Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van értelme tartani Apámmal a...

Van értelme tartani Apámmal a kapcsolatot ennyi év után?

Figyelt kérdés
Kicsi (3 éves) voltam amikor elváltak Anyámmal, mert terhes lett tőle a jelenlegi felesége, és amikor ez kiderült Anyám-jogosan-kihajította nem emlékszem rá. Tudom Anyámék (Anyám és a Nagyszüleim) vastagon benne voltak, hogy ne találkozzunk, de igaz, hogy Apám se törte magát ketté a nagy igyekezetben. Most 24 év után keresett meg, elmentem hozzájuk, feszengős volt a dolog, bár igyekeztek kedvesek lenni, a felesége 2 pillanatra nem hagyott minket magunkra, ez is zavart. A féltestvéreimmel nem találkoztam, ők sem élnek már otthon. Nem tudom, hogyan tovább, vagy van-e ennek értelme egyáltalán (kínos múltbeli témákat kerülte, és kb az "időjárásról" beszélgettünk, ráadásul messze is laknak tőlem, egy kistelepülésen ahol semmit nem lehet csinálni, nekem 2 óra vonatozás, szóval nem lehet csak úgy fél órára munka után összefutni). Van ezt értelme folyatni?

2022. aug. 31. 13:15
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
77%

Megértem hogy nem akarod vele tartani a kapcsolatot de az utolsó válaszod elég nagyképű lett. "Auto van, de kb 10 éves, nem érték." mert a két gyereknek fizetett mindent. Egyetemre járata és albérletet fizetett nekik. Úgy írod mintha az semmi lenne.

Tudod mit? Én arra gondolok hogy anyukáddal ez nem volt szerelem nekik ebbe születtél te. Teherbe ejtett egy másik nőt akert elhagyta anyukádat. Azért gondolom hogy őt szerette mert annak a 2 gyereknek mindent megadott legalábbis anyagilag amíg neked szó szerint semmit. Vannak ilyen emberek. Nem érdemli meg hogy keresd többet, meg amúgyis ordít rólad higy neheztelsz rá amit megértek és ez sose fog így helyrejönni.

2022. aug. 31. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:
Alapból nem nehezteltem, de biztos azzal kell egy ilyen alkalommal neki (meg a nejének) dicsekedni, hogy a többieknek amit tudtam mindent megadtam neked meg sz.rtam a pofádra? Ez azért szerintem nonsense. Meg akkor is, ha tényleg nem szerette úgy/akkor már Anyám, arról nem én tehetek (meg van ennek gusztusosabb elintézési módja: előbb elvállok,aztán csinálok másnak gyereket)
2022. aug. 31. 23:55
 23/30 anonim ***** válasza:
86%
Kedves Kérdező, ne foglalkozz vele. Fájdalmas olvasni, amit írtál. Valóban, mi a fsznak hívott oda? Múltról ne beszéljetek, mert akkor talán neki is számot kéne adni, aztán meg felsorolja, melyik gyerekének mit adott. Ez nem elsősorban anyagi dolog, hanem szülői gondoskodás, amit te nem kaptál meg tőle. Én sem értem, erről minek számolt be neked. Ha csak a felszínt kapargatjátok úgyis, felesleges újabb sebeket szerezni tőle.
2022. szept. 1. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim válasza:
83%

Azt szokták mondani az keres akinek hiányzol!

Ez esetben apád volt aki keresett és nem fordítva.

2022. szept. 1. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%
Nincs sok értelme.
2022. szept. 1. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:
Nekem ez kicsit úgy tűnik,mintha "apuka" akart volna meg egy utolsót rúgni kérdezőn keresztül az első feleségébe, legalábbis azok után, hogy kiderült, elmeséli, mi mindent megkaptak a másik gyermekei, én tuti nem lennék rá többet kíváncsi. Ha nem szándékos volt a dolog, akkor is hatalmas tapintatlanság. Ha mégis szóba került ez a téma, azzal kellet volna, folytatni, de most majd te jössz, hogy ezt jóvá tegyem, vagy valami.
2022. szept. 1. 08:33
 27/30 A kérdező kommentje:

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..


Bocs, ezt ide szántam ahová kommenteltem is, ebből született a kérdésem, hasonló szitu ezért válaszoltam.

2022. szept. 1. 08:37
 28/30 A kérdező kommentje:
Ami engem illet arra jutottam az itteni válaszok alapján, hogy rákérdeztek, mondja meg őszintén mi a szándéka, mert és ha nem tud/akar nyíltan beszélni fejezzük be. Az anyaigas rész csak reakció volt a az egyik valaszolónak aki azt mondta a nézzek utána van- örökség
2022. szept. 1. 08:40
 29/30 anonim ***** válasza:
86%
Szia! Én vagyok akinek válaszoltál, hát nekem bűzlik ez az egész, látod nálunk is mi lett belőle, szerintem nem a jószándék és a feltámadt apai szeretet vezérli. Építsd le rövid úton. Hiába van esetleg örökség, az ilyenek úgyis mindent megtesznek, hogy kitúrjanak belőle, erre van eszük az új családdal, ne félj!
2022. szept. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim válasza:
26%

Szerintem nincs jobb mint helyreállítani a szülői kapcsolatokat!

Lehet, hogy apád is erre jött rá! Minek keresne, ha nincs rá vágya, hogy veled legyen?

Megaztán, ha fizetett anyádnak gyerektartást azzal minden egyes hónapban lemondot a munkájának gyümölcséről érted!

Jobb dolgok következnek a megbocsájtásból mint az állandó keményszívűségből!

2022. szept. 7. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!