Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire vagyok hibás ebben?

Mennyire vagyok hibás ebben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Osszejottem egy nalam 11 évvel idosebb novel, o 39 en 28. Mindketten egyedulalloak vagyunk, nincs sajat csaladunk. O egyedul el a sajat hazaban, en meg a szuleimmel. Mindketten szép korulmenyek kozott, amolyan "átlagos".

Eleg regota ismerjuk egymast, mondhatni baratok vagyunk, de kb 4 honapja ez atalakult, es eszmeletlenul egymasba szerettunk. Kb 3 eve vagyunk egyedulalloak mindketten. Minden mukodik kettonk kozott. Mindenki aki korulottunk el, csaladtag barki, elfogadta ezt a kapcsolatot, orultek. Kiveve apam aki nagyon csunyán beleronditott az egeszbe. Tény hogy nagyon sokat koszonhetek a szuleimnek, sok mindent adtak. En becsuletesen dolgozom, plusz munkak stbstb es megbecsulom a szuleim, es ezt ezutan sem akartam felrugni, a kozos projekteket stb. Baratnom kb 600meterre lakik.

Es ezek utan amit kaptam az nagyon durva szavak.. tobbek kozott hogy en vagyok a csalad szegyene, meg ki leszek rakva es hasonlo, mert nem hozzam illo novel jottem ossze(leribncozta a baratnom tobbek kozott), kb 4 napja nem beszelunk egymassal.

A baratnommel meg parkolopalyan vagyunk mert hihetetlen csufsag ami zajlik.

Alapjaban veve mindketten akarunk csaladot majd. (En talan jobban).

Azt beszeltuk hogy megnezzuk max 1-2 evet es o is szeretne igazabol akkor belevagunk, ha nem akkor hiaba imádjuk egymast nincs kozos jovonk.

Mennyire vagyok en hibas apammal szemben? Nekem kene bocsanatert konyorognom? Elkoltozni kéne a baratnomhoz?


2022. jún. 15. 10:50
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:
És folyamat jártak utánam, hogy ott vagyok-e. Kovetnek magyaran
2022. júl. 19. 06:41
 22/34 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem egészen értem. Mármint a szüleid követnek, hogy hova mész?

Talán egy kicsit be kellene keményíteni.

Te mit akarsz?

A barátnőd mit akar?

Egyeznek a céjlaitok, tudtok valóban hosszútávra tervezni?

Kell néhány őszinte beszélgetés egymással.

Ha tudtok hosszútávra tervezni, komoly kapcsolatra vágytok mindketten, stb. akkor lehet összeköltözést felvetni, ha nem akkor fel kell vállalni, hogy bocsi, de csak rövidtávon, jó-e neked így?, hogy senki ne legyen átverve.


Tehát elsősorban a barátnőddel kell rendezni a kapcsolatot: továbbmélyíteni. Akkor össze lehet költözni, a szülők pedig elveszítik a kontrollt, és kész. Ameddig náluk élsz, addig tudnak kontrollt gyakorolni feletted. Lehet, hogy még utána is próbálkozhatnak, de akkor már sokkal erélyesebben kizárhatod őket az életedből. Ezt most is megteheted, de nyillván most sakkban tartanak azzal, hogy együtt éltek.


Harmadik lehetőség, hogy albérletbe költözöl, ameddig nem vagytok kész a pároddal összeköltözni.


Az ugye nem kérdés, hogy ha a pároddal összeköltözöl, akkor természetesen a rezsibe, háztartásba munkával és pénzzel be kell szállnod.

Ezek is olyan témák, amiket tisztességesebb előre megbeszélni, hogy minél kevesebb konfliktusotok legyen.


Esetleg érdemes lenne a szüleiddel egy családterápiára menni, hogy kiderüljön, mi a valódi probléma, és hátha megoldódik, hogy úgy függetlenedj, hogy ne csak kimenekülj az egészből, hanem egészségesen, és ők is egészségesek maradjanak. Persze ezt mindenkinek akarnia kell, másképp nem megy.

2022. júl. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
100%
Na még a végén tényleg kiderült h nem tudott leválni egymásról apa és fia, itt súlyosabb gondok vannak kérdező ha követnek és ilyen szinten beleszólnak az eletedbe. De nálad is h hagyod
2022. júl. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:
Igen, ha keson erek haza, mar hivnak hogy merre vagyok, vagy ha epp kint vagyok a faluba es este már mennek a baratnom felé hogy ott vagyok e nala. Ilyenek..
2022. júl. 19. 11:25
 25/34 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket a hívásokat le lehet építeni.

Hahó, apu, már felnőtt vagyok, nem kell értem aggódni, és kár lenne elszámoltatni az időmmel meg hogy kivel mit csinálok.


Ha azért kérdezik, hogy várjanak-e vacsorával, mondd meg, hogy majd megmelegíted.


Mondjuk, az még teljesen okés, hogy egy háztartásban élve ha elmész, akkor megmondod, hogy mikor érsz haza kb. de ne legyen gyomorgörcs, ha negyedórával később érsz haza, vagy ha munkából nem egyenesen haza mész.


És az se legyen gáz, hogy hova mész. Ha követnek, hogy hova mész, akkor mondd meg, hogy igen, hozzá megyek, ezért az információért kár követnetek.

Lehet, hogy lesz egy kis balhé, de ne foglalkozz vele.


Legalábbis ha valóban felnőttél. De úgy látom, hogy még mindig gyerek vagy korodtól függetlenül.

2022. júl. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen. Igyekszem rendbe tenni magam, es meghozni a megfelelo dontest,lépést.
2022. júl. 20. 18:32
 27/34 anonim ***** válasza:
100%

Na ez a beszéd! Sok sikert hozzá!

Majd írd meg akár privátban, hogy sikerült!

Hajrá!

2022. júl. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:

Alakultak a dolgok.

Julius kozepe tajekan, egy programra hozott a sors minket, es kibekultunk, ami azota is tart.

Anyammal ugyanugy beszelek, apam pedig azota nem, furja az egészet, fenyegetozik, amit a kerdes ala irtam az most is megvan.


Mi kettonk szepen megvan, szeretjuk egymast, jo a hangulat kettonk kozott stb.

2022. nov. 3. 17:36
 29/34 anonim ***** válasza:
100%
Szuper!! Sok boldogságot!!
2022. nov. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
100%

Miért, összeveztetek? Akkor azt írtad, hogy a szüleiddel megy a függetlenségi háború.


Ajánlok neked néhány Bihari Viki videót jó hangosan nézni, hogy a kedves szülők is meghallják


[link]

2022. nov. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!