje:

Kiegészíteném, hogy mi sem a szüleink nyakára vittük az unokát! Volt saját lakásunk és kocsink is! Van saját lakása, mi vettük neki a diplomaosztójára, de ő úgy gondolta, hogy neki nincs ideje fenntartani egy háztartást és elég neki egy szoba, így itthon maradt azt a lakást pedig kiadta. Igen!


A rezsibe nem fizet bele, de azt nem is várnám el, fizeti a saját lakásának a költségeit. Egyébként ő az első diplomás a családban. Én főztömet egyedül hétvégente eszi. Ezentúl mindig mondja ő szeret dolgozni azért dolgozik ennyit mert csomó mindent megvesz magának, számítógép, fényképezőgép, márkás ruhák. Meg szeret eljárni éttermekbe, meg a barátaival szórakozni. Én csak azt szeretném, ha boldog lenne és lenne egy szerető párja, akivel családot alapíthat.

2023. aug. 22. 20:24
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!