Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gyerekem (fiam) hogy lehet...

Gyerekem (fiam) hogy lehet ennyire egocentrikus/önző?

Figyelt kérdés

25 éves, magával foglalkozik csakis. Családot alapítani nem hajlandó mivel megállás nélkül dolgozik, azért, hogy magának megvehessen mindent amit szeretne.


Rendkívül büszke vagyok rá. Ekkora becsületességgel sokat dolgozik de így hogyan lesz gyerekei családja? Mit gondol honnan fog teremni?


25 évesen meg kéne kezdeni a családi élet alapjait letenni az asztalra, azért nehogymár! Félek ki fog futni az időből és egyedül marad. Első gyereket azért majdnem kötelező ha nem illendő megteremteni, ebben a korban már rég. Azonban kb. egész generációjánál ezt figyeltem meg, nem csak rajta.



2023. aug. 22. 19:09
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
96%

A fiad nem önző, hanem normálisan gondolkozik. Jó dolog hogy dolgozik és nem tőled várja hogy a gyerekével és feleségével együtt eltartsd. Gondolom megakarja alapozni a jövőjét, hogy legyen háza kocsija , aztán jöhet a család.


Szerintem inkább te vagy önző, hogy a saját életszemléletedet akarod ráerőszakolni, mikor már régen nem az a világ van amiben te élted a fiatalságodat.

2023. aug. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 anonim ***** válasza:
93%

Nem önző.


Semmivel sincs elkésve, még nagyon fiatal.


Jobb már felnőttként, több tapasztalattal párt találni és gyereket vállalni, mint nagyon fiatalként. Főleg férfiaknál.


Csak 25 éves! Úgy írsz róla, mintha már 45 lenne :)


Szóval hagyd, hogy élje az életét és ne akard neki megmondani, hogy mikor legyen szerelmes, stb. Ez nem parancsszóra szokott történni.

2023. aug. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/64 anonim ***** válasza:
92%

Az, hogy "Első gyereket azért majdnem kötelező ha nem illendő megteremteni, ebben a korban már rég". Miért állítasz be szabályokat más ember életébe?


Szerintem pont te akadályozod a pártalálását (és így a családalapítását is) azzal, hogy nem hagyod, hogy a maga tempójában és a maga elképzeléseinek megfelelően találjon párt, hanem mint egy határidős munkát, úgy próbálod sürgetni.


Hagyd békén, hagyd, hogy élje az életét!


És akit majd párjául választ, azt ne a magad szemüvegén át kritizáld, hanem mondd azt, hogy ha a fiad boldog mellette, akkor te is szereted őt.

2023. aug. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/64 anonim ***** válasza:
95%
Ki szeretne ilyen anyóst vagy apóst?
2023. aug. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/64 anonim ***** válasza:
97%
Te vagy az önző, amiért a saját akaratodat akarod ráerőltetni.
2023. aug. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/64 anonim ***** válasza:
90%
Túlreagálod nagyon. Hagyd békén a fiad! Úgy beszélsz, mintha 50 éves lenne, akkor valóban lehetne problémázni az unokán.
2023. aug. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/64 anonim ***** válasza:
92%
Nincs olyan hogy illendő.. ez csak a te elvárásod lenne, ami neki nem kell számítson, mert ez az ő élete és döntése. Szerény véleményem szerint teljesen jól teszi hogy önmagával foglalkozik ebben a korban.
2023. aug. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/64 anonim ***** válasza:
14%

"megállás nélkül dolgozik ... Rendkívül büszke vagyok rá."

Gondolom, akkor is mindig rendkívül büszke voltál rá, amikor mást se csinált, csak tanult és hozta az ötösöket... Hát ez lett belőle... Ezért mondom mindig, hogy nem szabad csak a tanulással foglalkoznia egy gyereknek...


"így hogyan lesz gyerekei családja? Mit gondol honnan fog teremni?"

Ő mit mond erre?


"azért nehogymár!"

Mit nehogymár?


"Első gyereket azért majdnem kötelező ha nem illendő megteremteni, ebben a korban már rég."

Az életkora alapján tulajdonképpen már tényleg jöhetne az első gyereke, de azért már előre sajnálom az első unokádat, ha csak azért fog megszületni, mert "majdnem kötelező ha nem illendő megteremteni" őt... Egyébként sem a fiad fogja megteremteni... Nem mellesleg pedig ahhoz, hogy az unokádnak jó legyen megszületnie mostanában, a fiadnak már meg kellett volna nősülnie, ahhoz pedig az kellett volna, hogy ne abba nőjön bele, hogy csak a tanulás a dolga, aztán meg a munka...

2023. aug. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/64 anonim ***** válasza:
84%
😂😂😂😂 kötelező, na persze. Megint egy fideszes...
2023. aug. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/64 A kérdező kommentje:
Akárhogyan is rossznak és csúnyának tűnik a hozzáállásom, de nekem fura, ha valaki nem alapít családot a húszas éveiben. Én 24 évesen szültem először és a kórházban azt mondták, hogy ilyen öreg kismamát is régen láttak.
2023. aug. 22. 19:27
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!