Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van értelme tartani Apámmal a...

Van értelme tartani Apámmal a kapcsolatot ennyi év után?

Figyelt kérdés
Kicsi (3 éves) voltam amikor elváltak Anyámmal, mert terhes lett tőle a jelenlegi felesége, és amikor ez kiderült Anyám-jogosan-kihajította nem emlékszem rá. Tudom Anyámék (Anyám és a Nagyszüleim) vastagon benne voltak, hogy ne találkozzunk, de igaz, hogy Apám se törte magát ketté a nagy igyekezetben. Most 24 év után keresett meg, elmentem hozzájuk, feszengős volt a dolog, bár igyekeztek kedvesek lenni, a felesége 2 pillanatra nem hagyott minket magunkra, ez is zavart. A féltestvéreimmel nem találkoztam, ők sem élnek már otthon. Nem tudom, hogyan tovább, vagy van-e ennek értelme egyáltalán (kínos múltbeli témákat kerülte, és kb az "időjárásról" beszélgettünk, ráadásul messze is laknak tőlem, egy kistelepülésen ahol semmit nem lehet csinálni, nekem 2 óra vonatozás, szóval nem lehet csak úgy fél órára munka után összefutni). Van ezt értelme folyatni?

2022. aug. 31. 13:15
1 2 3
 11/30 L.. István ***** válasza:
100%
Kérdezz rá egyenesen, hogy mit akar, miért keresett meg most, ennyi év után?
2022. aug. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim válasza:
100%
Nincsen
2022. aug. 31. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
88%
Most komolyan, a leírás alapján nem úgy tűnik lenne bármi hasznod az egészből, akár anyagi, akár érzelmi síkon.....Bár én próbálnám kideríteni van-e mit örökölni, de gondolom ha egy eldugott helyen lakik egy kádárkockában, (bár te láttad a körülményeket, milyen állapotban van a ház, van-e autó, ha igen milyen, stb.) nem lehet túl vagyonos. Ráadásul még őszintén beszélgetni sem akar (vagy nem tud, mert ott a neje). Kell neked egy sátoros ünnepekor kötelezően meglátogatandó rokon a világ végén? Szerintem csak a gond lenne vele, akkor is, ha ez önzőnek hangzik, és meg lennék lepve, ha a felesége örülne annak, hogy elkezdesz odamászkálni, akkor se, ha jópofizik. Ha meg esetleg van pénz, a testvérid az örökséget fogják félteni, aligha hiszem, hogy szívesen látnának, ha nincs és az öreg mégjobban lerobban, akkor meg lesz indok téged is bevonni, hogy segítsd. Én nem látom, hogyan tudna ez egy win-win szituáció lenni, ezek csak az amerikai filmekben megható könnyes találkozások.
2022. aug. 31. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
88%
Én elküldtem volna a fenébe, bár azt megértem, hogy azért egyszer mégiscsak kíváncsi az ember. Megnéztétek egymást, aztán szerintem a fentiek fényében maradjatok is ennyiben. Én ha legközelebb keres megmondanám neki, hogy ne haragudjon, de szerintem ennek nincs értelme.
2022. aug. 31. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%

"Semmi őszinte beszélgetés nem volt, amikor én próbáltam volna pár dologra rákérdezni akkor az volt a reakció, hogy hagyjuk a múltát régen volt, meg ő most nem akar belemenni ebbe."

- Erre én ezt mondanám: "apám, így 30 év után nekem semmi más okom nincs arra, hogy kapcsolatban legyünk, minthogy ezeket a kérdéseket feltegyem. Szóval ha ez nem jó, akkor a részemről ennyi."

2022. aug. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az utolsónak, ezen kérdések feltevése nélkül az egésznek semmi értelme. Innen indulhatna valami, miután megbeszéltétek az egészet. De arról dumálni, hogy holnap fog-e esni, meg milyen a munkahelyed... Ennek semmi értelme. Az asszony meg hót bunkó, oké, hogy az elején esetleg odaül, hogy mutassa a jószándékot, de egy kis idő múlva magatokra hagyhatott volna titeket, hogy tudjatok beszélgetni.
2022. aug. 31. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló a helyzetem, mint a Tiéd. Annyi, hogy én 1 éves voltam, mikor "apám" végleg kilépett az életünkből egy másik nő miatt. Én nem kerestem sosem, nagyon jól megvagyok nélküle. Én sem tudnám és nem is akarnám támogatni.

39/N

2022. aug. 31. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem is az évvel van baj. Hanem azzal hogyha ő keresett meg akkor pont hogy kellene beszélnie a múltról. Magyarázatot adnia hogy miért nem keresett mondjuk 18 éves korod után amikor anyadnak már kevesebb befolyása volt a talalkozasotokra. De így hogy nem akar beszélni róla ugyan mire számít? Hogy a nyakába omolsz? Ebből így nem lesz kapcsolat szerintem. Pláne úgy hogy neked kell hozzá mennie. Nem azért mert most 2 idegen vagytok. Nyilván döcögősen indul a beszélgetés.

Hanem azért mert úgy összességében nem ad okot arra hogy te egyáltalán fel akarj kerekedni őt látni.


Off: Egyepkent mi bajotok a kadarkockákkal? Miért kell lealacsinyító emlegetni? A külsejét felujitva elég normálisan néz ki. Környékünkön is van sok szépen felújított. Átlagos házak udvarral.

2022. aug. 31. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%
#18 Off-ra: Az, ami miatt kb 10-15 éve a panel volt szitokszó, akármilyen jól meg volt csinálva, meg klímazva "mert ott nyáron meg lehet halni a melegtől télen meg mert drága a távfűtés"...Most, a jelenleg helyzetben a kádárkocka a szitokszó . Szerinem amúgy jól ki lett találva, de ha nincs rendesen felújítva valóbana gatyája rá fog menni annak, aki ki akarja fűteni az "ezer éves" konvektorokkal,főleg ha nincs sziegetelve és a nyílászárók is Kádár korabeliek, ami valljuk be sajnos nem ritka :(
2022. aug. 31. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:

Ja, hát 18 éves korom után szerinte az én felelősségem (is), hogy nem kerestem...Na ezen is pislogtam egyet...

Ami a kádarkockát illeti, habár pár dolog meg van csinálva, de azért még viseli a szocializmus nyomait. Auto van, de kb 10 éves, nem érték. Magyarázat: sokba került egyetemre járatni a testvéreimet (BME, Orvosi),addig még fizetni az albérletüket, meg elindítani őket az életben=legalább önerő saját lakáshoz. Bár egyetemet én is végeztem, de otthon laktam a panelban, saját lakásról meg nem is álmodhatok...

2022. aug. 31. 23:28
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!