Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért akarja ellehetetleniteni...

Meskalito kérdése:

Miért akarja ellehetetleniteni az anyuka válás után az apjától a gyerekeket, nyilván az élettárs beleszól. De anyának mondható-e egy ilyen aki már nagyobb jogokat ad az uj csávónak mint a normális volt apukának?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 13. 01:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
66%
Egyűltalán nem ritka ez, hogy az aprja ellen neveli akár később a gyereket és addig is próbál keresztbe tenni ahol lehet.
2023. ápr. 13. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
64%
Nem feltétlen az új fickó keze van a dologban. Nőknél ez elég gyakori eset, hogy mi ennek az oka azt nem tudom, gondolom így akarnak hatalomhoz jutni.
2023. ápr. 13. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
49%

Kedves 1-es!

Egy embernek a gyereke az első, az esetek többségében jogosan tiltja az apját a gyerektől (alkoholizmus, figyelmetlenség, nemtörődömség, állandó csajozás/kurvázás, vagy csak azért akarja a gyereket hogy anyukának megmutassa hogy még mindig “ő a főnök)

Azért én sok elvált családot ismerek es a jó apák akik ugyannyit vannak a gyerekkel mint az anyja es nem okoz problémát a gyerekkel programozni vagy tanulni haverozás meg tv-zés helyett azoktól a válás után sem tudja eltiltani az anyja a gyereket es az apát, de egy igazi anya nem is akarja.

2023. ápr. 13. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
69%
Ez attól függ, milyen volt az apuka...
2023. ápr. 13. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
55%

Egy embernek a gyereke az első - hármas, te szép ki álomvilágban élsz azért, mit ne mondjak :)


Normális esetben! a gyerek az első, aztán miután ott az új pár, esetleg egy féltesó az elsőszülött gyerek örülhet, ha veszik valamibe.


NEM mindig, de sajnos jóval több esetben ez a helyzet, mint illene.

2023. ápr. 13. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
76%

Akkor biztos az én környezetem ennyire kivételes. Nálunk mindenki elvált, kapásból kb 15 szitúáció és család ugrik be, a rendes apukák ugyanúgy kapnak felügyeletet ugyanúgy foglalkoznak a gyerekkel és hiába jött új pasi az anyának a gyereke az első ( na ilyenből meg kijelenthetem hogy mondjuk ha 30 elvált anyuka ismerősre gondolok mindnek a gyerek az első) a szar apukák akik miatt a legtöbb esetben megtörténik eleve a válás vagy csak szimplán akik amúgy is a korábban felsorolt csoportba tartoznak azok nem kapják meg.


Szóval igen is tartom magamat ahhoz hogy jogtalanul, egy jó volt férj és apukától nem fogja megvonni a gyerek láthatóságát, és a gyerekének sem fog fájdalmat okozni. Különben is minél többen vannak a családban annál jobb, több apuka, több anyuka külön külön boldogok…mit kell hisztizni?

Ja és van féltestvérem és elvált szülők gyereke vagyok én is.


Illetve én azt írtam le amit a környezetemben látok mert amúgy szinte mindenki elvált.

2023. ápr. 13. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
73%

Ez azért eléggé szituáció függő és nem lehet egy általános sémát ráhúzni...


Egy biztos, az esetek többségében az elvált felekben valami sértődöttség valamelyik vagy mindkét oldalon van. Az csak nagyon ritka, ha mindkét fél örömmel válik el. Ettől fogva bármilyen és bármilyen mértékű lehet a további, akár gyerekkel kapcsolatos konfliktus....


Szüleim esete pl:

Elváltak, anyámnál maradtam. Anyám hagyta is hogy apám a kijelölt időben elvigyen, sose akadályozta. Akkor akadályozta volna, ha úgy látja, bajom lenne belőle. De nem volt, így nem tette.

Hanem...Amit éveken keresztül hallgattam, hogy így az apád, ugy az apád, ennyire szemét, annyira aljas, meg ha itt lenne már nem itt tartanánk, stb...

Bár anyámnak teljesen igaza volt... mégis talán nem az én fejemhez kellett volna ezeket vágnia. MIndegy, igazából leperegtek rólam, nem okozott bennem ez törést.

Anyám azért alapvetően megérthető. NEM AZÉRT SZÜLT GYEREKET, HOGY EGYEDÜL NEVELJE.... Igent mondott apámnak, úgy volt, hogy család lesznek, nem elválnak 4 éves koromban...

De a mindennapi közös életükben voltak apró nézeteltérések ilyen tipikus buta kis otthoni dolgokon, amiken úgy össze tudtak veszni, hogy olyankor apám fogta magát és elment a kocsmába vagy a haverjaihoz. Majd mivel apám jóképű volt és csöpögtek utána nők, hagyta magát... Gondolom jó megoldás volt az otthoni viták után újabb és újabb nőknél vigasztalódnia....


Anyám ott hibázott, hogy szerintem időnként ő is engedhetett volna apámnak, vagy képes lett volna kompromisszumokra... de anyám az otthoni dolgokban nem ilyen, én is megtapasztaltam, szóval apám idegessége valamilyen szinten érthető volt.


Na aztán az egyik nőcske terhes lett. (Vagy már volt, és apámat palizta be, az is lehet, mert sokak szerint egy fél katonaság végigment rajta abban az időben...) Addig-addig, míg a terhes nő teljesen elbolondította, és elváltak, itthagyott engem.


Nos, oké, hogy anyámmal nem egyezik apám, de ezt neki még azelőtt tisztáznia kellett volna, mint hogy én megszületek, sőt inkább mielőtt anyámat feleségül veszi. Ha már feleségül vette, pláne itt voltam én is, akkor lett volna határozottabb és megoldotta volna itthon a konfliktust, nem másik családot buherál....

Anyám és apám is hibás, de főleg apám. Nincs mit szépíteni.

Egyébként az új nője valóban egy k..va volt, csináltak még pár gyereket, aztán otthagyta apámat...

2023. ápr. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
74%

Így mindenféle konkrétum nélkül eléggé nehéz bármit is írni.

Hogyan tilt? Miért? Mi a gond az új párjával?

Sajnos sokan a gyereket használják fel a másik bántására. Nők és férfiak is ugyanúgy.

De azért van olyan is bőven, amikor teljesen jogos, hogy nem rajonganak az egyik szülőért. Nagyon sok családot láttam, ahol azért váltak el, mert az egyik fél (99%-ban az apa) alkoholista, agresszív, veri a feleségét, gyerekeit.

2023. ápr. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
51%
6,és nem lettél elhanyagolva vagy bántva hogy lett anyudnak ujj társa??hogy viszonyult hozzád a férfi?vagy amikor lett féltesod nem lettél csesztetve??
2023. ápr. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
90%
Legtöbb anyuka örül, ha apukara rabizhato a gyerek és van egy kis szabadideje
2023. ápr. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!