Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Túlreagálom, vagy igazam volt?

Túlreagálom, vagy igazam volt?

Figyelt kérdés

Fél éve jöttem össze a barátnőmmel, akkor 65 kiló volt a 170 centijéhez. Most 76 kiló, 11 jött fel rá. Nekem tetszik így, nincs vele semmi bajom. Anyám viszont olyanokat mondott nekem, hogy figyeljek oda rá, ne hagyjam ennyit enni, egészségtelen lesz, stb. Én ezen teljesen kiakadtam, hogy miért szól bele; ő azzal védekezett, hogy csak jót akart.

Túlreagálom?


2022. jún. 15. 13:52
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
51%
Anyád veled akarja megfúratni a kapcsolatodat, saját magának akar megőrizni.
2022. jún. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
92%
A véleménye rendben van, azon még nem kell kiakadni, hogy szerinte megbízni nem jó dolog. Az a hiba, hogy felszólított, hogy te tartsd kordában ezt, vagy változtass rajta. Ez az "igazgatás", beleszólás a gáz, de ezt is lehet felé kulturáltan kommunikálni.
2022. jún. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
87%
Állítsd le anyádat, mert a kapcsolatod bánja meg.
2022. jún. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
83%
Fél év alatt 11 kiló tényleg nagyon egészségtelen. Mi az oka, hogy ennyit felszedett?
2022. jún. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem van benne valami, mert eleg gyorsan szedett fel ennyit es ha igy folytatja, akkor ebbol 90 is lesz. Abban igaza van, hogy nem art figyelni az egeszsegre, de ezt te is tudhatnad.

Amig nem piszkal ezzel folyamatosan es nem sertegeti a baratnodet, addig ne hisztizz, hanem fogadd el, hogy adott egy joindulatu tanacsot.

2022. jún. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim válasza:
56%
Jot akar neki te sore!!! Senkinek se jo az ha dagatt!! Es itt nemcsak a kulsorol van szo!! Tudod mennyi problemajuk van azoknak akik elhiznak!!!???
2022. jún. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
76%
Igazad van. Anyádnak semmi köze hozzá hogy 50 kilós vagy 150 kilós a barátnőd, amíg nektek megfelel, addig rendben van.
2022. jún. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
84%
Nincs igaza anyádnak. Véleménye lehet, és azt kulturáltan el is mondhatja, ha aggódik az egészsége miatt, de a stílus és a motiváció nem mindegy. Nyilván hirtelen hízás aggodalomra adhat okot, de arra nem az a megoldás, hogy felszólít téged, hogy rendőrködj, és ellenőrizgess egy felnőtt embert, hogy mit hogyan eszik, hanem nyugodtan megbeszélni vele, hogy ha szüksége van, akkor kerestek orvost, nehogy cukorbetegség, vagy valami hasnyálmirigy gond legyen mögötte. De az irányítgatás, és a másik életébe való beledumálás nem megoldás semmire.
2022. jún. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem anyud csak jót akar,mert a túlsuly nem egészséges és lefogy-

ni nem olyan könnyű mint meghízni.

2022. jún. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
90%

Nyilván nem kéne anyukádnak beleszólnia, de fél év alatt 11 kg hízás az brutális.

Ezzel foglalkozni kell, akár betegség van mögötte (pl. pajzsmirigy), akár ennyire egészségtelenül él a barátnőd.

2022. jún. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!