Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan mondta apám, hogy egy...

Jogosan mondta apám, hogy egy szégyen vagyok semmi kitartásom?

Figyelt kérdés

első munkahelyemről eljöttem két nap után, mert ez egy dohánybolt és bejöttek a csövesek pisi szaggal meg a cigányok és ordibáltak meg variáltak a pénzzel és ettől megijedtem nap végén meg tízezer forint hiányom volt és sírva fakadtam és ma már nem mentem be és egynapi keresetemet nem adják oda mert annyi volt a hiány.


apám meg mondta, hogy nem igaz, hogy emiatt feladom meg miért tanultam eladónak ha hülye vagyok hozzá és tiszta szégyen vagyok hogy semmi kitartás nincs bennem és nehogy azt higgyem máshol majd jobb lesz és akkor majd minen munkahelyet otthagyok az első sérelemnél meg hogy nem arra megy ki a játék hogy velük majd eltartatom magam


2022. szept. 20. 19:36
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem azért ez így durva kijelentés volt.

Valahol el kell kezdeni, én pl nem bírnám a kereskedelmet. Meg a vendéglátást se. Egyszer betettek pincérnek, utáltam minden percét.

A sírás kerülgetett.

Azóta eltelt jópár év, fogyatékosokkal dolgozom. Szeretem. Majd te is megtalálod, ahol jó.

2022. szept. 21. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
43%

Durva kijelentés volt, de apukádnak valahol igaza van. Én egyébként nem értem, hogy mit vártál, a dohányboltba bejáró emberek nagyrésze nem a legtanultabb rétegek közé tartoznak. Csöves, hugyos, agresszív emberek gyűjtőhelye. Ha te félős vagy, könnyen sírsz és nem vagy kemény kiállású, és ezt mind tudod magadról, akkor nem szabad olyan helyre menni ahová ez kell.

A másik dolog, hogy tényleg ez lesz sok más helyen. Methhead Réka ugyanúgy szokott bevásárolni, kozmetikai cuccokat venni, mekibe rendelgetni. Próbálj meg egy olyan helyet keresni, ahová ilyen emberek nemigen mennek be.

2022. szept. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
74%

Nincs igaza, de tanulj mást. Nem is értem ki az, aki eladónak TANUL. Hát basszus. 5 évig voltam az diákmunkásként, semmi különösebb tudás nem kell hozzá. Nem értem mitől lenne szakma.

És az eladói munka mindenhol szar lesz. Az egy dolog, hogy ha mázlid van, nem kell csövikkel vitatkoznod, de kasszázni mindenhol kell. "Nagy karriert" futhatsz be boltvezetőként, nettó kb 20-al több fizuért, ezerszer több felelősséggel. Ha kasszázni nem tudsz, akkor nem tudom mit tanultál mint szakképzett eladó. És problémás vevő is mindenhol lesz, eladóként te vagy a tápláléklánc alján, mindenki beléd rúg ha ideges, mert tudják, hogy te úgysem bunkózhatsz vissza.

Írtam már egyszer ezt a hasonlatot, de eladónak tanulni olyan, mint a elvégeznél egy fikapöckölő tanfolyamot. Semmi értelme, mert egy boltot sem érdekel, hogy megvan-e a szakmád, amúgy meg a hülye is tudja csinálni.

2022. szept. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
88%
#23 vagyok, amúgy ez inkább a szüleid hibája. Nekik kellett volna észnél lenni, és mondani, hogy ne tanulj valami olyat, ami teljesen haszontalan. Mert aki fiatal, az elhiszem, hogy tényleg elhiszi, hogy eladóként neki szakmája lesz. De azért egy felnőtt ember aki engedi, hogy eladónak tanuljon a gyereke, az nem tudom mit várt. Szóval én ezt megmondanám a helyedben apádnak, hogy igazán lehetett volna annyi támogatás benne, hogy segít valami értelmes szakmát választani.
2022. szept. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
83%

atya világ mennyi tapló ír ide és hatalmas tisztelet annak a pár embernek aki normálisan válaszolt. már miért a kérdező lenne itt bármiben is hibás? eleve már az milyen hogy második napján egyedül hagyják? főleg kezdőként. főleg hogy gondolom pontosan tudják hogy balhés vevők járnak be és ebből gond lehet.


#23 az meg hogy te szakmának tartod-e az eladói munkát vagy sem a kutya fülét nem érdekli, ugyanis az egy a magyar állam által hivatalosan elismert képesítés, szakma. ja igen és a tanulókat gyakorlaton nem a kasszába rakják be, jobb ha tudod, meg a kereskedelmi gyakorlat is olyan "hasznos" mint a többi


aki meg lenézi a kereskedelmi dolgozókat az meg gondoljon bele mi lenne ha holnaptól nem dolgoznának és te meg nem kapnál semmit a boltban mert már az árut nem lenne aki leszedi a kamionról és átveszi a többiről nem is beszélve

2022. szept. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
87%

#25 Nem nézek le senkit, mint írtam, 5 évig voltam eladó, az utolsó fél évben boltvezető. Szakma nélkül, tök mást tanultam mellette.

Látom a volt kollégáim többségén, hogy kering boltról boltra mint gólyafos a levegőben, mert sehol nem jó, mindenhol kevés a fizu, sok a munka, sok a gyökér. És mivel hatalmas munkaerőhiány van, akinek keze-lába megvan, azt felveszik eladónak. Tök felesleges tanulni. Tudom, hogy van ilyen szakma, de ennyi erővel lehetne utcaseprő vagy ablakmosó képzéseket is szervezni. Semmi olyan képesség nem kell hozzá amit iskolában kéne tanítani, és senki nem nézi mikor eladót keres, hogy van-e papírja, mert annyira nincs jelentkező, hogy egy okosabb majmot is felvennének. Még az idősebb, 50+ dolgozókra volt jellemző, hogy volt papírjuk róla, a fiatalok közül meg jött az akinek hirtelen nem volt jobb ötlete, végzettsége senkinek nem volt hozzá 50 alatt.

Egyszer összehívtak egy gyűlést, hogy érkezik majd közénk egy új kolléga, akivel az a helyzet, hogy hajléktalan, úgyhogy ez a külsején is meg fog látszódni, de legyünk vele kedvesek, mert kell a munkaerő. És nem jött az új kolléga. Érted, a lakcímkártya nelküli, fogatlan csövi talált jobb pozíciót. És ez egy "luxus" drogéria volt amúgy.

Tényleg csak jót akarok azzal a kérdezőnek, hogy azt mondom tanuljon valamit, aminek van értelme. A volt kollégáimmal hol a CCC-ben futok össze, hol a Müllerben, hol a Cba-ban, mindenhol panaszkodnak, hogy itt sem jó, ott sem jó. Mindig mennek valami új helyre, hátha az majd jó lesz, de csodák nincsenek. Aki idős, az sajnos már beleragadt ebbe, de aki fiatal, az jobban jár ha kezd magával valamit.

De ebben van jó is, simán talál új munkát a kérdező, minden 2. boltban embert keresnek. Tapasztalja csak meg milyen, aztán valószínű magától sem akar majd örökre ezzel fogalalkozni.

2022. szept. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
45%
Azért én most ledöbbentem. Komolyan nem kell kereskedelmi végzettség és felvesznek eladónak? Ezt tényleg nem tudtam. Lidl, spar, penny, stb.
2022. szept. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
92%
Nekem is az tűnt fel,hogy semmi betanulási idő? Rögtön egyedül hagyták a kis fiatal,tapasztalatlan kezdőt?Még ha ő is csinálta a hiányt,a főnöke is hibás nem csak a kérdező.
2022. szept. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 NTBS ***** válasza:
30%
Nem teljesen, de az, hogy egy nap után feladod nem tesz a kitartás bajnokává.
2022. szept. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%
A rossz melletti kitartás érdem? Nem, nem az! Hanem hülyeség!
2022. szept. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!