Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Túlreagálom, vagy igazam volt?

Túlreagálom, vagy igazam volt?

Figyelt kérdés

Fél éve jöttem össze a barátnőmmel, akkor 65 kiló volt a 170 centijéhez. Most 76 kiló, 11 jött fel rá. Nekem tetszik így, nincs vele semmi bajom. Anyám viszont olyanokat mondott nekem, hogy figyeljek oda rá, ne hagyjam ennyit enni, egészségtelen lesz, stb. Én ezen teljesen kiakadtam, hogy miért szól bele; ő azzal védekezett, hogy csak jót akart.

Túlreagálom?


2022. jún. 15. 13:52
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
95%

Jól beszél az anyád. Fel év alatt felszedni 11 kilót, az bajt jelent

Lehet lelki baj, de testi is

2022. jún. 16. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
38%

Rajtam is van 4-5 kiló. Nem betegség, nassolás.


Ezen én, hogy fáj az elhízottaknak, ahogy kinéznek, de azért na. Úgy beszéltek anyukáról, mint a patás ördögről. Mi az, hogy honnan tudja, mennyit eszik? Nyilván a fél év alatt volt lehetősége látni. Nekem is van kollégám, aki jaj, hát a kor, a hormonok... Közben amíg mi megedzünk valaki sütijéből egy szeletet, ő négyet-ötöt. Hormonok, aha. Küldjük orvoshoz, mert kövér? Minek? Semmi baja, egyszerűen sokat eszik.

És igen, anyukának feltűnt, szólt. Nem szemét, jóindulatú. Tudja, hova vezet, ha nem kapcsolnak időben. Megmondta a kérdező, nem volt gond a stílussal, csak hát neki így is tetszik a lány... Ami nem baj, csak nem egészséges. Meg hát nem biztos, hogy karácsonykor még plusz tízzel os tetszeni fog.

2022. jún. 16. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
84%
Nekem 4 hónap alatt jött fel 5-6 kg mert nem volt munkám és volt időm finom sütiket csinálni ,nassolni,és nem sokat mozogtam. Viszont március végétől újra dolgozom és kevesebbet eszem így lementek kg újra.
2022. jún. 16. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
35%

Olyan nincs, hogy betegség miatt elhízol, csak úgy. Ha nem eszel többet, mint amennyit elhasznál a szervezeted, semmiféle betegséggel nem fogsz hízni (és itt nyilván pl a szteroid okozta retenció nem játszik, de az nem is valódi elhízás). A semmiből nem lesz háj.

Lefogyni, na azt nehéz, ha vannak bizonyos problémák, de addig nem kell eljutni.

2022. jún. 16. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
8%
De hülye vagy utolsó...
2022. jún. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
79%

#34

“ Olyan nincs, hogy betegség miatt elhízol, csak úgy.”

Ez konkrétan nem igaz. Vannak olyan betegségek, amiknek a tünete a hirtelen hízás. Elég gyakoriak is. Pl inzulinrezisztenica, PCOS, vagy akar cukorbetegség is. Vagy lehet gyógyszer mellékhatása is a hízás.

Szerintem abban mindenki egyetért, hogy fél év alatt 11 kg az nagyon sok, és nem egészséges. Senki nem ezt vitatja. Hanem hogy a fiú anyukája hogy közelíti meg a problémát. Mert igen, probléma van. Ha valóban az egészsége miatt aggódna, akkor nem a kisfiát kérné meg, hogy ellenőrizgesse a barátnőjét (felnőtt ember), és ne hagyja enni(?!). Nem is értem hogy lehet egy ilyen megjegyzés oké.

2022. jún. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
78%

Anyukádnak igaza van, mert ekkora súlytöbblet NEM egészséges.


Ezt nem lehet a szőnyeg alá söpörni, mert lehet akár endokrin betegség is - vagy csak 3x annyit eszik a bnőd mint kéne, de az ízületeknek nem tesz jót.


Ja, és először csak 10 kg (már ez is rengeteg a magasságához), jövő ilyenkorra 20, stb. és akkor azon fogsz problémázni, hogy miként mondd neki, hogy elhagyod, mert már nem kívánod 90 kg-san.

2022. jún. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
100%
Milyen "betegségre" utalsz, kérdező?
2022. jún. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
73%

Vannak olyan betegségek, amiknek a tünete a hirtelen hízás


Normál kalóriabevitel mellett semmi betegséggel nem fogsz elhízni.

2022. jún. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
31%
#39 megint tévedsz. Pajzsmirigy betegségek esetében emésztési gondolat okoz, és a normál kcal bevitel mellett is hízik az ember. Olvass utána, sokkal gyakoribb, mint hinnéd.
2022. jún. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!