Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van értelme tartani Apámmal a...

Van értelme tartani Apámmal a kapcsolatot ennyi év után?

Figyelt kérdés
Kicsi (3 éves) voltam amikor elváltak Anyámmal, mert terhes lett tőle a jelenlegi felesége, és amikor ez kiderült Anyám-jogosan-kihajította nem emlékszem rá. Tudom Anyámék (Anyám és a Nagyszüleim) vastagon benne voltak, hogy ne találkozzunk, de igaz, hogy Apám se törte magát ketté a nagy igyekezetben. Most 24 év után keresett meg, elmentem hozzájuk, feszengős volt a dolog, bár igyekeztek kedvesek lenni, a felesége 2 pillanatra nem hagyott minket magunkra, ez is zavart. A féltestvéreimmel nem találkoztam, ők sem élnek már otthon. Nem tudom, hogyan tovább, vagy van-e ennek értelme egyáltalán (kínos múltbeli témákat kerülte, és kb az "időjárásról" beszélgettünk, ráadásul messze is laknak tőlem, egy kistelepülésen ahol semmit nem lehet csinálni, nekem 2 óra vonatozás, szóval nem lehet csak úgy fél órára munka után összefutni). Van ezt értelme folyatni?

2022. aug. 31. 13:15
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
93%
Nincs. Ennyi év után? Hol volt, mikor neked szükséged lett volna rá? Meg még most is te menj? Menjen ő, ha akar valamit.
2022. aug. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Neked kell tudni
2022. aug. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

24 év után kvázi 2 idegen találkozik, hiába a biológiai kötelék, ha addig nem beszéltek semmilyen formában, egyszerűen nincs téma, és nincs kinek merre nyitnia, mindkettőtöknek furcsa az új helyzet, hogy ott ül a szülő és gyereke.


Egy első találkozótól nem lehet csodát várni, kérdezd meg tőle, hogy ő hogyan látja a dolgokat, fektetne-e bele további energiát, és innentől csak rajtatok múlik.

2022. aug. 31. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nektek kell tudnotok.

Legyen rugalmas, jöjjön el ő, vagy találkozzatok félúton.

2022. aug. 31. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hagyj egy kis időt. Ha macerás, nem muszáj személyesen, akár telefonon is fel lehet építeni valamit. Ha úgy érzed, neked segít, nyugodtan öntsd ki a gondolataid, de nem tudhatod, mi van az új családjában. Gondolom ha a feleség a nyomában volt, akár az is lehet, hogy félti a múltjától a faszit.
2022. aug. 31. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
94%

Idegen számodra, hiszen nevelésedből kivonta magát.

Nem biztos hogy eröltetned kellene ezt a "kapcsolatot".


Egyébként kiderült hogy miért keresett meg, mi indította őt erre?

Ilyen korban szoktak felbukkanni a "gyereket addig elfelejtő szülők", mert "hopsz, a gyerek nagy lett, biztos keres pénzt, hátha lehet kunyizni tőle"...

2022. aug. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
94%
Semmit nem adott neked eddig most meg mar nincs ra szukseged mert felnottel. Most mar arra szamit hogy te mint felnott eltartod, apolod ven koraban. Ha most meg torne magat, jonne, programokat szervezne amit o fizet, penzzel, utanajarassal segitene a karriered, lakhatasod, akkor erdemes volna. De igy hogy nem kapsz tole semmit...
2022. aug. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
93%
Fordítsuk meg. Ha már 80 éves vagyok, valószínűleg többet vagyok magányos, természetes, hogy keresem, kutatom, ki lehetne a társaságom, kire hagyhatnám a hagyatékom. Főleg, ha minden gyerek kirepült. Így, hogy írtad, hogy semmi őszinte beszélgetés nem volt, ennek kb annyi értelmét látom, mint a szomszédasszonyt meglátogatni.
2022. aug. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Hát, van valami baj a gerincével, többször műtötték már, nehezen jár, szóval aligha fog ő jönni hozzám, és most őszintén ilyen állapotban emberrel milyen programot lehet szervezni? Azon kívül, hogy elslattyogunk a település egytelen pizzériájába, meg ha jó idő van ülünk a kádárkocka kertben (és nagy kínosan nagyokat hallgatunk, ha kifogytunk a felszínes témákból...) Nem, nem derült ki miért most keresett meg. Sem ápolni, sem pénzzel támogatni nem tudom/akarom, ott a másik két gyereke akit ő nevelt, nem hiszem, hogy ez az én gondom lenne, de ilyen nem került szóba (még?). Csak én is arra hajlok amit többen is írtatok mondtatok, hogy minek? Gyerekkoromban kellet volna Apa, most majdnem 30 évesen már szerintem késő.
2022. aug. 31. 14:15
 10/30 A kérdező kommentje:
Semmi őszinte beszélgetés nem volt, amikor én próbáltam volna pár dologra rákérdezni akkor az volt a reakció, hogy hagyjuk a múltát régen volt, meg ő most nem akar belemenni ebbe. Nem akartam bunkó lenni, és megkérdezni, hogy de akkor mégis minek, akármiről bármelyik barátnőmmel tudok beszélgetni munka után egy sarki kávézóban...
2022. aug. 31. 14:23
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!