Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az normális, hogy irigylem az...

Az normális, hogy irigylem az idősebb családtagjaimat?

Figyelt kérdés
Irigykedve nézem az idősebb családtagjaimat, mert ők 50-60 között vannak, nagy tapasztalattal, közel a nyugdíjhoz, évtizedes házastársakkal. Annyira lennék az ő helyükben.
2015. márc. 6. 19:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen normális! ÉN is irigylem a rokonaimat.
2015. márc. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom hany eves vagy, de hamarabb el fog telni az a kis elet, mint gondolnad.

Ne irigyeld oket! A tapasztalat, es remelhetoleg a bolcsesseg is, az idovel fog jonni.

2015. márc. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
hát én nem irigylem. Fiatal vagyok, előttem az élet. Szerintem minden korban meg kell találnunk a célt, a szépséget...
2015. márc. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%
Nem tudom, én nem örülnék neki így 20 éves fejjel, ha holnap felkelnék és 50-60 körül lennék. Nem érdekelne a sok tapasztalat, a stabil házasság, gyerekek, a nyugdíj közelsége, csak az, hogy eltűnt az élet. Én szeretek 20 éves lenni, örülök neki, hogy nincs családom, sőt még párom se, aki felé kötelezettségeim, felelősségem lenne, örülök, hogy szabad vagyok, bulizhatok, megvalósíthatom az összes nagy célom és álmom, kiélhetem magam, remélem, sok minden vár még rám.
2015. márc. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
43%
Nem, nem normális. Én nem tudom őket irigyelni. Fiatal vagyok, előttem az élet. Élvezem a kicsi gyerekeimet, a házasságomat, tele vagyok tervekkel... Alakulnak a dolgaim és élvezem. Kell ennél több? Én nem tudok irigy lenni egy 40-50-60 évesre, sőt... :D
2015. márc. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
9%

Nem irigylem őket, sőt... Inkább néha sajnálattal tekintek rájuk, hiszen az életük több mint felén túl vannak. Néha elgondolkodom rajta, hogy én hogy tekintek majd ilyen idősen vissza az életemre. Vissza fogom sírni a fiatal koromat, ez már biztos.

Az ő útjuk is azért szép, a jelenük azért irigylésre méltó, mert megélték az életüket a maguk örömével és kudarcával együtt. Neked is meg kell élned a saját életedet. Én örülök neki, hogy annyi idős vagyok amennyi és annak örülnék, ha egy kicsit lelassulna az idő, nem pörögne ilyen gyorsan. Nem akarok megöregedni, sem meghalni. Élni akarok még nagyon nagyon sokáig!

2015. márc. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
26%
Én azért irigylem őket, mert szinte nulla munkával (60-80-as években sokszor voltam szülők nagyszülők munkahelyén láttam hogy (nem) dolgoznak) és mégis szép nyugdíjat kapnak, körbeutazgatták a kontinenst, mindenük megvan, mi meg csak gürizünk állandóan, és nem látom, hogy nyugdíjunk lesz-e majd egyszer vagy megérjük-e egyáltalán és nyaralni sem tudunk menni. Pedig sokat tanultunk, értelmiségiek vagyunk.
2015. márc. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én az enyéimet nem, mert általában igaz, hogy évtizedes házastársakkal, csak a fele minden nap üvöltözik egymással, és "csak a gyerek miatt nem váltak el", vagy csalták egymást agyba-főbe.
2015. márc. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!