Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire normális, ha szinte...

Mennyire normális, ha szinte soha nem öleltek meg a családtagjaim? Milyen gondokat okozhat ez?

Figyelt kérdés
Kiskoromban max elalvás előtt puszi, meg később maradt a puszi csak formális eseményekre, mint elvárás, ami nekem már inkább teher.
2023. márc. 25. 22:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
13%
Keress egy jó pszichológusz, mert ez nem normális.
2023. márc. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
88%

Nem normális sajnos, mert - bár különböző mértékben- de mindenkinek lenne igénye rá, főleg gyerekkorban.

Biztos nem az érintés lesz a szeretetnyelved.

2023. márc. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
97%

Hát nálunk se volt szokás az ölelgetes. Ettől függetlenül teljesen normális ember lettem. Meg sose okozott lelki problémát ez a dolog nekem.


Viszont én sokat ölelgetem a saját gyermekemet, mert ő is szereti és én is.

2023. márc. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
54%
Engem sem öleltek, de őszintén nem is hiányzik visszagondolva. A feleségem néha b*szogat, miért nem ölelem meg a gyerekemet, de igazából nem érzek késztetést.
2023. márc. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
27%
Semmiféle gondot nem okoz. Az ölelés hiánya nem bántalmazás. Sok ember nem ölelkezős-puszilgatós.
2023. márc. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
40%
Rühellem ha ölelgetnek
2023. márc. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
89%

Engem se ölelgettek a szüleim. Nem tudom emiatt lehet-e, de felnőttként sem szeretem ha valaki megölel vagy hozzám ér.

Nagyon nehezen nyitottam ilyen téren a páromnak.

N

2023. márc. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy párt szerintem, aztán ölelhetitek egymást, egy bizonyos kor után ez elsz a normális.
2023. márc. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
86%
Az emberek elég jó része kb olyan, mint akit vasvillával vettek el az anyjától. Önmagában ez nem lenne gond, az inkább ott kezdődik, hogy változni is képtelenek. Nem azon múlik, hogy a szülő mekkora kretén volt. Ha azok közé a szerencsések közé tartozol, akik fóbiák meg mindentudás nélkül simán csak eldöntik, mit csinálnak, akkor nyert ügyed van, tudsz egyensúlyt teremteni magadnak és a szeretteidnek ölelésben is, és még megszámlálhatatlan másban is.
2023. márc. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk se volt jellemző. Volt egy időszak valamikor kiskamasz koromban amikor emlékszem hogy anyával sokat ölelkeztem meg talán a nővéremmel is, de aztán teljesen kikopott. Puszi mai napig nem szokott lenni, talán szülinapkor de az se mindig.

Én viszont a páromat meg a gyerekemet ölelem, puszilom, mások érintését nem szeretem.

2023. márc. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!