Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem szeretem se apámat, se...

Nem szeretem se apámat, se anyámat. Nem tudom hogyan birkózzak meg ezzel az érzéssel, mert rossz embernek érzem magam tőle?

Figyelt kérdés

Tisztelem őket, de szeretetet nem érzek sajnos.:(


Bántalmazó családban nőttem fel, rendszeresek voltak a szüleim között a balhé a pénz miatt. Apám letette a fizetését anyámnak, aki 2 hét alatt elköltötte, enni nem volt, mindig kölcsön kellett kérni. Elváltak, de a pénz miatt együtt maradtak, mert anyám nem dolgozott és sehova nem tudott menni. Az ostor rajtam csattant mindig. Szószerint ordibálásban nőttem fel, természetes vol, egy idő után már nem hatott rám.


Anyám utál. Kiskoromban teljesen tönkretett lelkileg, állandó kontroll alatt tartott és rombolta az önbizalmam, illetve apámat és engem átkozott. Mai napig rosszindulatú nő. Neki amúgyis van valamilyen idegrendszeri problémája, ami pszichiátriai kezelést igényelne, de sosem ment orvoshoz vele. De tulajdonképpen mint egy idegbeteg. Most hogy már nem tud úgy bántani, csak álszenteskedik velem, mert senki sem segít rajta.

Apámon egyszerűen látom hogy annyira nem vagyok a szeme fénye. Kilátástalan élete van, és csak azért kellek hogy segítsek neki pl.anyagilag, vagy mert magányos és legyen mellette valaki. Amúgyis fiút akart.


Anyát régen gyűlöltem amiért lelkileg bántott, mostmár semmit sem érzek iránta. Ő legfőképp arra játszik, hogy ne veszítsen el mert valakinek el kell őt tartania (nekem, azt gondolja). Voltam pszichológusnál, de azt tapasztalom magamon, mintha komolyabb mentálisan kialakult betegségem lenne.:( Visszahúzódó vagyok, gátlásos, néha szorongó. Néha nem tudok mit kezdeni az érzelmeimmel, mert túl soknak vagy intenzívnek érzem őket. A legrosszabb hogy szégyenlem a szüleimet, és bűntudatot érzek amiért egyszerűen nem szeretem őket.

23N



2022. nov. 12. 22:53
 1/9 A kérdező kommentje:
Tudom hogy aki szerető családban nőtt fel, az nem is tudja megérteni amit leírtam..
2022. nov. 12. 22:55
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem kaptál semmi jot tölük akkor ne okold magad.
2022. nov. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%

Szeretet csak szeretetert lehet kapni. Ha otthon nem kapsz szeretetet es te sem szereted a szuleidet, foleg hpgy mar 23 eves vagy, ne a szuleid hibait hantorgasd, keresd benne a miertet. Itt az ideje, hogy magadbol kiindulva, keresd meg a szamodra megfelelo eletet es eld azt/ Ne hagyd, hogy megkeseritsen a mult es azon bosszankodni. Legy boldog a magad epitette vilagban es hagyd a szuleid hibaztatasat.

Unom mar ezt a sok fiatalt a GYIK rol akik nem azon igyekeznek, hogy ok jobban csinaljak, onnalosodjanak, boldoguljanak a sajat erejukbol. Ahelyett csak a mult hibain keseregnek, tehetetlenul.

2022. nov. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én félig meddig szerető családban nőttem fel, de megtudlak érteni. Én a helyedben tiszteletet sem tudnák érezni feléjük.. De semmiképpen nem vagy rossz ember, hanem rohadtul erős amiért ezt kibírtad!♡ engem a mamám pl lesz.art 16 éves koromig aztán kellettunk neki hasonló okból mint te otthon és utána jó lettem én is, sőt én lettem a lelki szemetese meg stb is ezután. Aztán rajott mit csinál és próbáltjó nagyi lenni de nem tudom szeretni egyszerűen és még csak nem is tisztelem. Sokáig éreztem rosszul magam ezért de el kellett fogadnom, hogy ezért nem örlődhetek, mert nem én vagyok a toxikus önző, stb személy aki miatt ez így alakult. Nem ugyanaz a szint de ah érzés és a helyzet ezután érzelmileg hasonló sztem.


Aztán ott a tesóm aki tönkre tette a gyerek korom, erőszakos volt velem, megpróbált megölni párszor, na öt gyűlölöm teljes szívemből és ezért soha egy percig talán nem volt bűntudatom, lenézem a lecsúszott nyomorek mostani énjét es életét, ezen kívül semmit nem foglalkozok vele mostmár.



A lényeg: ne érezd magad semmi miatt rosszul! Csodálkoznák, ha nem érezném így feléjük, ahogy. Te semmiért ne hibáztasd magad, tényleg és jobban jársz, ha egyszerűen eltűnsz valahogy a közelükből, mert a mentális állapotodat teljes mértékben tönkre tehetik, jobbat erdemelsz ennél!

2022. nov. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%
Ha ez így mind igaz, a tisztelet se jár nekik nem hogy még szeretet. Majd lesznek emberek az életedben, akik tisztelni és szeretni fognak, nekik majd viszonozhatod ezeket az érzéseket. A te életed, te irányítod, ne hagyd hogy bárki rosszat tegyen veled. Bízz magadban, kitartást.
2022. nov. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen érthető, hogy nem szereted őket. Az viszont nem, hogy tiszteled őket. Mi tiszteletre méltót találtál bennük?
2022. nov. 13. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Miért kellene szeretned őket? Teljesen normális amit érzel, és egy pillanatig nem kellene rosszul érezned magad tőle.

Megkeserítették a gyerekkorod, és a mai napig ezt teszik. Ébresztő! Fogd a holmid, és költözz el, ne őket pénzeld, hanem kezd el építeni a saját életed. Pszichológushoz meg továbbra is kellene járnod, sokat tudna segíteni a továbblépésben.

2022. nov. 13. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

3-as válaszát osztom.

Az a baj, hogy sokan, akik szenvednek, végső elkeseredésben ide írnak, mindig azt akarják "megszereltetni", aki, ami miatt szenvednek.

"Mit csináljak anyámmal, nagyanyámmal?"

"Hogyan érjem el, hogy másképp gondolja?"

Nem ők szenvednek, nem a környezet, ők jól érzik magukat és nem érik a fesztivált. Az kér segítséget, aki miattuk kérdést ír ki. Így nekik kell változtatni.

2022. nov. 13. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
a szülő tartja el a gyerekét, mert felvállalta és nem fordítva. az ilyet ott kell hagyni sajnos, mert én nem hiszek abban, hogy változna. legyél szabad, mint a kismadár és szállj el. akár szó szerint valahova messzire...
2022. nov. 14. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!