Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Túlreagálom, vagy igazam volt?

Túlreagálom, vagy igazam volt?

Figyelt kérdés

Fél éve jöttem össze a barátnőmmel, akkor 65 kiló volt a 170 centijéhez. Most 76 kiló, 11 jött fel rá. Nekem tetszik így, nincs vele semmi bajom. Anyám viszont olyanokat mondott nekem, hogy figyeljek oda rá, ne hagyjam ennyit enni, egészségtelen lesz, stb. Én ezen teljesen kiakadtam, hogy miért szól bele; ő azzal védekezett, hogy csak jót akart.

Túlreagálom?


2022. jún. 15. 13:52
1 2 3 4 5
 21/43 A kérdező kommentje:

Anyám normálisan mondta, de akkor is kiakasztó volt. Egyébként a barátnőmön 65 kilósan semmilyen felesleg nem volt, mert kb izom volt minden rajta. Erre jött rá a 11 kiló, tehát most épphogy husis, nekem még így jobban is tetszik.

Van egy "betegsége", amiről tudunk, és emiatt hajlamosabb arra, hogy hízzon. Szerintem nincs mögötte különösebb ok, inkább fordítva mondám: eddig volt stresszes, amiatt nem hízott. Most mellettem boldog és nyugodt, szerintem ennek köszönhető, hogy elkezdett jönni rá.

2022. jún. 15. 17:57
 22/43 anonim ***** válasza:
94%
Az a gond, hogy ez a legjobb út az elhízáshoz, hogy mentegeted. 11 kiló sok, fel év alatt több, mint a 15%-át szedte magára pluszban. Ez rövid idő, a keringés nem alkalmazkodik könnyen.
2022. jún. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
18%
19, gondolom anyuka látta enni a lányt nem is egyszer.
2022. jún. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
97%
#23 de akkor sem ez a megfelelő stílus. Hogy a fiú “ne engedje enni”. Hanem, hogy orvost ajánl, vagy valami.
2022. jún. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
8%
24, ha azt látod, hogy jóval többet eszik, mindig eszik, arra nem orvos kell
2022. jún. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
97%
#25 és ezt anyuka honnan tudná? Együtt élnek?
2022. jún. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
97%
#25 és különben is, “nem orvos kell”, hanem megkérem a felnőtt fiamat, hogy ne engedje enni. Ez logikusabb?
2022. jún. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
87%

23, és akkor mi van, ha látta enni? Akkor az anyuka tudja, mit evett előtte, mit evett aznap, azon a héten, az elmúlt 4 hétben? Tudja, hogy mennyi az alapanyagcseréje, tudja, mennyi az energiafelhasználása, mennyit mozog, sportol mellette?

Annyira unalmas már, hogy akin van bármennyi felesleg, arra kéretlenül teszi bárki a megjegyzéseket arra hivatkozva, hogy ő csak aggódik az egészségéért, bezzeg ha valaki vékony, azért nem aggódnak, holott neki is egy rakás lehet.

Mondom ezt 54 kilósan 10 féle hormonális betegséggel.

2022. jún. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
97%

Egyrészt! Ne mentegesd a barátnődet,mert igenis sok amit felszedett. Azt még alá is írnám,hogy ezentúl figyelj rá. Ne arra,hogy ne egyen,hanem arra,hogy milyen életvitele van. Otthon ülős,vagy sportol,mit eszik,iszik,stb...mert 8gy könnyebben fogod te is látni,hogy ehhez orvos kell,vagy esetleg önfegyelem.

Másrészt pedig,lehet anyád nem is tudja,hogy vannak betegségek,amik miatt el lehet hízni. Sajnos sok idősebb ember fejében az él,hogy aki kövér,az sokat eszik. Más eszükbe se jutna.

2022. jún. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
95%
Anyud picit tulzásokba megy.
2022. jún. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!