Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Túlreagálom, vagy igazam volt?

Túlreagálom, vagy igazam volt?

Figyelt kérdés

Fél éve jöttem össze a barátnőmmel, akkor 65 kiló volt a 170 centijéhez. Most 76 kiló, 11 jött fel rá. Nekem tetszik így, nincs vele semmi bajom. Anyám viszont olyanokat mondott nekem, hogy figyeljek oda rá, ne hagyjam ennyit enni, egészségtelen lesz, stb. Én ezen teljesen kiakadtam, hogy miért szól bele; ő azzal védekezett, hogy csak jót akart.

Túlreagálom?


2022. jún. 15. 13:52
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg zöldséget ettem, gyümölcsöt is, halat, szemét kaját nem eszek, mégis híztam, kiderült pajzsmirigyes vagyok.
2022. jún. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:
13%

Elképesztő, micsoda hiszti megy egy megjegyzés miatt. Ha valaki felszed 11 kilót fél év alatt, az igenis egészségtelen és oka van. Vagy orvosi, vagy zabálás mozgás nélkül, mindkettőre érdemes figyelni, mert 100 kilónál már nehezebb lesz.

Rajtam is van bőven felesleg és amikor az egyik jó ismerősöm megjegyezte, bizony igazat kellett adnom neki. Persze, hogy fájt, mert igaza van és ideje tennem ellene. El is kezdtem.


Mindenki olyan rohadt érzékeny, pedig annyi túlsúlyos ember rohangál és a többség nem egészségügyi okok miatt, hanem mert zabál és nem mozog. És nem kell megsértődni, mert ezen lehet változtatni, csak jobb és könnyebb azt szidni, aki még csak nem is szemtől-szemben, de figyelmeztet.

2022. jún. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:
4%
Itt egyesek mit nem tudnak megérteni, hogy ilyen megjegyzéseket lehet normálisan is elmondani, úgy hogy az ne tiszteletlen belepofázás legyen? Mi az, hogy “ne engedje enni”? Ez egy konstruktív tanács? Ezzel van a gond, és nem azzal, hogy megjegyzi, hogy látszik, hogy feljött 11 kg kevés idő alatt, és ez nem jó jel, és hogy ezzel foglalkozni kellene.
2022. jún. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!