Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire normális, ha szinte...

Mennyire normális, ha szinte soha nem öleltek meg a családtagjaim? Milyen gondokat okozhat ez?

Figyelt kérdés
Kiskoromban max elalvás előtt puszi, meg később maradt a puszi csak formális eseményekre, mint elvárás, ami nekem már inkább teher.
2023. márc. 25. 22:14
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
43%
Ez olyan gondokat okozhat amilyeneket csak akarsz, elképzelsz magadnak. Válogass a lehetöségek közül! Utána meg háborodj fel és utáld a szüleidet természetesen. (Az a lehetöség eszedbe ne jusson, hogy megvonod a vállad és megteremted magadnak azt a kis világot ami jo neked! Sok munkával szeretettel.)
2023. márc. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
80%

Ha hiányzik, az gond. Engem sem ölelgettek, és baromira vágyom rá. Vigasztalni sem vigasztaltak soha.


Egyszer bekerültem egy társaságba, ahol elviccelve elmeséltem egy szomorúbb sztorit, és az egyik lánynak (én is lány vagyok) az volt a reakciója, hogy magához ölelt vigaszképp. Azt hittem, ilyen csak a filmekben van. Akkor elsírtam magam, de örültem is, hogy nem vagyok bolond, amiért mindenhogy vágyom az érzelmeim megélésére.

2023. márc. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk se volt divat ölelkezni pusziszkodni gyerekkoromban, most felnőttként rühellem ha hozzámér valaki vagy úgy akar dumálni, hogy közben megérinti a vállam.
2023. márc. 26. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
97%

"Az ölelés hiánya nem bántalmazás."

Azt kell mondjam, hogy annak élem meg, mivel én odabújós, ölelős, puszit napközben is csak úgy larpúrlar is az arcanyomós vagyok, Ő meg nem. Iszonyatos.

És biztos neki is, mert nem érti vagy nem akarja érteni, hogy mi történik.

2023. márc. 26. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
87%

Nálunk sem volt anyáméknál szokás az ölelgetés/puszilgatás. Pl anya és nevelőapám 26éve vannak együtt, de kég csak egy szimpla puszit sem láttam köztük, nem hogy ölelést.

Nekem kb ovis koromban adtak puszit utoljára. Emlészem 5.ben szervezett az ofő anyáknapját, mindenki tök természetesen adott puszit az anyukájának, nekem nehezemre esett.

Hogy most ebből adódik-e vagy sem, semmit nem tudtam anyámmal megbeszélni soha. Se tini gondokat, se pl fiú ügyeket. Vagy most a szüléseimet. Neki ezek is tabuk kb.


En 7 éve vagyok lassan a férjemmel, de a mai napig fura sokszor, ha megölel vagy puszit ad random. Az első években kényelmetlen is volt.


Ennek ellenére van 2 gyerekünk, őket viszont szeretem puszilgatni. Az ölelés más, arra emlékeztetnem kell sokszor magam

2023. márc. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
80%

Ez baj szerintem. Mármint nem veled van baj hanem a családtagokkal.

Milyen ember az aki nem tudja megölelni a gyerekét…

Nekem sokáig tartott feldolgoznom a traumáimat. Voltam pszihológusnál is az évek alatt.

Most hogy gyerekem van, mindig ölelgetem, dícsérgetem, bíztatom. Minden olyat teszek amit a szüleim elmulasztottak. És tele is van önbizalommal. Amúgy azt vettem észre hogy a férjem sem szokta ölelgetni a lányunkat, de mindig a kedvében jár. Őt sem szerették jól gyerekkorában.

2023. márc. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
94%
Nalunk se volt olelgetes, de annal jobban becsultem az 1. baratnomet mert o meg olelgetett allandoan
2023. márc. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Anyukám nem volt ez az ölelkezős típus, mivel őt sem ölelgették, én gyerekként viszont ezt hiányoltam és mai napig is érzem huszonéves, hogy jól esne. Amint lett barátom, az volt számomra a legjobb, hogy megölelhettem! Egyébként egy olyan gyereknél, aki ezt (fokozottan) igényli, tud problémát okozni. Adódhatnak olyan problémák, hogy nem fogja eléggé szeretve érezni magát, mivel ez az igénye figyelmen kívül van hagyva, a jövőben pedig két véglet lehet: vagy borzalmasan éhezni fog a testi kontaktra, vagy irtózni fog tőle.
2023. jún. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!