Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Túlreagálom, vagy igazam volt?

Túlreagálom, vagy igazam volt?

Figyelt kérdés

Fél éve jöttem össze a barátnőmmel, akkor 65 kiló volt a 170 centijéhez. Most 76 kiló, 11 jött fel rá. Nekem tetszik így, nincs vele semmi bajom. Anyám viszont olyanokat mondott nekem, hogy figyeljek oda rá, ne hagyjam ennyit enni, egészségtelen lesz, stb. Én ezen teljesen kiakadtam, hogy miért szól bele; ő azzal védekezett, hogy csak jót akart.

Túlreagálom?


2022. jún. 15. 13:52
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
74%
Lehet hogy anyud kulturáltabban is közölhette volna, DE ha fél évente felszed 11 kilót, akkor egy év múlva már 100 lesz, aztán jönnek a betegségek stb, még ha "neked így is tetszik", gondolom Te sem akarod, hogy ~40 évesen meghaljon. Esetleg orvos is kivizsgálhatja, az ilyen hirtelen hízás sosem jó (pajzsmirigy stb).
2022. jún. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
73%
De fel év alatt 11 kg az borzasztó sok.anyudnak tényleg igaza van.
2022. jún. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
76%
De itt nem az a lényeg, hogy 11 kg fél év alatt sok-e vagy nem, mert abban szerintem mindenki egyetért, hogy igen, az sok. A probléma ott van, ahogy ezt közli, és amit “tanácsol”. Egy ilyen érzékeny problémát lehet kulturáltan is megfogalmazni, és segítséget ajánlani. Nem azt, hogy egy felnőtt embert ellenőrizgessen.
2022. jún. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
24%

Ugye anyádnak nincs egy csepp feles kilója se, és sose volt?


Ha neked ő így tetszik akkor rendben van, másnak semmi köze ehhez.


Oke, mondják, hogy ha ilyen hízékony, mi lesz vele ha gyereket vállal és még jobban elhízik vagy nem tudja majd leadni.

De le tudja ha majd le akarja

Van aki szülés után pár hónappal karcsúbb lett mint előtte

Amíg egészségesek vagytok addig jó. Mindegy a ruhaméret

(Úgy értem amíg súlyból fakadóan nincs cukorbetegség, magad vérnyomás, pajzsmirigy…)

2022. jún. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
91%

14-es, egyrészt ha már kialakul pl. a cukorbetegség, akkor már eső után köpönyeg, ha le akar fogyni.

Másrészt a hízás nemcsak okozhat betegséget, de tünete is lehet egy meglevő betegségnek. Amit jó lenne kivizsgálni és mihamarabb kezelni.

2022. jún. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
100%
#15 de ezt el lehet mondani normálisan is. És ha az egészsége miatt aggódik, akkor ajánljon orvost, és ne azt, hogy majd a kisfia “ne engedje enni”.
2022. jún. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
93%
Ritka tahó az ilyen beszólás, hogy ne hagyjad enni stb. Betegség is állhat a háttérben, én 1 év alatt híztam 15 kilót, most vagyok 60 kg. Nem látszik rajtam, de engem zavar, elkezdtem diétázni és mozogni. Nem ettem szemetet, kiderült hogy pajzsmirigy alulműködésem van, ma megyek ultrahangra. Ez is állhat a háttérben akár.
2022. jún. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
100%

Ha anyukád kulturáltan közölte ezt, akkor tényleg figyelni kell.

Ha meg bunkón mondta, akkor valószínűleg nem bírja a csajt, és így akarja eltávolítani.


És ez nem ide kapcsolódik, de jó olvasni, hogy te így is szereted a lányt!

2022. jún. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
86%
Jaj, hogyne, anyuka csak jót akart! Hagyjuk már! Akkor miért nem azzal kezdte, hogy megkérdezi, hogy van a barátnője, milyen az egészsége, nem kellene-e egy vérvétel vagy egy konzultáció? Nem, kapásból azzal jön, hogy ne hagyja enni. Mit képzel az ilyen magáról mégis? Neki hogy esne, ha idegen emberek utasítgatnák az ő férjét, hogy ne hagyják őt enni, mert felment rá x kiló?
2022. jún. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
88%

Soknak sok a 11 kg, de ha ilyen stílusban hívná közölné az anyám, hogy figyeljek oda a páromra, biztos elküldeném a halál faxára...

Barátnőd családjában mennyire gyakori akár a cukorbetegség, inzulinrezisztencia,stb? Nem érte-e valami stresszhatás? Mert valaki ilyenkor fogy, valaki hízik, mert pl. stresszevő?

2022. jún. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!